رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

پس اقدام ویزای کانادا ، چمدان خود را ببندید

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8


قبل از سفر به کانادا، کمی برنامه*ریزی و تحقیق ارزش تلاش شما را دارد. این کار باعث می*شود که اشتباهات عجیب و غریب در طول سفر نداشته باشید؛ برای انجام تمام کارها برنامه داشته باشید و یادتان باشد که بین شهرهای کانادا چقدر فاصله وجود دارد و همچنین یادتان باشد که چه نیازهایی برای این سفر احتیاج دارید، آب*وهوای کانادا را در نظر بگیرید و تحقیق کنید که چطور باید در کانادا جابه*جا شوید و ...

علاوه بر این، کانادا، هرچند در مجاورت و همسایگی ایالات*متحده است، اما کاملاً متفاوت چه ازلحاظ حفاظت مرزی، پول رایج و قوانین است. درواقع این*طور فکر نکنید که هم هر چی که در آمریکا بدون مشکل است در این کشور هم بدون مشکل هست.

شایستگی خود را برای گرفتن ویزای کانادا ثابت کنید

برای دیدار از کانادا، شما نیاز به گرفتن ویزای کانادا دارید، که این ویزا باید با برخی از الزامات دولت کانادا، قوانین مهاجرت و شهروندی و قوانین توریستی این کشور مطابقت داشته باشد. این موارد شامل یک سند مسافرتی معتبر، سلامت عمومی شخص، داشتن مدارک لازم که ثابت کند در زمانی که باید کانادا را ترک کند این کار را حتماً انجام خواهد داد، داشتن مقدار پول کافی، ترجمه اسناد مالکیت مانند ملک، خانه ویا خودرو و نداشتن سوابق مجرمانه می*باشد.

اسنادی که برای سفر به کانادا نیاز دارید

با همراه نداشتن مدارک مسافرتی مناسب، تعطیلات خود را خراب نکنید. عبور از مرز کانادا برای شهروندان آمریکایی با داشتن پاسپورت آمریکایی و پر کردن یک سری فرم انجام*پذیر است. ولی برای شهروندان ایرانی نیاز به ویزای کانادا دارد.

به*غیراز اسناد مسافرتی، تحقیق کنید که چه چیزهایی را می*توانید با خودتان از مرز رد کنید و چه چیزهایی را نمی*توانید. برخی از موارد ممکن است شمارا متعجب کنند.

وسایل و موادی که می*توانید از مرز عبور دهید:

غذا، نوشیدنی الکلی و حیوانات خانگی ممکن است کمی برای شما مشکل ایجاد کنند. غذای کنسروی، چند تخم*مرغ، مواد غذایی خشک*شده و بسته*بندی*شده و گوشت گاو تازه. اگر حیوان خانگی دارید حتماً با خودتان مدارک پزشکی، سلامت و شناسنامه حیوان خانگی*تان را داشته باشید. اگر هم سیگار می*خواهید با خودتان ببرید 10 بسته سیگار معمولی و 50 سیگار برگ کوبایی می*توانید با خودتان داشته باشید.

وسایل و موادی که نمی*توانید از مرز عبور دهید:

میوه*های تازه و سبزیجات، مانند موز و همچنین غذای سگ یا گربه حاوی محصولات جانبی گوشت گاو یا گوسفند، در مرز کانادا ممنوع است. تقریباً تمام اشکال اصلی دفاع از خود و اسلحه گرم در مرز کانادا ممنوع است؛ تفنگ*های دست*ساز، سلاح*های خودکار، شوک برقی، چماق و اسپری فلفل، هیزم، طعمه زنده و یابنده رادار.

کشور کانادا بسیار بزرگ است

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است. زمین به*اضافه مناطق آب شیرین در کانادا 9،984،670 کیلومترمربع (یا 3،855،174 مایل مربع) است. در حقیقت، کانادا پنج منطقه زمانی را پوشش می*دهد. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است که چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در مرز ایالت انتاریو و کبک و در شمال شرقی تورنتو و غرب مونترال قرارگرفته است. این شهر دارای بالاترین رتبه ازنظر تحصیلات ، بالاترین سطح زندگی و کمترین نرخ بیکاری در بین تمام شهرهای کانادا است.

شهر و ایالت خود را در کانادا برای سفر انتخاب کنید

احتمالاً شما یک نقطه را در ذهن داشته باشید یا شاید می*خواهید چندین سفر را در برنامه سفر کانادا انجام دهید. کانادا برای سفرهای ماجراجویانه و طبیعت*گردی شناخته*شده است، اما طیف وسیعی از نقاط مختلف را با توجه به علاقه*مندان ارائه می*دهد.

ازآنجاکه کشوری بسیار بزرگ است، معمولاً در یک سفر نمی*توان از سراسر کانادا دیدن نمود. به*طورمعمول، آن را به تکه*های قابل*کنترل*تر تقسیم می*کنند، مانند منطقه دریایی (نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد) یا کبک و انتاریو (شهر کبک، مونترال، تورنتو و آبشار نیاگارا) و یا ساحل غربی، دشت*های کانادا یا شمال کانادا.

تاریخ سفر به کانادا را دقیق تعیین کنید

به*طورمعمول هزینه*ها در آنجا بسیار بالا می*باشد. قیمت*ها، آب*وهوا، و فعالیت*ها و تفریحات بسته به زمانی که به این کشور سفر می*کنید، متفاوت است. تابستان بهترین فصل سفر به کانادا است. در این فصل هوا آفتابی و مطبوع می*شود و می*توانید انواع تفریحات از گشت*وگذار در پارک تا دیدن آبشار نیاگارا را انجام دهید. در تابستان قیمت*ها حدود 30 درصد افزایش پیدا می*کند. در فصل زمستان هم پیست*های اسکی بسیار شلوغ می*شوند.

مسائل مربوط به پول کانادا

کانادا برخلاف همسایه خود در جنوب که از دلار آمریکا استفاده می*کند، از دلار کانادا استفاده می*کند. برخی از شهرهای مرزی کانادا/آمریکا و شهرهای بزرگ هردوی ارزها را می*پذیرند، اما شما باید برای سفر به کانادا و پرداخت هزینه*های غیرمنتظره ویزای کانادا و یا غیره دلار کانادا همراه داشته باشید.

قوانین در کانادا

پیش از ورود به کانادا، مطمئن شوید که قوانین محلی مربوط به سن استفاده از نوشیدنی الکلی، محدودیت سرعت، مقررات مربوط به آوردن اسلحه گرم، مایعات الکی و غیره را بخوانید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط mehrnosh66
   در صورتی که جزو درخواست کنندگان ویزای کانادا هستید قطعا اسم ویزای کانادا ی مولتی 5 ساله را شنیده اید و بایستی در درباره ی آن بدانید که ویزای مولتی ۵ ساله کانادا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ علاوه بر این برای اخذ این مدل از ویزای کانادا به چه مدارکی احتیاج دارید؟ در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح میدهیم.

   ویزای کانادا مولتی 5 ساله یا Multiple-Entry یک مدلی از ویزاها است که دو ویژگی حائز اهمیت دارد که در ادامه شرح می دهیم:

   ویزای مولتی 5 ساله کانادا

   مزیت های ویزای بلند مدت مولتی ۵ ساله کانادا

   یکی از مزایای ویزا کانادا مولتی 5 ساله این است که اشخاصی که این ویزا را دریافت کردند امکان این را دارند که در چند بار به دفعات مختلف به کانادا بروند و در تردد باشند.
   دارندگان این نوع از ویزای کانادا می توانند از طریق همه ی مرز ها و در هر زمانی که می خواهند به کانادا سفر کنند.

   توجه داشته باشید که این نوع از ویزا کانادا تنها تا 1 ماه پیش از تاریخ باطل شدن گذرنامه شخص، اعتبار دارد.

   مدت اعتبار ویزای کانادا مولتی به این دلیل 4 ساله است چون که گذرنامه های اشخاص ایرانی به شکل معمول دارای 5 سال اعتبار است.

   بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، این مدل از ویزا کانادا به طور رایج دارای 2 گروه زیر می باشند:

   اشخاصی که از طریق کنسولگری مورد قبول واقع شدند، به این خاطر به شکل مداوم و دائم می توانند به کانادا سفر می کنند.

   پدر و مادرهای بازنشسته و مسنی که در گذشته به وسیله فرزندانشان به منظور مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

   به طور دقیق سیاست دولت کانادا به گونه ای است که تا جایی که امکان دارد اهداف درخواست پدر و مادرها را برای ویزای کانادا برسی می کند، اگر قابل قبول بود ویزا کانادا را صادر می کند در غیر این صورت ریجکت می کند. به خصوص افرادی که بازنشسته شده اند و رغبتی برای کار در کانادا را ندارند و پیش از این هم به وسیله فرزندانشان به کانادا مهاجرت کرده اند.

   البته ناگفته نماند که اخذ ویزا کانادا به هیچ وجه قابل تضمین نیست چون در پایان این مامور مهاجرت کانادا است که به نتیجه می رسد برچسب ویزا کانادا را برای فرد بزند یا نه.

   چگونه ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا را اخذ کنیم؟

   در صورتی که جزو دو موردی که بالا گفتیم هستید این امکان را دارید که شانس خودتان را به منظور اخذ ویزای کانادا مولتی امتحان کنید و در زمان درخواست ویزا کانادا به جای ویزای کانادا تک ورودی، مولتی یا چند گانه ی آن را درخواست دهید و امید داشته باشید مامور مهاجرت در آن روز با تقاضای شما موافقت کند.

   مورد جالبی که وجود دارد این است که در صورتی که فرد موقعیت ویزای کانادا ی چندگانه را داشته باشد و بدون اینکه از این موضوع مطلع باشد ویزای تک ورودی را درخواست می دهد، مامور مهاجرت نیز ویزای تک ورودی را برای او صادر می کند ولی در نامه ای که برایش صادر می شود فرد را از اینکه می توانست ویزای چندگانه بگیرد مطلع میسازد.

   اگر جز دو گروه فوق نباشیم آیا امکان اخذ ویزای مولتی وجود دارد؟

   با توجه به تجربه ی ما درباره اخذ ویزا کانادا ی معمولی و مولتی به شما می گوییم که قطعا امکان اخذ آن وجود دارد.

   در حقیقت اخذ برچسب ویزای کانادا ی مولتی شما وابسته به این است که بتوانید مامور مربوطه را قانع کنید و در این وضعیت شما به فردی یا گروهی متخصص و مجرب در این زمینه نیاز پیدا خوهید کرد.


   مدارکی که برای ویزای مولتی ۵ ساله کانادا مورد نیاز است عبارتند از:

   مدارک فردی که در کانادا به صورت دائم یا به صورت موقت مقیم هستند.
   فرد مقیم کانادا از لحاظ مالی ارزشیابی می شود.
   فیش حقوقی فردی که در کانادا مقیم است.
   درخواست کننده بیمه یک ساله داشته باشد.
   تکمیل شده ی فرم T4
   ارائه گواهی سلامت و نتیجه ی آزمایشات از طریق پزشک تایید شده
    

وضعیت زندگی سایت


تاریخ راه اندازی سایت : August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
 • جدید...