رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
mozhii22

سوار ن هواپیما چه مدارکی لم

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

 

B6HRiVKEASYiAAAAAElFTkSuQmCC

مدارکی که مسافران داخلی و خارجی برای سوار شدن به هواپیما نیاز دارند با یکدیگر متفاوت است. اگر شما قصد سفر با هواپیما را دارید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با خیالی آسوده مراحل تحویل مدارک را در فرودگاه پشت سر گذاشته و سوار هواپیما شوید.


خرید بلیط هواپیما

ابتدا پس از قطعی شدن زمان سفر باید اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. برای خرید بلیط خارجی و داخلی هم میتوانید خودتان و هم میتوانید از طریق آژانس‎های هواپیمایی اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. پیشنهاد ما این است که برای خرید بلیط ارزان هواپیما حتما از قیمت بلیط‎های چارتری و سیستمی مطلع باشید. چراکه گاهی خرید بلیط ارزان هواپیما از طریق چارتری و گاهی خرید بلیط ارزان هواپیما از طریق سیستمی محقق میشود. اگر برای شما کاهش هزینه سفر مهم است حتما برای یافتن بلیط ارزان هواپیما چارتری، آژانس‎های هواپیمایی مختلف را چک کنید. چراکه قیمت بلیط هواپیما چارتری را هر آژانس خودش به تنهایی تعیین میکند.
پس از تهیه بلیط خارجی یا داخلی حتما یک عکس و یا پی دی اف از بلیط را در گوشی خود داشته باشید. تا برای گرفتن کارت پرواز آن را به کانتر نشان دهید.
لازم به ذکر است که در
بلیط هواپیما اطلاعاتی همچون نام فرودگاه، گیت پرواز و اطلاعات پرواز نوشته شده است. درنتیجه حتما اطلاعات روی بلیط را چک کنید.

وزن چمدان باید چقدر باشد
همانطور که میدانید هر سفری محدودیت وزنی برای چمدان تک تک مسافران دارد. حداکثر میزان بار در سفر بر روی بلیط نوشته شده است. پس حتما پیش از بستن چمدان خود از حداکثر بار مطلع شوید و متناسب با آن چمدان خود را ببندید. پیشنهاد میکنیم که برای اطمینان بیشتر حتما چمدان خود را در منزل وزن کنید تا در فرودگاه به خاطر بار زیاد جریمه نشوید.

شرایط گذرنامه برای پرواز خارجی

درصورتی که قصد رزرو یا خرید بلیط خارجی را دارید. به هنگام خرید به اطلاعات گذرنامه خود نیاز دارید. اما در هنگام خرید کسی گذرنامه شما چک نخواهد کرد. برای ورود به هواپیما حتما باید گذرنامه مسافر بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین سعی کنید یک کپی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه کنید و در طول سفر آن را همراه خود داشته باشید.
در برخی از فرودگاه‎ها مراحل چک کردن گذرنامه به صورت آنلاین انجام میشود. پس حتما برای جلوگیری از ماندن در صف این کار را به صورت آنلاین انجام دهید تا در فرودگاه وقت شما گرفته نشود.

مدارک مورد نیاز برای پرواز با بلیط داخلی

برای پرواز داخلی به همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای پرواز با بلیط خارجی

برای پرواز خارجی به همراه داشتن گذرنامه و پاسپورت الزامی است.

پرداخت عوارض خروج از کشور

اخیرا برای افرادی که قصد سفر خارجی را دارند مبلغی به عنوان مالیات درنظر گرفته شده است. مسافران باید قبض پرداخت عوارضی را نیز به همراه مدارک دیگر به همراه داشته باشند. سعی کنید چند روز قبل از پرواز اقدام به پرداخت مالیات کنید تا در روز پرواز وقت شما گرفته نشود.


بازرسی چمدان

یکی دیگر از مراحل ورود به هواپیما بازرسی تمام چمدان‎هاست. سعی کنید وسایل فلزی، ساعت، کمربند و ... را داخل کیف بگذارید. حتما پیش از سفر از وسایل ممنوعه مطلع شوید. چراکه حمل برخی وسایل در هواپیما غیرمجاز میباشد.

کارت پرواز

پس از انجام مراحل فوق به شما کارت پرواز داده میشود. این کارت باید در طول پرواز همراهتان باشد.

چند ساعت قبل در فرودگاه باشیم

برای جلوگیری از جاماندن از هواپیما برای بلیط داخلی حتما یک ساعت قبل از پرواز و برای
بلیط خارجی دو تا سه ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حاضر شوید.

اقدامات لازم پیش و پس از جا ماندن از پرواز

معمولا مسافران به هنگام سفر با هواپیما استرس جا ماندن را دارند. این استرس برای بلیط‎ ارزان هواپیما چارتری بیشتر هم میشود. زیرا افرادی که قصد خرید بلیط ارزان هواپیما را دارند هزینه سفر برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. درنتیجه جاماندن از پرواز برای این افراد اتفاقی خوش‎آیند نخواهد بود. جا ماندن از پرواز باعث ضرر مالی میشود. چراکه ممکن است تمام هزینه بلیط خارجی یا داخلی سوخت شود. در برخی مواقع هم هزینه‎ای به عنوان جریمه کسر شده و باقی پول به حساب مسافر بازگردانده میشود. معمولا جا ماندن از پرواز دارای عواقب بدتری هم میباشد. به عنوان مثال مسافرانی که بلیط هواپیما خارجی یا داخلی به منظور رسیدن به جلسه کاری در مقصد را خریداری کرده اند، در صورت جا ماندن از جلسه کاری خود محروم میشوند. که این خود شامل خود به تنهایی ممکن است مسافر را متضرر کند.
از طرفی در این شرایط اقتصادی که سفر کردن به داخل یا خارج کشور شامل هزینه زیادی است، سبب شده تا مسافران پول محدودی را برای سفر خود کنار بگذارند. در این شرایط حتی اگر بلیط ارزان هواپیما اکونومی مسافری کنسل شود ممکن است خرید مجدد بلیط هواپیما برای مسافر مقدور نباشد. از طرفی هتلی که مسافر در مقصد برای سفر خود رزرو کرده است در صورت نرسیدن به موقع مسافر شامل هزینه اضافی میشود. به عنوان مثال مسافری با خرید بلیط ارزان هواپیما اکونومی قصد سفر به خارج از کشور را دارد. این مسافر مطابق با پرواز خود هتل خود را رزرو کرده و بابت آن هزینه پرداخته کرده است. در صورتیکه از پرواز جا بماند یا باید خود را در همان روز با پروازی دیگر به مقصد برساند و یا در روزهای آتی خود را به مقصد برساند. در صورتیکه پرواز به روزهای بعد موکول شود هزینه هتل در روزهای رزرو شده سوخت میشود.

حال ما میخواهیم در این مقاله به توضیح نکاتی بپردازیم تا با انجام آنها از جا ماندن شما از پرواز جلوگیری نماییم. سپس به توضیح اعمالی که پس از جا ماندن باید انجام دهید میپردازیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

نکاتی برای جلوگیری از جا ماندن از پرواز

اگر بلیط خارجی یا داخلی خریداری کرده اید. حتما سعی کنید حداقل یک ساعت زودتر از پرواز داخلی و حداقل دو تا سه ساعت زودتر از پرواز خارجی در فرودگاه باشید.
اگر ساعت پرواز شما بر روی بلیط هواپیما در ساعات پر ترافیک است حتما زودتر از منزل راهی شوید تا به موقع به فرودگاه برسید.
در صورتیکه احتمال میدهید که دیر به فرودگاه میرسید حتما از انجام حضوری مراحل چک‌‎این خودداری فرمایید. درصورتیکه بلیط خارجی تهیه کرده‎اید در بسیاری از فرودگاه‎های بین‎المللی مراحل چک‎این به صورت انلاین نیز انجام میشود. درنتیجه برای جلوگیری از در صف ماندن و اتلاف وقت حتما این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید و کارت پرواز خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که مسافران در برخی از فرودگاه‎ها برای بلیط هواپیما داخلی خود نیز میتوانند به صورت آنلاین مراحل چک‎این را طی کنند. پس حتما برای صرف زمانی کمتر از امکانات فرودگاه خود مطلع شوید.
حتما از ترمینال
بلیط ارزان هواپیما اکونومی، بلیط هواپیما بیزینس کلاس و بلیط خارجی یا داخلی فرست کلاس خود مطلع شوید. ترمینال‎ بلیط هواپیماها متناسب با ایرلاین‎ها تعیین میشود. درنتیجه حواستان باشد که به ترمینال اشتباه نروید چراکه فاصله ترمینا‎ل‎ها با یکدیگر زیاد است در این صورت احتمال جا ماندن شما از هواپیما بالا میرود.

اقدامات لازم پس از جاماندن از پرواز

اولین کار حفظ خونسردی است. با آرامش سعی در یافتن پروازی جایگزین در همان روز یا روز آتی کنید. پس از یافتن بلیط خارجی یا داخلی جایگزین اگر بلیط هواپیما قبلی شما چارتری باشد تمام هزینه بلیط سوخت میشود و شما باید هزینه کامل بلیط هواپیما جدید را پرداخت نمایید. در صورتی که بلیط هواپیما شما سیستمی باشد متناسب با قوانین ایرلاین مربوطه هزینه جریمه از شما کسر خواهد شد سپس شما با پرداخت مابه‎تفاوت هزینه بلیط، بلیط جایگزین را رزرو میکنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط samirh
   مسائل گسترده ای در زندگی همه ی ما وجود دارد که گاهی اوقات این مسائل را نادیده گرفته و از آن ها به سادگی می گذریم. یکی از این مسائل قوانینی هست که مربوط به خرید بلیط هواپیما و پروازهای داخلی و خارجی می باشد. از خرید بلیط هواپیما که بگذریم به قوانین در داخل کابین هواپیما می رسیم که شاید متوجه بسیاری از آن ها نشویم.
   یکی از مواردی که به آن دقت نمی کنیم بیضی بودن پنجره های هواپیما است. شاید با خود بگویید که دلیل خاصی برای انجام این کار وجود ندارد و تنها متوجه طرح آن بشوید. اما واقعیت چیز دیگری است که در این مقاله به گفت و گوی آن خواهیم پرداخت. در ادامه با سام سیر همراه باشید تا به پاسخ مورد نظرتان دست یابید.
   اگر کمی به تاریخچه ی طراحی هواپیماها بازگردیم متوجه خواهیم شد که شکل این پنجره ها از همان ابتدا به این صورت نبوده است. پس حتما دلیل منطقی در تغییر شکل پنجره ی هواپیما وجود داشته است. یکی از اشکالی که برای طراحی پنجره ها در گذشته استفاده می شد، مستطیلی بود. اما این تغییر چرا صورت گرفت؟ برای خرید بلیط هواپیما و رزرو صندلی به سایت ما مراجعه کنید.
   با گدشت زمان علم بشر نیز گسترش می یابد و بیشتر می شود. لذا این موضوع در صنعت هوانوردی نیز صدق می کند. به همین دلیل مهندسان به این نتیجه دست یافتند که باید در ارتفاعات بالاتری به پرواز خود ادامه دهند. به دلیل پایین بودن تراکم و ایجاد تلاطم به صورت کمتر این موضوع انجام شد. یکی دیگر از دلایلی که این روش اتخاذ شد کم بودن اصطکاک در ارتفاعات بسیار بالا و به دنبال آن کاهش مصرف سوخت هواپیما می باشد.
   آسایش مسافران در همه حال باید تامین شود لذا باید اقداماتی صورت می گرفت تا فشار داخل کابین تنظیم شود. همانطور که می دانید در ارتفاعات هوا رقیق تر است و به همین منظور فشار وارد شده باید تنظیم شود.
   شما می توانید هنگام خرید بلیط خارجی هواپیما صندلی مورد نظر خود را نیز رزرو کنید.
   فشاری که در داخل کابین هواپیما در جریان بوده بسیار بیشتر است و باید برای تنظیم این فشار اقدامی صورت می گرفت. استوانه ای بودن شکل آن موجب شده است تا اختلافاتی در خصوص با فشار داخلی و بیرونی وجود داشته باشد. هنگامی که هواپیما اوج گرفته و به ارتفاعات بالاتری می رود به مراتب اختلاف فشار بیش تر خواهد بود.
   برای حل این بحران شکل پنجره ها در هواپیما کمک کننده خواهد بود. همانطور که گفته شد بدنه ی هواپیما به صورت استوانه ای بوده و همین موضوع موجب شده است تا فشاری که بر هواپیما وارد می شود در تمام بدنه ی آن پخش شود. وجود پنجره ها باعث ایجاد اختلالاتی در این فرآیند می شود. مقالات بیشتری را می توانید هنگام خرید بلیط هواپیما بخوانید.
   هنگامی که از پنجره های بیضی شکل در ساختار هواپیما استفاده شود، تغییرات کمتری در رابطه با فشاری که به بدنه وارد می شود، صورت می گیرد. به همین دلیل است که مهندسان این پنجره ها را جایگزین پنجره های مستطیلی شکل کرده اند. با این کار دیگر احتمال شکستن پنجره ها در ارتفاعات بسیار بالا وجود نخواهد داشت.
   طبق حوادثی که پیش تر در این خصوص در هواپیماها اتفاق می افتاد، این واقعیت علمی کشف شد. پس از کشف این واقعیت دیگر پنجره های هواپیما به صورت بیضی شکل طراحی می شود. درواقع با این کار دیگر در ارتفاعات بالاتر به بدنه ی هواپیما فشار مضاعفی وارد نخواهد شد. دانستن این موضوع در هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما بر هر مسافری لازم است.
   همین شکل در طراحی و ساخت درب ها و هم چنین محل قرار گرفتن بارها دیده می شود. اگر صندلی کنار پنجره را در خرید بلیط هواپیما خود رزرو کرده باشید حتما متوجه سوراخ هایی ریز در همه ی پنجره ها شده اید. این کار نیز به دلیل متعادل ساختن فشار داخلی با فشار بیرونی هواپیما می باشد.
    
    
  • توسط samirh
   امروزه این خدمات پیشرفته مثل صندلی های راحت و بسیاری دیگر از خدماتی که موجب راحتی مسافران است را مدیون دانشمندان و مهندسان در گذشته هستیم. ناگفته نماند که هزینه خرید بلیط هواپیما نسبت به گذشته خیلی کمتر شده است. در این مقاله قصد داریم درباره ی هزینه خرید بلیط هواپیما از گذشته تا الان برسی کنیم.
   قیمت بلیط هواپیما از گذشته تا الان
   در سال 1958، BOAC (بریتیش اورسیز ایرویز کورپوریشن) اولین جت مسافربری نوین را به پرواز درآورد که از بالای یک اقیانوس با سرعت بیش از 500 مایل عبور کرد که مدل آن نیز کومت 4 بوده. در آن زمان هزینه خرید بلیط هواپیما یک طرفه از لندن به نیویورک 173 پوند بوده که امروزه 842.3 پوند است. البته کلاس های پرواز در گذشته وجود نداشت، باربارا هالبرت که در این پرواز مهمتندار بود گفته است:
   « ما به صورت واضح چین را می دیدیم. به مسافران هواپیما قهوه برای میل کردن میدادیم و بعد از آن با ناهاری مفصل از آنها پذیرایی کردیم و همچنین بعد از ناهار به عنوان عصرانه به انها کرم و شکلات دادیم. مسافران در طی پرواز آنقدر سرگرم خوردن شده بودند که احتیاجی به نمایش فیلم یا پخش موسیقی نبود.»

   عصر طلایی پرواز

   با دقت به این مسئله که نرخ خرید بلیط هواپیما پرواز کلاس درجه یک با بریتیش ایرویز از لندن به نیویورک تقریبا 4886 پوند است، این در حقیقت پوند ۱،۰۰۰ بیشتر از سال 1958 است. اما در مقایسه با گذشته راحتی درصندلی های موجود در کلاس های پرواز امروزی، پیشرفت رخ داده.
   ولی در هر صورت هزینه خرید بلیط هواپیما خارجی نسبت به گذشته کاهش یافته است. در گذشته تنها یک خطوط هواپیمایی وجود داشت اما امروزه با افزایش خطوط هوایی ، تفاوت در هزینه های خرید بلیط هواپیما در آنها نیز متفاوت است.
   قیمت پرواز از گذشته تا الان
   قیمت ها در گذشته از روی آگهی پوستر ها کپی شده با قیمت های امروز مقایسه شده.
   پرواز در گذشته
   فردی لیکرز که کارآفرین بریتانیایی بود، اولین شخصی بود که پرواز بدون خدمات اضافه را از لندن به نیویورک در اواخر دهه 70 ارائه داد. لیکرز بعد از کلی تلاش توانست مجوز پرواز از انگلستان به آمریکا را در سال 1977 دریافت کند. هزینه ی خرید بلیط هواپیما برای پرواز اکونومی از این شرکت 59 پوند بود که به قیمت امروز 348 پوند می شود.
   پس از آن خطوط های هوایی دیگری مثل بریتیش ایرویز روی کلاس اکونومی تمرکز کرده و هزینه های خرید بلط هواپیما را کم کردند. از سال 1978، با کمتر شدن هزینه خرید بلیط تک هواپیما به طور شگفت انگیزی مسافران چند برابر شدند.
   قیمت سوخت چقدر روی بلیط ها تاثیر گذاشته است؟
   انجل معاون رییس یک شرکت هواپیمایی ،می گوید:« برخلاف آنچه که مردم فکر می کنند قیمت سوخت هواپیما خیلی با افزایش قیمت بلیط هواپیما ارتباط مستقیمی ندارد. زمانی که قیمت سوخت زیاد می شود، حمل کنندگان تلاش می کنند با زیاد کردن قیمت یا به زبانی دیگر سوخت اضافی که در حقیقت اسم دیگری به منظور زیاد شدن قیمت است، پاسخ دهند. ولی چنانچه توازن عرضه و تقاضا از زیاد شدن هزینه ها پشتیبانی نکند، این عمل صورت نمی گیرد تا هنگامی که بعضی از ظرفیت ها از سیستم بیرون شوند. برای نمونه، سال 2008 بیشترین افزایش قیمت سوخت رخ داد و از جهت دیگر پایین ترین قیمت بلیط هواپیما را در همین سال داشتیم. یکی دو سال بعد هزینه های پرواز بیشتر شد.»
    

درباره سایت

این سایت به عنوان یکی از بزرگترین انجمن های تفریحی و سرگرمی در ایران که از سال 1390 کار خود را شروع کرده و تا به حال هم سعی در ایجاد مکانی گرم و صمیمی برای هموطنان گرامی داشته است.


امیدواریم که ما را در این راه پرفراز و نشیب حمایت کنید! هدف ما بهترین یا بهتر شدن نیست هدف ما جلب رضایت شما و ایجاد مکان دوستانه و صمیمی برای شما دوستان می باشد.

این سایت تا به حال توسط حمایت های شما پابرجا و توسط سرورهای قدرتمند سرور ایران پشتیبانی می شود.

آمار سایت

مجوزهای سایت

logo-samandehi
×
×
 • اضافه کردن...