رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

ترس پرو هواپیما و فوبیای خرید بلیط هواپیما

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

fobia.jpg


بسیاری از افراد ترس از پرواز را در طول پرواز داخلی ویا پرواز خارجی تجربه کرده*اند و یا حداقل شما در بین اطرافیان خود دیده*اید. افرادی که این ترس یا به*اصطلاح پزشکی "فوبیا" را دارند تا جایی که امکان داشته باشد از خرید بلیط هواپیما و پرواز داخلی و خارجی فاصله می*گیرند. در این مقاله سعی داریم به شما اطلاعات بیشتری بدهیم تا در طول پرواز بتوانید آرامش خود را حفظ کنید.

فوبیای پرواز

به*طور تقریبی 25% از افراد در جهان فوبیای پرواز دارند. درواقع بهتر است این*گونه بازگو کنیم که بیشتر ترس افراد به خاطر ارتفاع و سقوط می*باشد. این افراد از همچنین از تفریحاتی مثل بانجی جامپینگ نیز دوری می*کنند و یا از راه رفتن بر لبه*ها هراس دارند. اگر این نکاتی که در مقاله آورده شده است را رعایت کنید به*راحتی می*توانید بلیط هواپیما را تهیه کنید و تا جایی که می*توانید پرواز داخلی و پرواز خارجی را تجربه کنید. نکته*ی دیگر این است که آمارها نشان می*دهد سفرهای هوایی امن*ترین نوع حمل*ونقل می*باشد.

خرید بلیط هواپیما و غلبه بر فوبیای پرواز

سفر با اتومبیل شخصی

اکثر افراد هنگامی*که خودشان رانندگی می*کنند احساس امنیت بیشتری دارند و این سفر را به پرواز داخلی و خارجی ترجیح می*دهند درحالی*که کاملاً در اشتباه هستند. این افراد بیشتر با وسیله*ی نقلیه*ی خودشان سفر می*کنند و بلیط هواپیما تهیه نمی*کنند. زیرا گمان می*کنند که کنترل اوضاع در دست خودشان بوده و این*چنین امن*تر است. شما نمی*توانید ماشین خود را به سراسر جهان ببرید و رانندگی کنید. بی*شک باید ترس از پرواز را کنار بگذارید یا حداقل سعی کنید آن را کمتر و کمتر کنید. ازنظر روانشناسی راه*های گوناگونی وجود دارد که به شما کمک می*کند بر ترس خود در مورد پرواز داخلی و پرواز خارجی غلبه کنید. در متن ذیل راهکارهای ساده و درعین*حال کاربردی گفته*شده است تا با خیال آسوده بتوانید بلیط هواپیما تهیه کنید.

چطور پس از خرید بلیط هواپیما بر فوبیای پرواز غلبه کنیم؟

1. دائماً با خود تکرار کنید که مشکلی پیش نخواهد آمد و انرژی مثبت بفرستید.

این*گونه تصور کنید که شما به*هیچ*عنوان ترسی از پرواز ندارید و عادی رفتار کنید. به*آرامی بر صندلی خود تکیه دهید و در طول پرواز داخلی و یا پرواز خارجی خود را بامطالعه و ... سرگرم کنید. شما نباید این مسئله*ی ترس را به خودتان تلقین کنید. از آن فاصله بگیرید با گوش کردن به موسیقی آرام*بخش و یا حتی خواب زمان را سپری کنید. موسیقی موردعلاقه*تان می*تواند کمک بسیاری کند. علاوه بر موسیقی، کتاب و خواب می*توانید فیلم موردعلاقه*ی خود را ببینید یا حتی اگر پروژه*ای دارید انجام دهید. با تمرکز خود می*توانید به ترس خود پشت کنید. به بیانی دیگر فیلم بازی کنید که هیچ مشکلی از پرواز ندارید. نتیجه*ی آن را خواهید دید.

2. تمام حقیقت*هایی که مربوط به هواپیما و پرواز وجود دارد را مطالعه کنید.

شما می*توانید باکمی مطالعه در این زمینه اطلاعات بسیاری را کسب کنید. این مسئله به شما آرامش می*دهد، سپس می*توانید با خیالی آسوده بلیط خارجی یا بلیط داخلی تهیه کنید و سفری آرام را تجربه نمایید. دائماً مطالب را در ذهن خود مرور کنید. به*عنوان*مثال هواپیماها ایمن هستند و مشکلی پیش نخواهد آمد؛ تکان*های هواپیما تنها به دلیل جریان هوا است و مشکلی پیش نخواهد آمد؛ امنیت هواپیما از ماشین بیشتر است و ... علت دیگر ترس ما این است که سقوط هواپیما امری نادر است و به همین دلیل ترسناک شمرده می*شود. درحالی*که تصادف با ماشین بیشتر اتفاق می*افتد و نادیده گرفته می*شود.

3. آب بنوشید.

اگر در طول پرواز داخلی یا پرواز خارجی خود ترس بر شما غلبه کرد مقدار زیادی آب بنوشید زیرابه دفع استرس شما کمک خواهد کرد. نوشیدن آب باعث می*شود اکسیژن در بدن شما به جریان درآید و به*مراتب ذهنتان نیز بازتر و تازه*تر می*شود.

4. از ردیف*های کنار پنجره دوری*کنید.

صندلی*های کنار راهرو (aisle seat) را انتخاب کنید، مخصوصاً اگر از جای تنگ می*ترسید سعی کنید صندلی وسط را انتخاب نکنید. با انتخاب این صندلی*ها می*توانید راحت*تر در کابین هواپیما جابه*جا شوید. این صندلی*ها به دلیل دور بودن از پنجره، برای کسانی که از چشم*انداز رو به پایین هواپیما می*ترسند، مناسب*تر هستند. کسانی که پرواز خارجی طولانی*مدت دارند برای رفت*وآمد به سرویس بهداشتی و راه رفتن در راهرو به دلیل خستگی مشکل کمتری خواهند داشت.

5. خیال*پردازی کردن

اگر به*هیچ*عنوان نمی*توانید بر ترس خود غلبه کنید؛ بهتر است ذهن خود را با مواردی که به آن علاقه دارید، مشغول کنید. این روش به شما این امکان را می*دهد تا مسیر باقی*مانده را بدون حس ترس طی کنید. بی*شک این روش یکی از آسان*ترین راه*ها برای غبله بر فوبیای پرواز است.

6. شل کردن عضلات

معمولاً وقتی افراد دچار استرس و یا اضطراب ناشی از ترس می*شوند، مجموعه عضلات شانه آن*ها سفت می*شود. این یک دفاع بیولوژیک از طرف بدن ما برای مبارزه با ترس و استرس است. در چنین شرایطی شما باید یک*نفس عمیق بکشید و شانه*های خود را شل کنید.

7. ارتباط برقرار کردن با دیگر مسافران

در حین سفر باکسی که در کنار شما نشسته ارتباط برقرار کنید. این ارتباط و صحبت در طول پرواز می*تواند ترس از پرواز را از شما دور کند. البته بد نیست درباره ترسیدن از پرواز با وی مشورت داشت باشید. شاید مشاوره*های او برای شما تأثیرگذار باشد و این روش بتواند حواس شما را از ترس و فوبیای پرواز دور کند.
8. سرگرم شدن با تنقلات سالم

خوردن تنقلات در حین پرواز به صورتی که مزاحمتی برای اطرافیان ایجاد نکند، نیز گزینه مناسبی برای مشغول شدن و دور شدن از استرس و ترس حاصل از پرواز است. البته توصیه می*شود که از تنقلات سالم استفاده کنید تا علاوه بر مشغول شدن از مزایای بهداشتی آن نیز نهایت استفاده را ببرید.

9. کنار گذاشتن ترس حاصل از باز شدن درب هواپیما

این تصور که امکان دارد در طول پرواز درب هواپیما باز شود، تقریباً محال است و شما نباید چنین ترسی را به دل خود راه دهید. این را بدانید که وقتی هواپیما در ارتفاع زیاد پرواز می*کند، فشار زیاد هوا از بیرون بر درب هواپیما بسیار زیاد است و بدین ترتیب باز شدن درب هواپیما تقریباً محال است.

10. غبله بر ترس از هواپیما

ترس از پرواز و هواپیما امری همیشگی نیست. چه*بسا افرادی که پیش*تر عاشق هیجان، ارتفاع، پرواز و چتربازی بوده*اند و سال*ها بعد به*طور ناخودآگاه این ترس در دل آن*ها روشن*شده است. پس نگران نباشید. این مسئله چیزی نیست که قابل*حل نباشد. همین*طور به زمان و مکان و حتی سن و سال هم مربوط نمی*شود. از خرید بلیط ارزان هواپیما نهراسید و اگر هم*چنین ترسی در شما به وجود دارد سعی کنید به*جای گریختن از مقابله کردن استفاده کنید. درنهایت درخواهید یافت که این ترس کمرنگ*تر و کمرنگ*تر می*شود و شما پرواز داخلی و خارجی را به*کرات تجربه خواهید کرد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Статус жизни форума


Дата запуска форума: August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
  • جدید...