رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

خرید بلیط هواپیما همراه نوزاد چه کنیم؟

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

infant-flight.jpg

هنگام خرید بلیط هواپیما برای نوزادان خود این مسئله را درنظر بگیرید که نوزادان جزء گروه*های خاص می*باشند و رعایت نکات ایمنی برایشان الزامی است. افراد بسیاری حتی هنگامی*که به*تازگی بچه*دار شده*اند موقعیت سفر برایشان مهیا می*شود و می*خواهند آن را تجربه کنند. برخی دیگر همیشه و در هر موقعیتی مسافرت با هواپیما را ترجیح می*دهند. آن*ها به دلیل سریع*تر بودن این راه اقدام به خرید بلیط هواپیما می*کنند چراکه حتی طولانی بودن راه مادر و فرزند را خسته نخواهد کرد. گاهی اوقات هیچ راه دیگری به جزء هواپیما برای تردد وجود ندارد و افراد باید از هواپیما استفاده کنند. پس لازم است والدین هنگام خرید بلیط هواپیما این موارد را درنظر گرفته و تمامی محدودیت*ها و الزامات در طول پرواز داخلی و خارجی را رعایت کنند. با رعایت نکاتی که در ذیل مطرح*شده است سفری بی*دغدغه و ایمن را تجربه خواهید کرد.

سن مناسب برای نوزاد در سفر هوایی

والدین نوزادانی که سنشان کمتر از یک سال هست باید هنگام درخواست رزرو یا خرید بلیط هواپیما مسائل پزشکی نوزاد را درنظر بگیرند. نوزاد در ماه اول زندگی دورانی بسیار حساس را پشت سر می*گذارد و توجه بیشتری باید در این زمینه صورت بگیرد. در این بازه*ی زمانی به*سختی بیماری نوزادان بروز پیدا می*کند زیرا علائم آن به*طورمعمول پنهانی است.

وسایل موردنیاز نوزاد در طول سفر

تمام وسایلی را که در طول پرواز خارجی و داخلی برای نوزاد خود استفاده خواهید کرد را در ساک دستی قرار دهید و همراه خودتان به داخل هواپیما ببرید. وسایل ضروری شامل پوشاک، شیر خشک، لباس، آب جوشیده و آب*معدنی و ... می*باشد. بهتر است کمی وسیله برای سرگرم کردن نوزاد خود نیز به همراه داشته باشید. هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی تمامی بایدها و نبایدهای پرواز را بخوانید. شما مجاز به حمل مایعات بیش از 100 میلی*لیتر نمی*باشید. اگر قصد حمل مایعات بیشتری دارید باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید. کیسه*های مخصوصی در این زمینه جود دارند که می*توانید آن*ها را از فرودگاه تهیه*کرده و با خود به داخل هواپیما ببرید.

مکان و زمان مناسب برای پرواز

هنگامی*که قصد رزرو یا خرید بلیت هواپیما را دارید به محل انتخابی خود دقت کنید. افرادی که به همراه نوزادشان سوار هواپیما می*شوند بهتر است صندلی*های مجاور دیواره*ی هواپیما را انتخاب کنند و همچنین در بخش جلویی هواپیما قرار گیرند. همان*طور که می*دانید فضای جلوی هواپیما بیشتر بوده و موجب آسایش بیشتری برای فرزندتان می*شود. در خرید بلیط تک هواپیما پرواز شب را انتخاب کنید. اگر می*خواهید نوزاد خود را در صندلی خودش قرار دهید بهتر است صندلی مخصوص نوزادتان را به همراه داشته و آن را در صندلی کناری خود قرار دهید. شایان*ذکر است که صندلی نوزاد نباید پهنایی بیش از 40 سانتی*متر داشته باشد. اگر نمی*خواهید صندلی نوزادتان را حمل کنید در طول پرواز داخلی و پرواز خارجی او را در آغوش گرفته و از کمربند ایمنی استفاده کنید.

مراقب گوش*های نوزاد باشید

گوش نوزاد از موارد بسیار حساس می*باشد که در طول پرواز خود باید مراقب باشید. هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما تغییر فشار هوا در کابین موجب می*شود گوش میانی نوزاد دچار آسیب شود. برای جلوگیری از درد و ناراحتی در گوش نوزاد بهتر است در این دو زمان*حساس هواپیما به نوزاد خود شیر بدهید. می*توانید از شیر خشک و یا پستانک هم استفاده کنید. عمل مکیدن به نوزادتان کمک کرده و گوش نوزاد فشار کمتری را متحمل می*شود. اگر عفونت یا سرماخوردگی در بدن نوزاد شما باقی*مانده است و بهبوده به*طور کامل صورت نگرفته، پیش از خرید بلیت هواپیما حتماً با پزشک او مشورت کنید.

هشدار

نوزادان تا هفت*روزگی اجازه*ی پرواز ندارند. مادران نیز باید هفت روز از وضع حملشان گذشته باشد تا اجازه*ی سوارشدن بر هواپیما را داشته باشند. همچنین اگر فرزندتان نارس به دنیا آمده است باید مراقبت*های پزشکی انجام*شده و پیش از خرید بلیط هواپیما با پزشک مربوطه مشورت شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Статус жизни форума


Дата запуска форума: August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
  • جدید...