رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

کاربران گرامی اگر به افزونه یا قالب های وردپرس نیاز دارید می توانید از بخش پشتیبانی سایت درخواست دهید تا در اسرع وقت با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بگیرد.

×
×
 • اضافه کردن...

روش فرم دهی و تولید لوله اسپيرال

امتیاز دادن به این موضوع:


پست های پیشنهاد شده

 

%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9

لوله های اسپیرال فولادی به شکل مارپیچ رول و در اندازه های 8 تا 120 اینچ تولید می‌شوند. از لوله های اسپیرال معمولاً برای آب‌رسانی و گازرسانی استفاده می‌کنند. در این لوله ها نوع جوش بسیار مهم است چون مقاومت لوله در برابر فشاری که به آن وارد می‌شود بسیار اهمیت دارد. به همین خاطر در تولید لوله هایی که به روش اسپیرال ساخته می‌شوند مهم ترین بخش تولید جوش جداره لوله است.

یکی از روش های استاندارد برای تولید لوله در جهان روش اسپیرال است. تولید لوله به شکل اسپیرال این گونه است که ورق از غلتک هایی که درزی حلزونی دارند می‌گذرد و به شکل لوله در می‌آید. در این روش تولید قطر لوله بستگی به زاویه اولیه ورق دارد و با تغییر آن قطر لوله کمتر یا بیشتر می‌شود اما قطر لوله درز مستقیم به پهنای ورقی که برای تولید آن استفاده می‌شود بستگی دارد.

در این روش با تغییر زاویه می‌توان لوله هایی با قطرهای مختلف تولید کرد اما در روش درز مستقیم برای تغییر قطر باید تمام قالب هایی که در خط تولید هستند عوض شوند. به همین دلیل روش اسپیرال هزینه ی کمتری نسبت به درز مستقیم برای تولید لوله با قطرهای مختلف دارد. 
درباره لوله اسپیرال بیشتر بدانید ، تا به راحتی بتوانید انتخاب کنید.تولید لوله اسپیرال به دو روش انجام می‌شود:

1- یک مرحله ای 2- دو مرحله ای.

لوله اسپیرال یک مرحله ای

یکی از رایج ترین روش هایی که برای تولید لوله اسپیرال در جهان استفاده می‌شود روش یک مرحله ای است. مراحلی که در این روش طی می‌شود عبارت اند از:

- آماده سازی
- شکل دادن به ورق
- جوشکاری زیرپودری داخلی و خارجی

برای آماده سازی ورق ها ابتدا سر آن ها را به یکدیگر جوش داده و صاف می‌کنند. اگر قصد داشته باشند تا مرحله ی شکل دهی را کامل انجام دهند باید لبه ی ورق پیش را خم کنند تا برآمدگی هایی که قابل پرس کردن نیستند به وجود نیاید. در مرحله ی جوشکاری ابتدا درز داخلی را در موقعیت ساعت 6 به وسیله ی دستگاه جوش زیرپودری جوش می‌دهند و سپس درز خارجی را در موقعیت ساعت 12 جوش خواهند داد. مشعل جوشکاری نیز به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود.

بعد از انجام جوشکاری لوله 
اسپیرال را برش می‌دهند و آن را به مرحله ی بعد منتقل می‌کنند. سرعت تولید لوله اسپیرال در این روش به سرعت جوشکاری بستگی دارد. سرعت جوشکاری زیرپودری معمولاً بین 1 تا 2 متر بر دقیقه است و بعضی اوقات نیز تا 3 متر بر دقیقه هم می‌رسد. سرعت جوشکاری زیرپودری محدودیت دارد و نمی‌توان سرعت آن را از یک حدی بیشتر کرد به همین دلیل سرعت تولید لوله اسپیرال در این روش کمی کند است.

لوله اسپیرال دو مرحله ای

روش دو مرحله ای بسیار شبیه روش یک مرحله ای است با این فرق که در روش دو مرحله ای هنگامی که در حال شکل دادن به ورق ها هستند، درز آن ها با استفاده از GMAW جوش داده می‌شود.

مراحلی که در روش تولید لوله اسپیرال دو مرحله ای طی می‌شود عبارت اند از:

- آماده سازی ورق
- شکل دهی ورق
- جوش دادن به وسیله ی GMAW
- جوشکاری زیرپودری داخلی و خارجی

این مرحله به خاطر سرعت شکل دهی نسبت به روش یک مرحله ای می‌تواند تعداد بیشتری لوله اسپیرال تولید کند در نتیجه راندمان بهتری دارد. سرعت دستگاه GMAW 12 متر بر دقیقه است و در موقعیت ساعت 6 انجام می‌شود.

فرآیند تولید

ورق رول شده به وسیله ی غلطک هایی که وظیفه ی مسطح کردن را دارند به صورت صاف در می‌آیند. در این مرحله از تولید لبه های ورق را به خاطر خرابی، له شدگی و ترک می‌برند و از خط خارج می‌کنند.

 
لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط mona25
   عایق کاری لوله های ساختمان یک امری مهم است زیرا که این کار به صرفه جویی در انرژی بسیار کمک می‌کند و همین به هدر نرفتن انرژی موجب می‌شود هزینه ها کاهش یابد. عایق کاری لوله ها به راحتی توسط عایق الاستومری انجام می‌شود. لوله های آب گرو و آب سرد هر دو بایستی توسط عایق الاستومری پوشیده شوند.

   عایق الاستومری لوله ی آب گرم از به هدر رفتن گرما جلوگیری می کند و عایق الاستومری لوله ی آب سرد از یخ زدگی در فصل های سرد جلوگیری می کند.

   سیستم های گرمایشی بایستی تمام گرما و انرژی خود را صرف گرم کردن خانه به کار ببرند و نباید ذره از آن کم شود زیرا اگر حرارت به هدر برود دیگر خانه آن گرمای لازم را ندارد. تنها روشی که از هدر رفتن حرارت جلوگیری می کند عایق الاستومری است.

   در این سیتم ها برای اینکه حرارت به هدر نرود بایستی همه ی بخش ها مثل مخازن، لوله و دیگ تأسیسات با عایق الاستومری، عایق کاری شود. یکی از مطلوب ترین نوع های عایق الاستومری، عایق الاستومری حرارتی مناسب است که اکثر کشور ها از آن استفاده می‌کنند.


   روش مناسب عایق کاری لوله های آب

   لوله های آب گرم در ساختمان ها به دو شکل نصب می شود: یکی به صورت تو کار و یکی به صورت رو کار. توجه داشته باشید لوله ها به هر صورتی که نصب شده اند بایستی توسط عایق الاستومری، عایق کاری شده باشند.

   سطح لوله ها بایستی قبل از عایق کاری تمیز شود و هیچ آلودگی روی آنها باقی نماند و حتما از ضد زنگ استفاده شده باشد. چنانچه فکر می‌کنید که بهتر است دو بار از آن استفاده شود حتما همین کار را انجام دهید. پس از اینکه ضد زنگ کاملاً خشک شد می توانید با عایق الاستومری پشم سنگ، عایق کاری را شروع کنید.

   به دلیل اینکه این عایق ها در اندازه های مختلف تولید می شود، به راحتی می توان آن ها را نصب کرد.

   عایق الاستومری از پایین آمدن دما تا 4 درجه سانتی گراد جلوگیری می کند. در برخی از موارد گمان می شود عایق کاری از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست اما در مدت زمان های طولانی متوجه می‌شوید که این کار بسیار هزینه ها را کاهش می‌دهند و از به هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می کند.
   توصیه هایی برای عایق کاری لوله های آب گرم

   برای اینکه عایق الاستومری حرارتی مناسبی برای لوله های آب گرم انتخاب کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

   قبل از هر کاری باید به سایز لوله های آب گرم توجه کنید و متناسب با آن عایق الاستومری مناسب را تهیه کنید.
   دومین موردی که باید توجه داشته باشید میزان مقاومت حرارتی عایق الاستومری است.
   مورد بعدی مقدار تفاوت دمای آب داخل لوله و فضای خارجی آن است.
   بنابراین بر اساس ضخامت و کیفیت آن، عایق الاستومری مناسب را خریداری کنید.

   باید توجه داشت همه ی مسیر های لوله ها باید به درستی عایق کاری شود، زیرا اگر حتی یک نقطه کوچک عایق کاری نشود موجب می شود انرژی هدر رود و عملکرد عایق الاستومری ضعیف شود.

   به منظور عایق کاری لوله ها امکان استفاده از عایق الاستومری لوله ای نیز وجود دارد که یکی از بهترین نوع های ممکن برای عایق کاری لوله ها می‌باشد. بهتر است مطلب معرفی انواع عایق الاستومری را نیز مطالعه کنید.

   در بخش های از سیستم گرمایشی که حرارت بسیار زیاد است نباید از عایق های روکشدار استفاده کرد.

   توجه داشته باشید که هدف اصلی عایق کاری جلوگیری از اتلاف انرژی، گرما و سرما است که این امر موجب می شود هزینه ها نیز کاهش یابد. بنابراین در عایق کاری لوله های ساختمان کوتاهی نکنید و حتما این کار را انجام دهید.
  • توسط draingrating
   کمپانی sibenفعالیت خودرادرسال1386به عنوان تولید کننده عروسک دراصفهان آغازنمود.این کمپانی بابهره گیری ازماشین آلات وفناوری های نوین ،مدیریت علمی طراحی ،استراتژی های اثربخش تولید را توسعه داده است. هدف اصلی مجموعهSIBENتولید محصول باحداکثر کیفیت وحداقل قیمت تمام شده بارویکرد جلب رضایت مضاعف درجهت ترغیب مصرف کنندگان داخلی وبرون مرزی به خرید محصول ساخت ایران است .ضمانت ما کیفیت بالای محصولاتمان است.درحال حاضراین مجموعه به عنوان بورس عروسک واسباب بازی وهمچنین تنها تولید کننده ی اسب تعادلی درایران وعروسک دراصفهان مشغول به فعالیت می باشد . فروشگاه اسباب بازی سیبن مرکز تولید اسباب بازی در اصفهان تولید انواع عروسک، ماشین، تولید و پخش بازی های فکری ، شخصیت های کارتونی ، فروش تم تولد و فروش لوازم آتش بازی و … می باشد که سالیان سال است در کنار کودکان شما می باشد.

   منبع : https://siben.ir