رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

چه اتفاقاتی برای سایت های خبرخوان در چند سال اینده رخ خواهد داد ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

سلام

امروز یکی از دوستان در مورد سایت های خبرخوان سئوالی رو مطرح کرده بود و این سئوال تقریبا بارها و بارها از ما پرسیده شده بود ، به همین خاطر امروز تصمیم گرفتم یک پاسخ کامل و جامع به آن بدهم :

1484143669745390_p30web-rss.png

سایت شما یک سایت خبر خوان هست . عملنا تمامی پست های شما کپی از سایت های دیگر هست .

اگر دلایل عدم ایندکس شدن یک پست رو نگاه کنید ، مقاله (چرا پست های ما در گوگل ایندکس نمیشود ؟)

گوگل به صراحت گفته که تمایل دارد با سایت هایی که مطالب کپی منتشر میکند ، برخورد نماید .

چرا دوست دارند موتور های جستجو با سایت هایی که محتوای تکراری دارند برخورد کنند ؟

- چون دوست دارند سایت ها محتوای جدید و جذاب داشته باشند ،

وقتی یک کلمه (وضعیت تعطیلی مدارس 22 دی 95) سرچ میشود . : چندین صفحه نتایج وجود دارد .

گوگل نمیخواهد که اصلا نتایج تکراری باشد .

یعنی لینک 1 با لینک 2 فرق داشته باشد ، لینک 1 با لینک 3 اطلاعاتی که میدهد فرق داشته باشد ، لینک 2 با لینک 3 اطلاعاتشون فرق داشته باشد ، محتوا یکتا و خاص باشد .

این که وقتی یک کلمه سرچ میشه و همه نتایج مثل هم هستند رو گوگل برای خودش فاجعه میدونه و همواره هشدار داده که با سایت ها در این زمینه برخورد میکند .

گوگل چی کار میکنه اگر محتوای چندین سایت با هم تکراری باشه ؟

- در سال های گذشته با گزارش تخلف گوگل سایت مورد نظر رو بعضا جریمه میکرد و بعد از چندین بار سایت وارد پنالتی گوگل میشد و عملنا چندین ماه سایت در گیر بود .

که خیلی از سایت ها در اثر همین حالت کلا نابود شدند .

- در هر الگریتم رویه هایی رو اعمال کرد که با این گونه سایت ها برخورد کند و در حال برخورد کردن هست .

این مبارزات تا الگریتم جدید گوگل ادامه داشته است .

- در الگریتم جدید چه کاری رو قصد دارد انجام بدهد ؟

گوگل فهمید که با جریمه کردن سایت ها ، پنالتی کردن سایت ها ، سایت ها دست از این کار خودشون بر نمیدارند ، پس تمصمیم گرفت به جای این مبارزه بی نتیجه :

- یعنی این که محتوای تکراری ایندکس بشه ، بعد گوگل بیاد اون ها رو شناسایی کنه و جذف کنه ، یا جریمه کنه

یک رویه جدید رو به وجود آورد ، در این رویه جدید دیگر گوگل خودش رو خسته نخواهد کرد و سعی دارد که کلا محتوای تکراری رو جلوی ایندکس شدنش رو بگیره ، یعنی محتوای تکرای رو ایندکس نکننه .

و همچنین به جای این که اگر یک محتوا کپی بود با کل سایت برخورد کنه ، دیگر به خاطر چند پست تکراری کل سایت رو جریمه نمیکنه ، بلکه فقط همون پست رو جریمه میکنه .

ایا این اتفاق به طور کامل در وب پارسی رخ داده است ؟

خیر ، این کار در مرحله ازمایشی هست . موتور های جستجو میدونند که اگر بخواهند یه همچین تغییراتی رو به وجود بیاورند به صورت یک هویی به خودشون بیشتر ضربه میزنند .

همان طور که میدانید هر الگریتیمی به صورت مرحله ای پیش میره و مدتی تست میشه و بعد به صورت عمومی اجرایی میشه .

این رویه هم یه جورایی به نظر من در حال تست شدن هست . و هنوز به صورت کامل پیاده سازی نشده است .

اون اماری که در بخش Submitted و Indexed ثبت میشود ، امار اول یعنی Submitted یعنی لینک های ثبت شده شما و امار دوم INdexed یعنی ایندکس های واقعی شما .

معمولا Submitted برابر هست با کل لینک های سایت شما و اگر سایت شما یک سایتی باشه که تمامی اصول سئو محتوایی و تولید محتوا براساس سئو در ان رعایت شده باشد . باید این دو امار یکسان باشد .

خوب یه سئوال الان من سایتم رو سرچ میکنم در گوگل ایندکس هام بیشتر هست :

یعنی تعداد ایندکس های من در در گوگل وبمستر (آمار Indexed من در گوگل) برابر هست با : 2,401

و تعداد لینک های ثبت شده من در گوگل وبمستر (آمار Submitted من در گوگل وبمستر) برابر هست با : 15,947

یعنی یک اختلاف 7 برابری وجود دارد . تعداد ایندکس های من 1/7 حدودا تعداد لینک های ثبت شده می باشد .

اما وقتی در گوگل از (SIte:domain.com) استفاده میکنم برای نمایش تعداد ایندکس هام به من آمار : بیشتر یا کمتری نمایش داده میشود .

بعضا دیده شده است که گاهی تعداد ایندکس های واقعی درحال حاظر در گوگل از ظریق (SIte:domain.com) بیشتر بوده است . این بدین معناست که هنوز این رویه روی سایت شما اعمال نشده است . یعنی ایندکس های واقعی شما نزدیک 2.500 تاست ولی ایندکس های شما فعلا 10.000 تاست ،

این همان طور که گفتم یعنی این که روی تمامی مطالب شما هنوز این رویه اعمال نشده است ولی این یک زنگ خطر برای شما خواهد بود و ممکن است چیزی حدود 7.500 تا از ایندکس هاتون رو از دست بدهید .

گاهی هم این امار کمتر هست ، اون موقع به چه معناست . یعنی ایندکس های واقعی شما دارای مطالب زاید بیشتری بوده است

از کجا معلوم که این رویه در حال اتفاق افتادن هست ؟ - از کجا معلوم که در چند سال اینده محتوای تکراری در وب دنیا به حداقل ممکن خواهد رسید ؟

اگر در گوگل سرچ کنید ، شاید قبلا در یک کلمه ای همچون سیب زمینی بیش از 100 ها صفحه وجود داشت اما وقتی الان سرچی در گوگل انجام میدهید ، نتایج خیلی کمتر شده است .

این همان فیلتر گوگل هست ، گوگل تمام سعی خود را داره انجام میده که محتوای تکراری رو تا جای ممکن از بین ببره .

- خوب چرا سایت هایی خبر خوان دیگه که این جوری بودند بلایی سرشون نیومده ؟

اون سایت ها هم در گیر چنین مسائلی هستند ، هر سایت که در حال تولید مطالب تکراری باشد ، از نظر گوگل یک اسپمر هست ، و گوگل تمام تلاش خود رو در حال انجام هست که این اسپم ها رو از بین ببره .

اما در سایت های قدیمی که چندین سال قدمت دارند این موضوع به دلیل تعداد بالای ایندکس ها چندان مشخص نیست .

ولی ان چیزی که مشخص هست ، در حال حاظر شامل کاهش شدید ایندکس های سایت های تولید کننده محتوای تکراری هست .

ما گوگل رو دور میزنیم : از رو میکنیم به ، به رو میکنیم با و...

واقعا ، شما فکر میکنید گوگل نمیتواند متوجه این مسئله بشه ؟

گوگل رو یک ربات نادان تصور نکنید :

1) یک تیم انسانی بسیار قوی پشت موتور جشتجوی گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری هست .

2) گوگل در تلاش هست که با پیاده سازی هوش مصنوعی بر روی ربات های خود ، اون ها رو به یک انسان نما تبدیل کنه .

متن زیر رو فرض کنید شما در سایت تون دارید : من فردا از مدرسه میام خونه ، باهم بریم پارک :

حالا اگر همون الگریتم از رو بکنیم با ، با رو بکنیم از رو روی متن فوق اعمال کنیم :

متن جدید به صورت زیر خواهد شد .

==> متن جدید : من فردا با مدرسه میام خونه ، از هم بریم پارک :

یک انسان اگر این رو بخونه متوجه میشه که شما دقیقا چرت و پرت نوشتید .

خیلی از دوستان برنامه نویس این روزها محصولاتی رو تولید کردند :

که یه همچین کاری رو میکنه و برای توجیه مشتریان میگند که محتوا تکراری دیگه نیست و یک محتوای جدید هست . این دوستان یا از مباحث سئو سایت و بهینه سازی سایت اطلاعاتی ندارند .

یا این که اتفاقا اطلاعاتی رو دارند و به اصطلاح از ضعف دانش کاربران قصد سوئ استفاده را دارند ، یه جورایی میخواهند از اب گل آلود ماهی بگیرند .

اگر واقعا تصور میکنید که گوگل متوجه چنین مسائلی نمیتونه بشه که شما دارید از رو تبدیل میکنید به با و با رو تبدیل میکنید به از کاملا در اشتباه هستید .

اما جریمه شما یه جورایی به نظر من دو چندان خواهد بود :

چون هم دارید مطالب تکراری تولید میکنید .

و هم دارید چرت و پرت تولید میکنید که بدرد هیچ کی نمیخوره .

خوب ما میخواهیم سایت خبری داشته باشیم ، وقتی فردا اعلام شده که تعطیل هست ، ما چجوری مقاله جدید بسازیم :

خیلی ها فکر میکنند وقتی که قرا هست مقاله جدید تولید کنند ، وقتی یک سایت خبری گفته فردا تعطیل هست ، ما باید یک جدید تر بسیازیم ، این که نمیشه .

بله نمیشه ، ولی منظور از محتوای جدید این نیست که محتوا یه چیز خاص و عجیب و قریب باشه .

این که فردا تعطیل هست رو میشه به هزاران نوع نوشت ، فقط کافی هست عنوان مقاله رو داشته باشید و خودتون شروع کنید به نوشتن بدون این که به سایت قبلی خیلی توجه کنید 100% محتوایی که شما مینویسید یک مقاله جدید میشه ، این یک نوع خبرنویسی جدید هست .

به عنوان یک مجموعه خدمات پشتیبانی و طراحی که در زمینه طراحی سایت خبری فعالیت دارد . اکثر در خواست های ما همین هست که مشتریان درخواست طراحی سایت خبرخوان :دارند که اکثر محتوا تکراری باشه ، یا این که اگر کمی پیشرفته تر باشه درخواست دارند که محتوا به اصطلاح خودشون نیمه اختصاصی باشه .

با تغییر از با ، در برای و... در یک مقاله ، مقاله نیمه اختصاصی نمیشه . بلکه چرت و پرت میشه .

مقاله نیمه اختصاصی به چی میگن به این میگن که مثلا خبرگزاری فارس یک مقاله ای ای رو نوشته شما می ایید اون رو میخونید از روی اون یک مقاله جدید خودتون مینویسید به این میگن مقاله نیمه اختصاصی

اگر رویه مطالب تکراری رو در پیش بگیرید ، و فکر کنید که با تغییر کلمات میتوانید گوگل رو دور بزنید کاملا در اشتباهید و در چند سال اینده رو به نابودی خواهید رفت :

از هم اکتون : بهتر است به فکر نوآوری باشید .

حتی اگر نخواهید مطالب جدید هم تولید کنید میتوانید به رویه هایی مطالب جدید و متفاوت تولید کنید . براساس همان رویه فید خوان .

رویه شما باید به گونه ای باشد که مطالب شما از نظر بارمحتوایی بسیار ارزشمند باشد و تکراری نباشه .

امیدواریم توضیحات ارائه شده برای کاربران گرامی مفید واقع شود .

* لطفا از ما حمایت کنید تا بهترین خدمات رو براتون ارائه بدیم *

m3vay27br3f44q7zg.jpg?size_id=4

قوانین و اساسنامه سایت    -    تبلیغات در سایت    -    فروشگاه سایت

* بخش های متنوع در منوی اصلی سایت موجود می باشد *

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.