رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

چه وسایلی اجه* ورود هواپیما را دارند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

bar(2).jpg

چه وسایلی اجازه ورود به هواپیما را دارند؟

جمع کردن وسایل سفر برای مسافرتی که از طریق هواپیما انجام می شود کمی محدودیت دارد و یک سری قوانین خاصی برای حمل بار وجود دارد. همه ی افرادی که قرار است سفر هوایی داشته باشند بایستی بدانند که چه وسایلی را مجاز هستند با خود ببرند تا در فرودگاه مجبور نباشند وسایل ساک خود را به خاطر یک عدد بطری آب معدنی کوچک بیرون بریزند تا مسئولان امنیتی آن ها را برسی کنند. قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید حتماً در این مورد اطلاعات کسب کنید.

به منظور
خرید بلیط هواپیما همیشه این امکان را دارید تا به وسیله وب سایت هایی مانند سام سیر، بلیط ارزان هواپیما به مقصدی که قصد دارید به آن سفر کنید تهیه کنید.

وسایل مجاز در پرواز خارجی یا داخلی

وسایل مجازی که افراد می*توانند با خود به هواپیما بیاورند به دو دسته اصلی تقسیم می*شود:

مایعات و وسایل الکترونیکی

مایعات و غذاها

فقط در شرایط خاص می توانید مایعات با خود به داخل هواپیما ببرید. طبق یکی از قانون ها، همراه داشتن اکثر مایعات مانند ژل ها درصورتی که ظرف آن 100 گرمی یا کمتر باشد و تمام آن ها در کیسه ای تمیز، متوسط و زیپ دار باشد، با خود در داخل هواپیما مجاز است. هر مسافر فقط می تواند یک کیسه با خود به داخل هواپیما ببرد. این قانون برای مایعاتی است که فرد داخل کیف دستی اش قرار داده، مایعات داخل بار قوانینش به این اندازه محدودیت ندارد. قبل از
خرید بلیط هواپیما خارجی به این موارد توجه کنید.

چه وسایلی را مجبوریم به بخش بار بفرستیم؟

در پایین لیستی از مایعاتی و خوراکی ها نوشته شده که اگر زمان سوارشدن به پرواز خارجی یا داخلی خود، وزن آن*ها بیشتر از 100 گرم باشند بایستی به انبار هواپیما انتقال پیدا کند:

خوراکی هایی مثل مربا، کره، پنیر، لوازم آرایش (ریمل)، کرم صورت و لوسین، ژل مو و شامپو، ژله، انواع سس، اودکلن، روغن و سرکه، عطر، آب، سوپ.

به این نکته توجه کنید که در هنگام خرید بلیط هواپیما کسی این اطلاعات را به شما به*طور دقیق نمی*گوید پس شما باید درباره*ی این موارد جستجو کنید و اطلاعات کسب کنید.

چه وسایلی قبل از پرواز خارجی نیاز به بازرسی دارد؟

اگر کادویی به همراه دارید آن را بسته*بندی نکنید زیرا که برای بازرسی دقیق*تر، حراست فرودگاه آن را باز می*کند. لیستی از وسایلی که بایستی بازرسی شوند را در پایین برای شما شرح دادیم لطفاً برای سریع*تر بازرسی شدن آن*ها را از قبل آماده کنید:

شیر خشک، شیر مادر یا آبمیوه برای کودک، همه*ی داروهای دارای نسخه و بی نسخه (قطره*ی چشم، سرم سالین)، مایعات غذایی برای مسافران بیمار یا معلول، مایعات احیاء و پشتیبان حیات (محصولات خونی)، لوازم پزشکی یا آرایشی (پروتز سینه، لباس*زیر، پوسته*های ژلی)، وسایل یخ*زده*ای هم که زمان بازرسی جامد باشند، وسایلی که اجازه ورود به داخل هواپیما را ندارند، مایعات مشتعل، رنگ*های آئروسل، اسپری رنگ، باتری*های اسیدی، مایع سفیدکننده، کپسول*های آتش*نشانی و مخزن*های فشرده*ی گاز، کلر برای استخر و جکوزی*، تربانتین و تینر، مایع فندک، گازولین، سوخت*ها، بسته غذا، اسپرهای دفاع از خود.( همه*ی این وسایل هم برای پرواز داخلی و هم برای پرواز خارجی صدق می*کند)

زمان پرواز خارجی با وسایل الکترونیکی چه کنیم؟

شما هم می*توانید لپ*تاپ یا آی پد، تپلت یا گوشی موبایلتان را به داخل هواپیما ببرید هم در انبار بگذارید. در انبار هواپیما، وسایل خیلی امنیت ندارد و ممکن است دزدی شود بهتر است که با خود به داخل ببرید یا آن را در کیفی قفل*دار در همان انبار بگذارید. توجه کنید که حراست فرودگاه لپ تاب را بازرسی می*کند پس بهتر است که آن را در کیفی جدا که به*راحتی قابل*دسترسی است قرار دهید. این مسئله برای دوربین عکاسی نیز همین*طور است. به این مسائل قبل از خرید بلیط هواپیما توجه کنید.

اگر وسایل الکترونیکی کوچک دارید که می*خواهید به داخل هواپیما نبرید مثل ام*پی*تری پلیر و کنسول*های بازی دستی، آن*ها را در کیف*دستی نگذارید ولی اگر قرار است با خود به داخل هواپیما ببرید حتماً از خدمه هواپیما بپرسید که می*توانید از آن*ها در هواپیما استفاده کنید.

باتری*های لیتیومی جدا، نباید وارد انبار هواپیما شود بایستی با خود به داخل هواپیما ببرید. در صورتی می*توانید وارد انبار کنید که در داخل دوربین*های دیجیتال باشد. حتماً پیش از خرید
بلیط تک هواپیما به این نکات توجه کنید.

وسایل* تحویل داده*شده به انبار قبل از پرواز خارجی

در ادامه لیستی از وسایلی که نمی*توانید با خود به هواپیما ببرید و حتماً باید وارد انبار شود را برای شما شرح دادیم:

وسایل بُرنده مثل تیزبُر، یخ خردکن، ساطور، تیغ اصلاح، شمشیر و چاقو*ها، وسایل ورزشی مثل چوب*های گلف، چوب اسکی، باتوم و چوب بیلیارد، سلاح*های گرم مثل مهمات، تفنگ بادی، سلاح، منورانداز، تفنگ، اسلحه*ی کپی*شده، اسلحه*های ساچمه*ای، قسمت*های تشکیل*دهنده*ی اسلحه، وسایل سنگین مثل تبر، سیخونک دام، چکش، مته، اره، وسایلی با درازای هفت اینچ و بیشتر، وسایل دفاع شخصی مثل باتوم، چماق، پنجه*بوکس، شوریکن، باتوم پاسبان، جنگ*افزار .( همه*ی این وسایل هم برای پرواز داخلی و هم برای پرواز خارجی صدق می*کند.)

لیستی از وسایلی که به*هیچ*وجه نمی*توان به داخل هواپیما ( چه انبار چه داخل کابین) برد:

باروت، ترقه، دینامیت، مواد منفجره*ی پلاستیکی، بمب، شعله*، وسایل منفجره*ی کپی شده، شعله*های گازی، فندک*های شعله*ای، کبریت*هایی که تحت هر شرایطی روشن می*شوند، کلر برای استخر و جکوزی، کیسه* هوای اتومبیل، سموم، وسایل رادیواکتیو، فاسدکننده، وسایل آهن*ربایی، مواد آلی، وسایل عفونی. (همه*ی این وسایل هم برای پرواز داخلی و هم برای پرواز خارجی صدق می*کند)

جمع*بندی کنیم؟

وسایلی که شما همراه دارید معمولاً شامل سه دسته کلی می*شود: وسایلی که نمی*توانید با خود به داخل هواپیما ببرید، وسایلی که فقط به قسمت بار هواپیما می*توانید بفرستید و وسایلی که می*توانید با خود به داخل هواپیما ببرید. پس قبل از خرید بلیط هواپیما حتماً در مورد بار و چمدان خود و وسایل موجود در آن اطمینان حاصل کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط mehrnosh66
   برخی از مسافران در طول سفر خود مجبور می*شوند به طورهمزمان به دو مقصد سفر کنند. این مسافران در تهیه*ی بلیط هواپیما دوطرفه دچار مشکل می*شوند. پروازهایی که نام آن*ها کامباز یا Open Jaw می*باشد برای این دسته از افراد پیشنهاد داده می*شود. در این مقاله سعی داریم شمارا با پرواز کامباز بیشتر آشنا کنیم تا هنگام خرید بلیط هواپیما در پرواز داخلی و پرواز خارجی به مشکل برنخورید.   اگر بخواهیم پرواز کامباز را بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم این پرواز مناسب افرادی می*باشد که می*خواهند از شهر خود به مقصد اولیه سفر کنند و پس*ازآن دوباره به شهر خود بازگردند. یعنی ممکن است مقصد دوم همان مبدأ باشد که فرد در آنجا زندگی می*کند. افرادی که دائماً در حال خرید بلیط هواپیما و پرواز داخلی و پرواز خارجی می*باشند از این روش بهره*ی بسیاری می*برند. این کار برنامه*ریزی سفر را برای مسافران پرتردد آسان*تر می*کند. نام*گذاری پرواز بدین شکل به دلیل آن است که نقشه*ی مسیر در پروازها شباهت بسیاری با آرواره*ی باز تمساحی دارد.   ممکن است برای برخی از افراد این سؤال پیش آید که چرا خرید بلیط هواپیما بدین*صورت به تهیه*ی چند بلیط یک*طرفه ارجحیت دارد؟ پاسخ سؤال بسیار ساده است و به آسودگی سفر از جهات مختلف بازمی*گردد. این روش باعث صرفه*جویی در پرواز داخلی و پرواز خارجی می*شود و سفر به مقاصد مختلف به*راحتی انجام*پذیر می*شود. از طرفی دیگر هزینه*هایی که مربوط به تأخیر یا لغو در پرواز هست مشمول مسافران نیست.
   خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز به سه گروه تقسیم می*شود:

   ۱. بلیط Open Jaw معمولی   در خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز معمولی فرد از یک شهر به شهری دیگر سفر می*کند و هنگامی*که قصد بازگشت داشته باشد به فرودگاهی دیگر در مقصد می*رود. با این کار فرد تنها هزینه*ی یک بلیط خارجی را پرداخت می*کند و می*تواند شهرهای دیگر را بازدید کند.


   ۲. بلیط Open Jaw با مقصد متغیر   خرید بلیط هواپیما در پرواز داخلی و پرواز خارجی کامباز در این روش بدین*صورت است که مسافر از شهر الف به ب پرواز کرده و بازگشت آن از شهر ج به الف می*باشد. این نوع بلیط هواپیما گزینه*ی خوبی برای تور اروپا و همین*طور سفرهای اروپایی می*باشد. زیرا مسافر هم هزینه*ی کم*تری را پرداخت می*کند و هم امکان بازدید از مکان*های دیدنی مختلف را پیدا می*کند.


   ۳. بلیط Open Jaw دوگانه   خرید بلیط هواپیما به*صورت کامباز دوگانه بدین*صورت است که دو مبدأ و دو مقصد متفاوتی برای آن در نظر گرفته می*شود. شما برای خرید این نوع بلیط هواپیما می*توانید با شرکت*های هواپیمایی تماس بگیرید. به*عنوان*مثال پرواز مسافر ابتدا از شیکاگو به دالاس بوده و پس*ازآن از هیوستون به میامی ادامه خواهد داشت.   اگر بخواهیم جمع*بندی کلی در خصوص خرید بلیط هواپیما از نوع کامباز داشته باشیم می*توانیم این*گونه بیان کنیم که پرواز داخلی و پرواز خارجی کامباز بدین*صورت است که مسافر از شهر الف به ب می*رود و بازگشت آن از شهر ب به ج هست. اگر مسافر بخواهد به شهر الف بازگردد هزینه به عهده*ی خودش خواهد بود. مسافرانی که تجربه*ی بالاتری در سفر دارند بیشتر از این بلیط ارزان هواپیما استفاده می*کنند. به*این*علت که هم هزینه*ها کم*تر می*شود و هم امکان تفریح بیشتری وجود دارد. پیش از خرید بلیط هواپیما بهتر است تحقیقی کامل دراین*باره کنید و اطلاعات جامع*تری کسب کنید. اگر در اطراف شما کسی قبلاً از پرواز کامباز استفاده کرده است حتماً با آن*ها مشورت کنید.
    

وضعیت زندگی سایت


تاریخ راه اندازی سایت : August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
 • جدید...