رفتن به مطلب

میلیونر قدیمی بیت کوین: دیگر به بیت کوین علاقه‌ای ندارم!

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

هنگامی که بیت کوین در اواخر سپتامبر، ۲۰ درصد سقوط کرد جرد کنا (Jered Kenna) یکی از میلیونر‌های حوز‌ه‌ بیت کوین، بعد از سه سال غیبت به توییتر بازگشت و در تویتت عجیب خود گفت: «عشقش به این صنعت را از دست داده است».

کنا در مصاحبه‌ای تلفنی با بلومبرگ در شهر تگزاس اظهار داشت:

در گذشته ما فقط درباره‌ی چیزهایی صحبت می‌کردیم که در واقع ماهیت داشتند؛ عده‌ی کمی درباره‌ی پول در آوردن صحبت می‌کردند. ولی امروزه تنها چیزی که مردم بر روی آن تمرکز دارند، پول در آوردن است.

کنا که فقط ۳۷ سال دارد، می‌گوید فقط ۰.۵ بیت کوین به ارزش تقریبی ۴ هزار دلار برایش باقی مانده است. او قبلاً هزاران بیت کوین داشت که آن روزها قیمتی چند سنتی داشتند.

او زمانی که کسی بیت کوین را نمی‌شناخت توانست با چند دلار، مقدار بسیار زیادی بیت کوین بخرد.

کنا پیش‌تر ریاست صرافی «ترید‌هیل» (TradeHill)، اولین صرافی آمریکایی که یک‌ چهارم کل معاملات جهانی بیت کوین در آن انجام می‌شد را به عهده داشت.

او در ادامه بیان کرد که برای کسب درآمد وارد این صنعت نشده بلکه برای تغییر جهان این کار را کرده است. وی همچنین افزود اتفاقات اخیر باعث ناامیدی‌اش از این صنعت شده است، زیرا به‌ جای این که ارزهای دیجیتال انقلابی در درگاه پرداخت‌ها و به چالش کشیدن بانک‌ها ایجاد کنند، تبدیل ابزاری برای سفته بازی شده‌اند.

چند سال قبل، وقتی که در رادیوی ماشین خود شنید که بعضی شرکت‌ها مردم را به گرو گذاشتن خانه‌های‌شان و خرید بیت کوین تشویق می‌کنند، درباره این حوزه نظرش عوض شد.

جنون ICO‌ها در سال ۲۰۱۷، باعث شد تا استارت‌آپ‌ها با استفاده از فروش سکه‌های دیجیتال میلیاردها دلار از سرمایه‌گذاران خرد جمع کنند؛ پس از آن اغلب با سرمایه‌ها ناپدید شدند یا محصول نهایی را تحویل ندادند که خود از جمله دلایلی بود که این صنعت ضربه خورد. کنا معتقد است که ICO‌های قدیمی حالا جای خود را به ارزهایی داده که توسط خود صرافی‌ها عرضه می‌شوند و بسیاری از آنها هم به همان اندازه بد و ناکارآمدند.

به گفته کنا بسیاری از دوستان قدیمی او که در کار ارزهای دیجیتال هستند، مثل او فکر می‌کنند. با این حال از آنجایی که در عمل در حال کسب درآمدند، تعداد کمی از آنها هم از این کار بیرون آمده‌اند. به عقیده کنا این کار علاوه بر درآمد برای آن‌ها پرستیژ هم دارد.

میلیونر قدیمی بیت کوین علاقه‌اش را به این صنعت از دست داده است کنا در سال ۲۰۱۱ با قیمت پایین مقدار زیادی بیت کوین می‌خرد
از سمت چپ: جایی که کنا بیت کوین می‌خرد – جایی که صرافی تریدهیل بسته شد.

کنا با بیان اینکه سال‌های گذشته گردهمایی در حوزه فناوری وجود داشت و در آنها فقط خوره‌های علوم رایانه‌ای حضور داشتند، افزود:

هفته گذشته در یک رویداد حوزه ارزهای دیجیتال در میامی شرکت کردم، آنجا پر بود از مدل‌های زیبایی که به دنبال مردان می‌گشتند. با خودم گفتم که اوضاع تغییر کرده است. قبلا گیک‌ها جور دیگری بودند.

صد البته کنا تنها فردی نیست که موضع خود را تغییر داده است. راجر ور (Roger Ver) که به خاطر تبلیغ و رواج بیت کوین با لقب «مسیح بیت کوین» شناخته می‌شد، موضع خود را ۱۸۰ تغییر داده و حالا برای تبلیغ بیت کوین کش به انتقاد از بیت کوین می‌پردازد.

«نیک کارتر» (Nic Carter)، از بنیان‌گذاران کوین متریکس (Coin Metrics) ضمن اشاره به اینکه بساری از افراد قدیمی جامعه بیت کوین انتظاراتی غیر واقعی از این ارز دارند گفت:

بسیاری از قدیمی‌های حوزه بیت کوین علاقه‌ای به تجاری شدنش ندارند. خیلی از آنهایی که به دنبال آرمان شهر بیت کوین بودند، واقعیت را پذیرفته‌اند. کاملا طبیعی است. بسیاری امیدشان را از دست دادند.

تا حدی خروج کنا از حوزه ارزهای دیجیتال را می‌توان اجبار و دست تقدیر دانست.

در سال ۲۰۱۰ تصادفاً ۸۰۰ بیت کوین (معادل 6.5 میلیون دلار) از رایانه‌اش پاک شد و سپس در سال ۲۰۱۶ میلیون‌ها دلار را در نتیجه یک هک از دست داد.

از آن زمان تصمیم گرفت تا اوضاع زندگی خود را به دور از ارزهای دیجیتال بازسازی کند؛ به گفته‌ی خودش بزرگترین کارخانه‌ی خانگی تولید نوشیدنی‌های الکلی را در کلمبیا احداث کرد. او همچنین یک فضای اشتراکی برای افراد فعال در حوزه فناوری در سانفرانسیسکو ساخت. طبق گزارش‌ها احداث این مکان با باقی‌مانده ناچیز ثروت دیجیتال‌اش صورت گرفت.

در سال ۲۰۱۶، درست قبل از هک شدنش، نصف ارزهای دیجیتالش را فروخت و در کارخانه‌ی نوشیدنی‌سازی در کلمبیا، سرمایه‌گذاری کرد. ملیت کلمبیایی نامزد کنا یکی از عمده دلایل سرمایه‌گذاری او در کشور کلمبیا بود. او در این خصوص می‌گوید:

مدتی بعد از هم جدا شدیم ولی با این حال تصمیم گرفتم کارم در این کشور را ادامه دهد.

او مغازه‌ای برای فروش نوشیدنی‌های خود افتتاح کرد و نام آن را «20Mission Cerveza» گذاشت. در وب‌سایت مغازه او به زبان اسپانیایی این شعار درج شده است:

با کلاس بمون!

در حال حاضر، کنا به دنبال توسعه کسب‌وکار خود در ایالات‌متحده است و در نظر دارد تا برای این کار سرمایه‌ جذب نماید.

میلیونر قدیمی بیت کوین: دیگر به بیت کوین علاقه‌ای ندارم!20Mission Cerveza

در سال ۲۰۱۲ بخشی از ثروت خود را یک ساختمان در سان فرانسیسکو خرید. او نام این ملک را «20Mission» گذاشت و آن را به فضای مشترکی برای دوستداران فناوری و هنرمندان تبدیل کرد. این ساختمان ۴۱ اتاق و حمام، آشپزخانه‌ی مشترک دارد. در تازه‌ترین برنامه‌هایش، کنا در نظر دارد تا مدرسه‌ای به مساحب حدودی ۱۳ هزار متر مربع را خریداری و آن را به یکی از همین خانه‌های مشترک تبدیل کند. قرار است این خانه دارای ۴۰۰ اتاق باشد و یک مرکز توسعه فناوری نیز در آن احداث شود.

کنا تقریبا از سال ۲۰۱۶ وقتی که هکری سیمکارتی با نام او خرید و پسورد ایمیل و ۶۰ حسابش را در اختیار گرفت و میلیون‌ها دلار را دزدید، از حوزه‌ی ارزهای دیجیتال خارج شد. در آن دوره، به دلیل استرس شدید راهی بیمارستان شد به گفته خودش از همان زمان به فشار خون مبتلا شده است.

او گفت که این هک تمام زندگی من را گرفت؛ همان زمان بود که خود را برای راه‌اندازی مجدد صرافی آماده می‌کرد و این هک برنامه‌هایش را منحرف کرد. صرافی ترید‌هیل در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و در ۲۰۱۲ به دلایل مختلفی همچون نداشتن مجوز انتقال پول و موانع پیدا کردن بانک برای کار کردن با آن، تعطیلش کرد.

او در پایان افزود که علاوه بر 0.5 بیت کوین هزاران ریپل یا همان XRP و مقدار از ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده دارد که دو سال پیش در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده بود. او همچنین معتقد است که ارزهای دیجیتال قرار نیست به طور کلی نابود شوند.

۹۰ درصد ارزهای دیجیتال سفته‌بازی است. با این حال، در کازینوها این میزان ۱۰۰ درصد است و هنوز هم وجود دارند.

The post میلیونر قدیمی بیت کوین: دیگر به بیت کوین علاقه‌ای ندارم! appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

توجه: برای دانلود مرورگر به فیلترشکن نیاز دارید ولی بعد از نصب مرورگر مثل مرورگرهای دیگه (کروم، فایرفاکس و ...) کار می کنه!

بیت کوین - کسب درآمد حرفه ای

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.