رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

روش قراردادن ر لای سر مسافران هواپیما

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 


bar(1).jpg


اگر قصد این را دارید که مهماندار هواپیما را به*شدت عصبی کنید و حرص او را دربیاورید، وسایلتان را به شکل طولی در صندوقچه*ی مخصوص بار که در بالای صندلی قرار دارد بگذارید.

مقدار بار همراه و غیر همراه هر شخص بایستی مطابق با مقدار مجاز نوشته*شده در بلیط هواپیمای آن شخص باشد. بنابراین، هر شخص می*تواند مقداری بار با خود به داخل هواپیما بیاورد و این امر در سفرهای هوایی عادی است. ممکن است افراد به چگونگی قراردادن بار در صندوقچه دقتی نداشته باشند، اما قرار دادن وسایل در این صندوقچه*ها روش خاصی دارد. طرز صحیح قراردادن بار در این قفسه*ها را از زبان مهمانداران هواپیما بشنوید. (این موارد در هنگام خرید بلیط هواپیما ذکر نمی*شود.)

هِدِر پول (Heather Poole) که جزو مهمانداران باتجربه هواپیما و همچنین نویسنده*ی کتاب اخلاق سفر است؛ می*گوید: «یکی از رفتارهای مسافران که درد همه*ی مهمانداران هواپیما است، این است که شخص همه*ی فضای قفسه*ی بالای صندلی*اش را پر می*کند.»

پول در یک مجله گردشگری Travel + Leisureسعی بر این دارد با نوشتن مقاله*ای کوتاه درباره طرز صحیح قرار دادن بار در صندوقچه*ی بالای صندلی، یک*بار برای همیشه برای مسافران عزیز به*طور کامل شرح دهد. تا دیگر کسی این سؤال را نپرسد. مسافران همیشه بعد از خرید
بلیط داخلی یا خارجی هواپیما این موارد را نمی*پرسند و بعداً دچار مشکل می*شوند.

به این نکته کاملاً توجه کنید که ابتدا بایستی چمدان*های چرخ*دار را داخل قفسه قرار دهید، سپس کت یا پالتوی خود را روی آن قرار دهید و کیف*های کوچک*تر و ضروری*تر را در زیر صندلی قرار دهید.

تمام مسافران قصد دارند به*محض اینکه هواپیما به مقصد رسید بلافاصله از هواپیما خارج شوند. قرار گرفتن چمدان*های چرخ*دار در زیر وسایل دیگر باعث می*شود زودتر بتوانند از هواپیما خارج شوند. با این روش خیلی راحت وقتی وسایل کوچک را برداشتند در آخر چمدان بزرگ را برداشته و از هواپیما خارج می*شوید. البته اگر تمام این موارد در زمان خرید بلیط هواپیما به مسافر گفته شود، شخص سفر راحت*تری را خواهد داشت.

با جدیدتر شدن هواپیماها، ویژگی*هایی به آن*ها اضافه*شده است، که ازجمله این ویژگی*ها بزرگ*تر شدن صندوقچه*های بالای صندلی است که مسافر راحت*تر وسایل خود را در آن جای دهد. اضافه شدن این امکانات تأثیری روی قیمت خرید بلیط هواپیما نگذاشته است.

پول برای آسودگی شما زمان خرید بلیط هواپیما، این*گونه نظر خود را ادامه می*دهد:

اگر از شانس خوبی برخوردار بودید و صندوقچه*ی بلند با فضای بیشتر نصیبتان شد، چمدان چرخ*دار را در سمت خودتان قرار دهید.

در طراحی مدرن فضای بیشتری برای قراردادن بارها در نظر گرفته*شده است. با این کار دیگر نیازی نیست مسافر در بخش تحویل بار زمان خود را تلف کند و می*تواند پرواز خارجی ویا پرواز داخلی خوبی داشته باشد.

البته در بعضی مواقع قانون اول چرخ*دارها صدق نمی*کند.

به قول پول،

هنوز هم برخی از هواپیماهای قدیمی وجود دارند که قسمت قفسه*ی بار موجود در بالای صندلی فضای کوچکی دارد و چمدان مسافر در آنجا نمی*شود و شخص مجبور می*شود چمدانش را در راهرو یا در انبار انتهای راهرو قرار دهد. البته ناگفته نماند که این انبار به*اندازه*ای نیست که چمدان همه*ی مسافران در آن جای شود. قبل از
خرید بلیط هواپیما داخلی از قدیمی یا جدید بودن هواپیما مطلع شوید. مخصوصا برای پرواز خارجی یا پرواز داخلی طولانی به این مورد دقت نمایید.


قفسه بالای سر مسافر هواپیما

مورد دیگری که موجب عذاب مهمانداران هواپیما می*شود این است بخواهند چمدان سنگین مسافران را در قفسه*ی بالای صندلی*شان قرار دهند. پول می*گوید:

این امکان وجود دارد که در گذاشتن چمدان به مسافران کمک کنم ولی اینکه بخواهم آن را به*تنهایی در قفسه قرار دهم دیگر کمر برایم نمی*ماند.

موضوع دیگری که مهمانداران را اذیت می*کند این است که برخی مسافران فکر می*کنند تمام فضای بالای سرشان متعلق به خودشان است و من مدام باید این مورد را به آن*ها بگویم. این موارد نیز بایستی در زمان خرید بلیط هواپیما به مسافر گفته شود.پول همچنین قصد دارد یک مورد را در رابطه با آداب استفاده از فضاهای بالای سر مسافران روشن کند:

اگر صندوقچه*ی بالای صندلی*تان جا نداشت، موردی ندارد می*توانید آن را در چند ردیف عقب*تر بگذارید، اما اینکه بخواهید وسایل مسافر دیگر را خالی کنید تا وسایل خود را بگذارید اصلاً کار درستی نیست.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط mehrnosh66
   برخی از مسافران در طول سفر خود مجبور می*شوند به طورهمزمان به دو مقصد سفر کنند. این مسافران در تهیه*ی بلیط هواپیما دوطرفه دچار مشکل می*شوند. پروازهایی که نام آن*ها کامباز یا Open Jaw می*باشد برای این دسته از افراد پیشنهاد داده می*شود. در این مقاله سعی داریم شمارا با پرواز کامباز بیشتر آشنا کنیم تا هنگام خرید بلیط هواپیما در پرواز داخلی و پرواز خارجی به مشکل برنخورید.   اگر بخواهیم پرواز کامباز را بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم این پرواز مناسب افرادی می*باشد که می*خواهند از شهر خود به مقصد اولیه سفر کنند و پس*ازآن دوباره به شهر خود بازگردند. یعنی ممکن است مقصد دوم همان مبدأ باشد که فرد در آنجا زندگی می*کند. افرادی که دائماً در حال خرید بلیط هواپیما و پرواز داخلی و پرواز خارجی می*باشند از این روش بهره*ی بسیاری می*برند. این کار برنامه*ریزی سفر را برای مسافران پرتردد آسان*تر می*کند. نام*گذاری پرواز بدین شکل به دلیل آن است که نقشه*ی مسیر در پروازها شباهت بسیاری با آرواره*ی باز تمساحی دارد.   ممکن است برای برخی از افراد این سؤال پیش آید که چرا خرید بلیط هواپیما بدین*صورت به تهیه*ی چند بلیط یک*طرفه ارجحیت دارد؟ پاسخ سؤال بسیار ساده است و به آسودگی سفر از جهات مختلف بازمی*گردد. این روش باعث صرفه*جویی در پرواز داخلی و پرواز خارجی می*شود و سفر به مقاصد مختلف به*راحتی انجام*پذیر می*شود. از طرفی دیگر هزینه*هایی که مربوط به تأخیر یا لغو در پرواز هست مشمول مسافران نیست.
   خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز به سه گروه تقسیم می*شود:

   ۱. بلیط Open Jaw معمولی   در خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز معمولی فرد از یک شهر به شهری دیگر سفر می*کند و هنگامی*که قصد بازگشت داشته باشد به فرودگاهی دیگر در مقصد می*رود. با این کار فرد تنها هزینه*ی یک بلیط خارجی را پرداخت می*کند و می*تواند شهرهای دیگر را بازدید کند.


   ۲. بلیط Open Jaw با مقصد متغیر   خرید بلیط هواپیما در پرواز داخلی و پرواز خارجی کامباز در این روش بدین*صورت است که مسافر از شهر الف به ب پرواز کرده و بازگشت آن از شهر ج به الف می*باشد. این نوع بلیط هواپیما گزینه*ی خوبی برای تور اروپا و همین*طور سفرهای اروپایی می*باشد. زیرا مسافر هم هزینه*ی کم*تری را پرداخت می*کند و هم امکان بازدید از مکان*های دیدنی مختلف را پیدا می*کند.


   ۳. بلیط Open Jaw دوگانه   خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز دوگانه بدین*صورت است که دو مبدأ و دو مقصد متفاوتی برای آن در نظر گرفته می*شود. شما برای خرید این نوع بلیط هواپیما می*توانید با شرکت*های هواپیمایی تماس بگیرید. به*عنوان*مثال پرواز مسافر ابتدا از شیکاگو به دالاس بوده و پس*ازآن از هیوستون به میامی ادامه خواهد داشت.   اگر بخواهیم جمع*بندی کلی در خصوص خرید بلیط هواپیما از نوع کامباز داشته باشیم می*توانیم این*گونه بیان کنیم که پرواز داخلی و پرواز خارجی کامباز بدین*صورت است که مسافر از شهر الف به ب می*رود و بازگشت آن از شهر ب به ج هست. اگر مسافر بخواهد به شهر الف بازگردد هزینه به عهده*ی خودش خواهد بود. مسافرانی که تجربه*ی بالاتری در سفر دارند بیشتر از این بلیط ارزان هواپیما استفاده می*کنند. به*این*علت که هم هزینه*ها کم*تر می*شود و هم امکان تفریح بیشتری وجود دارد. پیش از خرید بلیط هواپیما بهتر است تحقیقی کامل دراین*باره کنید و اطلاعات جامع*تری کسب کنید. اگر در اطراف شما کسی قبلاً از پرواز کامباز استفاده کرده است حتماً با آن*ها مشورت کنید.
    

Статус жизни форума


Дата запуска форума: August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
 • جدید...