رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mehrnosh66

ویزا چیست و چند نوع

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

visa.jpg

هنگامی که سخن از سفر خارجی می شود شاید اولین چیزی که از ذهن هرکسی می گذرد دیدنی های زیبا کشور مقصد باشد اما لازم است بدانید که دریافت ویزا عمده ترین و مهم ترین قسمت یک سفر محسوب می شود.

پیش از هر سفر خارجی باید به فکر تهیه ی ویزا به عنوان مثال ویزای کانادا بود و جزء ملزومات یک سفر به حساب می آید.اگر بخواهیم بحث ویزا را بیشتر باز کنیم باید بگوییم ویزا سندی است که به وسیله ی نماینده های قانونی دولت کشورها مانند سفارت خانه ها برای شهروندانی که قصد سفر به کشور مربوطه را دارند،صادر می شود.به این صورت که عبور یا اقامت فرد متقاضی در کشور مقصد باید از طریق سفارت آن کشور به دست تایید برسد.دلایل گوناگونی وجود دارد که افسران مهاجرت ویزای افراد را رد و یا به اصطلاح ریجکت می کنند( چه ویزا کانادا چه هر کشور دیگر).شایان ذکر است که ویزای صادر شده از جانب کنسولگری و یا سفارت خانه در راستای پرداخت هزینه و ارائه ی مدارک کامل از طرف متقاضی می باشد.

تفاوت ویزا و پاسپورت

گذرنامه یا پاسپورت در واقعا جهت شناسایی هویت و ملیت مردم در سطح بین المللی می باشد که به وسیله ی دولت هر کشوری صادر می شود.اطلاعات مهمی از جمله نام و نام خانوادگی،جنسیت،عکس،تاریخ تولد در گذرنامه رؤیت می شود.اطلاعات دیگری که مربوط به شرایط فیزیکی شهروندان است نیز در گذرنامه وجود دارد.اما ویزا یا ویزای کانادا در واقع مجوز ورودی است که از طرف مراجع ذی صلاح و قانونی برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت و یا تفریح در کشور مقصد را دارند.این ویزا یا ویزای کانادا برای شهروندانی صادر می شود که دارای پاسپورت هستند.

انواع کشورها از نظر صدور ویزا

کشورهای جهان هرکدام شرایط گوناگونی را برای صدور ویزا دارند( مثلا کانادا شرایطش برای ویزا کانا با دیگر کشور ها فرق دارد) که این شرایط به سیاست خارجی،روابط بین المللی و ... بستگی دارد.اخذ ویزا به این صورت انجام می پذیرد که گاهی اوقات کشور مربوطه از شهروندانی که قصد سفر به آن جا را دارند درخواست ارائه ی ویزا یه به عنوان مثال ویزای کانادا می کند.گاهی اوقات هم طبق قراردادی به نام فی مابین شهروندان هر دو کشور معاف ازارائه ی ویزا و گاهی نیاز به گرفتن مجوز ورود و روادیدی به طور جامع هستند.

در قالب مثال اینگونه می شود که سال ها پیش تفاهم نامه ای مابین ایران و ترکیه امضا شده بود. این تفاهم نامه مربوط به دوره ی آتاتورک و رضاخان می باشد.در این تفاهم نامه بیان شده بود که شهروندان هر دو کشور برای ورود نیازی به اخذ ویزا ندارند. ( ولی برای کانادا بایستی ویزا کانادا داشته باشید)


مدارک مشترک برای درخواست ویزا

مدارکی که سفارت خانه ها برای شهروندان کشورهای دیگر در خصوص اخذ ویزا درنظر می گیرند بنابر قوانین داخلی خود متفاوت می باشد. اما مقادیری هستند که در میان تمامی کشورها مشترک می باشند. گذرنامه ی شهروندان باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد، شهروندان می بایست فرم تقاضا را به طور کامل پر کنند و مدارک مالی آن ها با دقت ارائه شود. منظور از ارائه ی مدرک مالی پرینت گردش حساب های بانکی شهروندان می باشد.عکس و مدارک شغلی نیز باید ضمیمه گردد.جواز کسب،تحصیل در کشور مقصد از جمله این مدارک می باشد.بیمه ی مسافرتی، بلیط رفت و برگشت و واچر هتل نیز باید لحاظ گردد.

انواع ویزا بر اساس نوع سفر

در کشورهای گوناگون با طبقه بندی های مختلفی برای اخذ ویزا یا به عنوان مثال ویزای کانادا مواجه می شویم. شایان ذکر است که تعیین نمودن هدف شهروندان از سفر در جریان اخذ ویزا ضروری می باشد. ویزاهای گوناگون به شرح ذیل می باشد:

ویزای ترانزیت

افرادی که ویزا دارند می توانند از کشور میانجی (ثالث) برای رسیدن به مقصد خود بگذرند.اعتبار این ویزا محدود است و از چند ساعت تا مدت ده روز ممکن است به طول بیانجامد.این مدت به طول مسیر کشور میانجی بستگی دارد.خدمه ی ناوگان حمل و نقل معمولا از این ویزا استفاده می کنند.

ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای توریستی

این ویزا به گروه های متفاوتی بنابر دلایل گوناگون دسته بندی می شوند: (ویزا کانادا نیز گروه های متفاوتی دارد)

1. ویزای توریستی: یکی از ویزاهایی که متقاضی بسیاری دارد ویزای توریستی است.در این ویزا یا ویزای کانادا افراد به طور محدود و فقط برای گردش وارد کشور مقصد می شوند.کسانی این این ویزا یا ویزا کانادا را دریافت کرده اند نمی توانند به منظور کار یا تحصیل وارد کشور شوند.

2. ویزای اختصاصی: در این ویزا یا ویزا کانادا بستگان یا دوستانی که در کشور مقصد زندگی می کنند برای شهروند مربوطه دعوت نامه می فرستند.ویزای اختصاصی یا Ptivate Visa بدین منظور صادر می گردد.

3. ویزای پزشکی یا درمانی: افرادی که قصد دارند برای درمان یا معالجه به کشوری سفر کنند باید ویزا پزشکی یا Visa for medical reasons را دریافت کنند.( برای ویزای کانادا نیز به این صورت است)

4. ویزای تجاری و بازرگانی: شهروندانی که به قصد مبادلات تجاری سفر می کنند باید ویزای تجاری یا همان Business Visa را دریافت نمایند. ( برای ویزا کانادا نیز به این صورت است)

5. ویزای تبادل فرهنگی: این ویزا گاهی برای موارد خاصی مانند تحصیل و یا کار و اغلب برای قشر جوان که اهل سفر هستند، صادر می شود.ویزای تبادل فرهنگی برای تامین کردن هزینه های سفر صادر می شود.هدف این ویزا یا Cultural exchange Visa تشویق شهروندان برای تبادل فرهنگی در میان کشورهایی است که تفاهم نامه را امضا کرده اند.( برای ویزای کانادا نیز به این صورت است)

6. ویزای زیارتی یا Pilgrimage: شهروندانی که قصد دارند برای زیارت کردن به کشوری سفر کنند لازم است که این ویزا را دریافت کنند.از نمونه های این ویزا می توان به ویزای حج و اربعین اشاره کرد.

ویزاهای بلند مدت

این ویزاها را نمی توان برای اقامت دائم درنظر گرفت اما در مقایسه با ویزاهای کوتاه مدت دارای اعتبار بیشتری هستند. (برای ویزا کانادا نیز به این صورت است)

1. ویزای تحصیلی: افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در کشوری دیگر را دارند باید به دنبال اخذ ویزا تحصیلی یا همان Student Visa باشند.قابل ذکر است که شهروندانی که برای کارهای تحقیقاتی قصد سفر دارند باید به اخذ Research Visa بپردازند که زیرمجموعه ی ویزای تحصیلی می باشد. ( برای ویزای کانادا نیز به این صورت است که کانادا جزو بهترین کشور ها برای تحصیل است)

2. ویزای کار موقت: اخذ این ویزا کمی مشکل است و اما در مقایسه با ویزای تجاری دارای اعتبار بیشتری است.شایان ذکر است که ویزای خبرنگاری زیر مجموعه ی این ویزا می باشد.Temporary worker visa یا Journalist visa از طرف سازمان های مربوطه برای افرادی که دنبال کار موقت و یا ماموریت در کشور مقصد هستند،صادر می شود. ( برای
ویزا کانادا نیز به همین شکل است)

3. ویزای اقامت یا Residence:افرادی که قصد اقامت برای مدتی طولانی در کشور مقصد دارند باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. ( برای ویزای کانادا نیز به همین شکل است)

ویزاهای مهاجرتی

این ویزا یا Immigrant مربوط به زمانی است که افراد خواستار تغییر محل زندگی خود را دارند.ازدواج کردن با فردی که شهروند کشور مقصد است و همان تابعیت را دارد زیر مجموعه ی ویزای مهاجرتی است. به عنوان مثال برای مهاجرت به کانادا بایستی ویزا کانادا داشته باشید.


ویزاهای رسمی

ویزاهای Official یا رسمی مختص مقام های رسمی است که به منظور به انجام رساندن مأموریت خاص وارد کشور مقصد می شوند.

انواع ویزا بر اساس تعداد ورود و خروج

ویزای یک بار ورود یا Single:

حتی اگر ویزا همچنان تاریخ داشته باشد،به محض یک بار ورود و خروج به کشور مقصد ویزا باطل خواهد شد.

ویزای دوبار ورود یا Double:

شهروندان می توانند تا زمانی که ویزای آن ها دارای اعتبار است دو بار به کشور مقصد وارد و خارج شوند.

ویزای چند بار ورود یا Multiple:

دارندگان این ویزا می توانند به طور مکرر تا زمان داشتن اعتبار ویزا به کشور مربوطه وارد و خارج شوند.

ویزای صفر بار ورود یا ترانزیت فرودگاهی:

افرادی که قصد تعویض هواپیما در کشور مقصد را دارند می توانند این ویزا را دریافت کنند که به هیچ عنوان حق خروج از فرودگاه را ندارند.در حقیقت این ویزا مجوزی برای خروج از هواپیما،به سمت سالن ترانزیت رفتن و در نهایت سوار شدن برای کشور مقصد می باشد.

انواع ویزا بر اساس روش درخواست

کشورها مراحل مختلفی برای صدور ویزا دارند که به گروه های گوناگونی تقسیم می شود.

1. کشورهای معاف کشورهایی هستند که شهروندان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا در آن جا سفر کنند.

2.کشورهایی که قبل از سفر باید اقدام به اخذ ویزا نمود؛اغلب کشورهای جهان این روش را برای شهروندان ایرانی تعیین نموده اند.پیش از سفر باید مدارک کامل را آماده کرد و سپی برای اخذ ویزا اقدام کرد.

3.ویزا در بدو ورود یا Arrival:

این ویزا نیازی به تعیین نوبت و یا مراجعه ی حضوری به مکان های ذی صلاح را ندارد.هنگامی که افراد در کشورهای مربوطه وارد می شوند هنگام پرداخت کردن وجه و گاهی اوقات ارائه ی مدارک مورد نیاز برچسب ویزا در پاسپورت آن ها درج می شود.

4. ویزای الکترونیک یاE-Visa:

تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می شود و کلیه ی اطلاعات به وسیله ی شماره ی گذرنامه دریافت شده صورت می گیرد.نکته ی دیگر این که تا قبل از سفر هیچ گونه مهر و یا برچسبی در گذرنامه افراد درج نمی شود.( برای ویزای کانادا نیز از این طریق ممکن است)

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط panizan
   این دستگاه بوسیله دمیدن هوا با سرعت بالا در زمانیکه درب باز است برای جدا کردن دو فضا از یکدیگر و همچنین جلوگیری از ورود حشرات، گردو غبار و دیگر آلاینده های موجود در هوا به محیط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .


   کارکرد اصلی پرده هوا در ایجاد پرده ای نامرئی از هوای فشرده در بالای دربهای ورودی ساختمانها، مجتمع ها، تاسیسات، کارخانجات، سردخانه ها ، بیمارستانها و … می باشد تا ضمن ممانعت از ورود حشرات و گرد وغبار ، عاملی در جهت جلوگیری از به هدر رفتن انرﮊی ( به صورت حرارت یا برودت ) گردد. به طور کلی پرده هوا برای چهار منظور طراحی و اجرا می گردد.

   1- جلوگیری از ورود گرد وغبار و خاک، حشرات موذی، دود ، بوهای نامطبوع، گاز و بخار هر نوع آلودگی محیطی از محل درب ها که به شکلی در روند تولید و حفظ شرایط کنترل شده آن ایجاد مزاحمت نماید. این موضوع بوی‍ﮊه برای درب هایی که در طول زمان کاری ، مجبور به باز بودن می باشند اهمیت بیشتری پیدا می کند و به این ترتیب با نصب پرده هوا قادر خواهیم بود که عملا در موارد غیر ضروری درب های فیزیکی را حذف کنیم وتردد پرسنل و جابجایی کالا با سهولت بیشتری انجام شود.

   2- ایجاد یک پرده نامریی و جلوگیری کننده از تبادل حرارت بین دو محیط : نقش جداکننده پرده هوا مابین دو محیط سرد و گرم مزیت بسیار ارزشمندی در حفظ و کنترل اتلاف انرﮊی می باشد. بوی‍ﮊه آنکه امروزه خنک و مطبوع نگاه داشتن هوای یک ساختمان ( کارخانه و اداره و … ) در فصل گرم و همچنین گرم نگاه داشتن آن در فصل سرد با صرف هزینه بسیار گزافی صورت می گیرد و پرده هوا قادر است با راندمان بسیار مطلوبی مانع این اتلاف گردد.

   3- جلوگیری از ورود بادهای غالب فصلی به داخل سالن ها با وجود باز بودن درب ها،این مزیت بخصوص در فصلهای سرد سال که با توجه سیستم تخلیه هوای ساختمان فشار منفی وجود دارد امکان ممانعت از ورود باد قالب را به وجود می آورد.

   4- کنترل انتشار بو و گرد و غبار و هر نوع آلودگی دیگر در کل فضای باز سالن تولید از طریق ایزوله کردن قسمت آلوده کننده با پرده هوا.   از مزایای دیگر استفاده از پرده هوا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

   ذخیره نمودن انرژی در محیط داخل از طریق کنترل انتقال هوا
   بالا رفتن راندمان کار با توجه به جلوگیری از نفوذ بادهای فصلی
   ارتقاء سطح بهداشتی محیط با جلوگیری از ورود مگس و حشرات و دیگر آلاینده های موجود در هوا
   افزایش فضای مورد استفاده در نزدیکی دربها
   جلوگیری از بسته شدن کریستالهای یخ و برفک در اطراف درب و کف سردخانه
   به گردش درآمدن هوا و جلوگیری از قفل انرژی

   انواع مدلهای دستگاه پرده هوا :

   عمدتا پرده هوا در 2 مدل اداری–تجاری و صنعتی تولید و عرضه میگردد.

   مدلهای اداری – تجاری دارای مزیتهایی همچون ظاهر زیبا، اشغال فضای کمتر(در مقایسه با دستگاه های صنعتی)، صدای کم و مصرف برق پایین میباشند و همچنین قابلیت تجهیز به کویل آب گرم و هیتر برقی را برای فصول سرد سال را دارا میباشند .
   مدلهای صنعتی دستگاه پرده هوا نیز با توجه به ارتفاع و عرض درب و همین طور نوع کاربرد آن شامل مدلهای مختلف با فشار باد و حجم هوای متناسب طراحی، تولید و عرضه میگردد .

   نکات مهم در نگهداری پرده هوا :

   1) از نصب دستگاه در مکانهایی که امکان ورود آب به داخل دستگاه و موتور آن وجود دارد خودداری نمایید .
   2) گرد و غبار و آلودگی هوا میتواند به مرور زمان موجب برهم خوردن بالانس و نامتوازن شدن پروانه ها شده و محور موتور را از تراز خارج کرده و موجب لرزش و در نهایت شکستن پروانه یا سوختن موتور گردد . به همین دلیل سرویس دوره ای دستگاه ضروری میباشد .
   3) در دستگاه هایی که مجهز به میکروسوئیچ میباشد در زمانهای پر تردد بهتر است دستگاه از حالت اتومات خارج شده و دائم کار شود .
   4) از بنزین یا تینر و یا سایر مواد شیمیایی برای پاک کردن دستگاه استفاده نکنید .


   انتخاب پرده هوای مناسب:

   1- انتخاب مناسب پرده هوا در راندمان و کارایی تجهیزات تهویه بسیار موثر است.
   2- یک پرده هوا با قدرت پایین فن نمی تواند جلوی ورود هوای سرد را بگیرد و بلعکس، نصب سیستمی قدرتمند در ارتفاع های پایین می تواند برای افرادی که در زیر آن ایستاده اند نامطلوب و پر سر و صدا باشد.
   3- برای حصول به نتیجه بهتر مطلوب است که کل عرض درب تحت جریان پیوسته هوا قرار گیرد.
   4- پرده های هوا هم می توانند المنت های گرم داشته باشد و هم بدون المنت باشند و هر دوی آن ها افت انرژی را به یک میزان کاهش می دهند و تفاوتشان به تاثیر گذاری روی افراد در محل باز می گردد و وجود المنت های گرمایی، هوا را در ورودی خشک کرده و محیط را گرم می کند. تعیین این که یک اتاق چه میزان هوای گرم نیاز دارد بستگی به اختلاف دمای داخل و بیرون داشته و به اینکه غیر از پرده هوا چند منبع گرمایشی دیگر در محل موجود است بستگی دارد.
  • توسط fekre
   اولین مزیت و شاید مهم ترین ویژگی که برند برای شما دارد، این است که با ثبت برند در مقابل قانون شناخته می شوید. منظور از شناخته شدن این است که وقتی شما برند خود را به ثبت برسانید، می توانید از افرادی که از برند شما استفاده می کنند، شکایت کنید و آن ها مجبور به عوض کردن اسم و پرداخت غرامت به شما هستند. با ثبت قانونی برند دیگر شرکت ها و یا تجارت ها دست به تقلید و سوء استفاده از علامت تجاری شما نمی زنند و یا خیال راحت می توانید به تجارت بپردازید. نکته قابل توجه آن که، حق استعمال انحصاری در تمامی نقاط کشور ایران قابل استناد است و در واقع اصل صلاحیت سرزمینی حاکم بوده و محدود به مکان خاصی نمی باشد لذا هر کس در هر نقطه از ایران علامت تجاری یکسان یا مشابه با علامت ثبت شده را به کار ببرد مالک علامت تجاری ثبت شده می تواند منع استعمال آن را تقاضا نماید. از سویی دیگر، حمایت از علامت تجاری به دارندگان علائم تجاری در استفاده از آن در جهت توسعه محصولات خود از لحاظ کمی و کیفی کمک شایانی می کند و همچنین برای مصرف کننده امکان انتخاب از میان چندین گزینه را تسهیل می نماید.
   از جمله سایر مزایای ثبت برند می توان به موارد ذیل اشاره کرد : 
   - از برند و آرم تجاری برای دریافت گواهی و نشان استاندارد استفاده می شود.
   - با ثبت برند ، شرکت ها ملزم می شوند که کیفیت محصولاتشان را بالا ببرند تا نام و نشانشان موفق تر و ماندگار تر شود.
   - این علامت ها نوعی ابزار برای بازاریابی محسوب می شوند که شهرت شرکت ها بر اساس آن صورت می گیرد و وجهه شرکت ها بر پایه ی آن ها شکل می گیرد.
   - در قراردادهای اعطای نمایندگی، این گزینه از مهم ترین ویژگی هایی است که باید قید شود.
   - در صورتی که شرکت بتواند برند سازی موفقی داشته باشد، می توان برند را جزء دارایی های ارزشمند این شرکت به شمار آورد.
   - شرکت ها برای دریافت تسهیلات نیاز به ارائه آرم تجاری خود دارند.
    

Статус жизни форума


Дата запуска форума: August 27, 2016 17:18:30

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

لینک های مهم سایت

نمونه ای از لینک بخش های مختلف انجمن

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیکی بزودی دریافت می شود
×
×
 • جدید...