رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

آیا زمان خرید بلیط هواپیما غذای هواپیما هم فکر می*کنید؟

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8

شاید تا به حال پیش از خرید بلیط هواپیما به این مسئله فکر نکرده باشید که در طول پرواز چه غذایی بخورید و یا اینکه همیشه دنبال وعده های سبک و سرد بوده*اید. در این مقاله سعی داریم شما را با خصوصیات غذاهایی که در هواپیما سرو می شود آشنا کنیم. این غذاها با برنامه ریزی مخصوصی تهیه می*شود و دارای اصول خاصی می*باشد.

کیفیت غذای ایرلاین ها

همه ایرلاین*ها کترینگ مخصوص به خود را دارند و به وسیله کادری که ازجانب ایرلاین مربوطه استخدام می شوند، غذا طبخ می*کنند. کیفیت غذاها در هر ایرلاینی متفاوت است و این تفاوت حتی به کلاس انتخابی نیز بازمی*گردد. در زمان خرید بلیط هواپیما به این موضوع دقت کنید. غذاهای اکونومی با بیزنس و فرست کلاس کاملاً متفاوت است. قاعدتاً به میزان پولی که پرداخت کرده*اید، کیفیت و حتی ظاهر سرو شدن غذاها متفاوت است. این مسئله هم در بلیط خارجی و هم در بلیط داخلی صدق می*کند.

غذای هواپیما با توجه به کلاس پروازی

غذاهای اکونومی به صورت بسته بندی و یکبار مصرف سرو می*شود. غذاهای بیزنس و فرست کلاس در سینی به همراه آبمیوه*های مختلف و دسر سرو می*شود. غذاهایی که در یک ایرلاین سرو می*شود نمودی از فرهنگ غالب کشوری می*باشد که ایرلاین به آن تعلق دارد. این موضوع باید هنگام رزرو بلیط هواپیما درنظر گرفته شود.

غذاهای گوشتی در هواپیما

پیش از خرید بلیط هواپیما تمام جوانب را درنظر بگیرید. برای پروازهایی که در شب صورت می*گیرد، غذاهای گوشتی (گوشت قرمز، مرغ و ماهی) و همینطور ماکارانی سرو می*شود که این گوشت*ها به طور کامل پخته نمی*شوند. گوشت قرمز و مرغ به ترتیب 60-30% پخته می*شوند.

این بدان معنی نیست که مسافران گوشت خام خواهند خورد. برای اینکه غذا خشک نشود ادامه مراحل پخت هنگام سرو و داخل فر انجام می*شود. اگر مسافران پیرو رژیم خاصی هستند باید پیش از سفر خود و هنگام رزرو بلیط هواپیما وضعیت خود را اعلام کنند تا بر طبق آن بتوانند غذای خود را از منوی مخصوص انتخاب کنند. این رویه در بیشتر ایرلاین*ها قابل انجام است.

مشکل منع غذایی در هواپیما

ملیت های گوناگون دارای ذائقه های گوناگونی نیز می*باشند. ممکن است برخی افراد طبق دستور پزشک از مصرف برخی مواد غذایی منع شده باشند، لذا در هنگام خرید بلیط هواپیما باید این مسئله را مطرح کنند. پس به یاد داشته باشید هنگامی که به خرید بلیط هواپیما می پردازید، چه بلیط خارجی و چه بلیط داخلی، یا هنگام چک کردن این موضوع را مطرح نمایید.

چگونه غذای هواپیما پخته می*شود

هرگونه شعله و یا آتشی در هواپیما خطرناک بوده لذا غذاها از پیش تر آماده شده و تنها قبل از سرو گرم می*شوند. بنابراین ایرلاین*ها از شعله هایی که دارای خطر نیستند غذاها را تا زمانی که بخواهند سرو کنند، گرم نگه می*دارند. از نکات مهم دیگر این است که غذاهای باقی مانده حتما دور ریخته می*شود. متاسفانه با این کار مقدار زیادی غذا دور ریخته می*شود. اگر تاخیر در برنامه سفر پیش آید غذاها خراب شده و تمامی آن ها دور ریخته خواهند شد.

دسر و غذای داخل هواپیما

هنگام خرید بلیط هواپیما باید هرآنچه راجع به غذا و یا دسر می*خواهید بیان کنید. اگر از رژیم غذایی خاصی پیروی می*کنید باید هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما این موضوع را مطرح کنید تا در طول سفر مشکلی نداشته باشید. تمام ایرلاین ها به سلامت و امنیت مسافران خود اهمیت می*دهند. به همین دلیل اگر پروازی تاخیر داشته باشد و غذاها بیش از 8-6 ساعت بمانند، همه آن*ها دور ریخته شده و هنگام پرواز غذاهای جدید جایگزین آن خواهند شد. شاید بگویید که این کار اسراف است اما برای سلامتی مسافران ضروری می باشد.

سخن آخر

شما باید هنگام خرید بلیط هواپیما و انتخاب کلاس مورد نظر به غذای خود نیز اهمیت بدهید. اگر در طول پرواز بنابر دلایل مختلف نتوانید غذا بخورید بی شک بدنتان دچار اختلال (Jet Lag) خواهد شد. همه این*ها به دلیل تغییر ارتفاع درپرواز و مسائل مشابه اتفاق می*افتد. لذا حتماً باید به بدن و خورد و خوراک خود رسیدگی کنید تا عارضه ای برایتان پیش نیاید.

جمع بندی کنیم؟

زمان رزرو بلیط هواپیما به سرو غذا و دسر در ایرلاین پروازی خود دقت نمایید. شما حتماً باید در طول پرواز خارجی طولانی غذا بخورید تا دچار مشکل نشوید. اگر رژیم غذایی خاصی دارید ویا منع غذایی خاصی توسط پزشک برای شما قرار داده شده است، زمان خرید بلیط هواپیما ذکر نمایید. آیا شما در زمان خرید بلیط داخلی و بلیط خارجی از غذای سرو شده راضی بوده*اید؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وضعیت زندگی سایت


تاریخ راه اندازی سایت : August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
  • جدید...