رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

کاربران گرامی اگر به افزونه یا قالب های وردپرس نیاز دارید می توانید از بخش پشتیبانی سایت درخواست دهید تا در اسرع وقت با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بگیرد.

جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...
bitcoin

رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

با توجه صعودی بودن دیدگاه موسسات سرمایه‌گذاری در مورد قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت‌، این ماه حجم قرار‌داد‌های اختیار (Options) در بورس کالای شیکاگو (CME)، حدود ۱,۰۰۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش کوین تلگراف، حجم معاملات اختیار بیت کوین در CME، بعد از مدت‌ها در حال اوج گرفتن است. با افزایش قرارداد‌های اختیار خرید از سوی موسسات سرمایه‌گذاری، حجم کل معاملات انجام‌شده طی ده روز اخیر از ۱۴۰ میلیون دلار فرا‌تر رفته است.

خریدارِ یک قرارداد اختیار خرید (Call) قادر است بیت کوین را با قیمت معین و در تاریخی از پیش تعیین‌شده بخرد. این سرمایه‌گذار در قبال به دست آوردن حق اختیار، باید وجهی را به عنوان قیمت اختیار (پرمیوم) به فروشنده پرداخت کند.

رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟حجم معاملات اختیار بیت کوین

با کاهش خطرات پیرامون بلاتکلیفی و ابهاماتِ پس از هاوینگ، سرمایه‌گذاران دانه درشت بازار شروع به ایجاد موقعیت‌های صعودی کرده‌اند. از آنجا که این که قرار‌داد‌های اختیار پیچیده‌تر از قرار‌داد‌های آتی هستند، این امکان را برای سرمایه‌گذار فراهم می‌کنند که بدون ریسک لیکوئید شدن (از بین رفتن تمام سرمایه)، در موقعیت‌های خود از اهرم استفاده کند.

قرارداد‌های باز، معیاری معتبر‌تر

به بیان ساده، قرارداد باز (Open Interest)، تعداد کل موقعیت‌هایی است که توسط مشترکان بازار ایجاد شده است. سناریویی را تصور کنید که در آن قرارداد‌های اختیار خریدی به ارزش ۷۰ میلیون دلار، طی یک هفته معامله شوند و در هفته‌ی بعد مرجوع شوند. هر دو خریدار و فروشنده، موقعیت‌ها و ریسک خود را خواهند بست. با وجود ۱۴۰ میلیون دلاری که رد و بدل شده، میزان پول سرمایه‌گذاری شده در قراردادهای اختیار باز در چنین سناریویی صفر خواهد بود.

رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟کل قرار‌داد‌های اختیار باز بیت کوین

مطابق نمودار بالا، حجم ثبت‌شده طی چند هفته‌ی اخیر با قرار‌داد‌های باز مطابقت داشته است که نشان می‌دهد هیچ موقعیتی تا‌کنون بسته نشده است. اکثر معاملات، قرارداد‌های اختیار خریدِ کوتاه‌مدت بوده‌اند.

رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟

در نظر داشته باشید که CME قرارداد‌های باز را با تعداد قرارداد‌ها نمایش می‌دهد. از آن جایی که هر قرارداد CME متضمن پنج بیت کوین است و همین مسئله وجه تمایز میان این پلتفرم و سایر بازارهای مشابه به حساب می‌آید. به یاد داشته باشید که در ارتباط با قراردادهای اختیار دو اصطلاح مبلغ ورودی و ارزش موهوم وجود دارد. ارزش موهوم در واقع، ارزش قرارداد است که ممکن است بیشتر از مبلغ ورودی باشد.

۱,۸۰۰ قرارداد اختیار خرید به ارزش ۹۰ میلیون دلار با تاریخ سررسید ۲۹ می (۹ خرداد) معامله شده‌اند. در حال حاضر، ۸۰۰ قرارداد باز با تاریخ سر‌رسید ۲۶ ژوئن (۶ تیر) و به ارزش موهومِ ۴۰ میلیون دلار وجود دارند. قیمت اعمال قراردادها نیز در بازه پراکنده ۹,۷۰۰ تا ۱۳,۰۰۰ دلار متغیر است.

انتظارات خریداران چیست؟

چنین معاملاتی، شاخص‌های صعودیِ مطمئنی از سوی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به شمار می‌روند. مجموع هزینه‌‌ای که برای ایجاد چنین حجم چشمگیری از قراردادها نیاز است به بیش از پنج میلیون دلار می‌رسد. متاسفانه، هیچ راهی برای آگاهی از تعداد مشتریان درگیر در این روند، وجود ندارد.

از سوی دیگر، می‌توان فرض کرد که چنین سرمایه‌گذارانی، موقعیت‌های صعودی کوتاه‌مدت ایجاد کرده‌اند. قرارداد‌های اختیار CME، قابل تحویل هستند. به این معنا که قرارداد‌های آتی بیت کوین به خریدار قرارداد اختیار خرید تحویل خواهد شد. علاوه بر اینکه چنین اقدامی از خوش‌بینی به قابلیت‌های بالقوه و بلند‌مدت بازار خبر می‌دهد، سرمایه‌گذاران می‌توانند بلافاصله این قرارداد‌های آتی را طی نقدینگی بازار بفروشند.

انتظارات فروشندگان چیست؟

به نظر غیر‌منطقی می‌رسد که یک قرار‌داد اختیار خریدِ با دامنه نزول نامحدود را در ازای یک قراردادی با دامنه صعود ثابت به فروش رساند. اگر فروشنده قبلاً بیت کوین داشته باشد یا با استفاده از قرارداد‌های آتی CME سرمایه‌گذاری کرده باشد، این استراتژی به شدت تغییر خواهد کرد.

چنین رویکردی، به عنوان «خرید پوشش‌داده‌شده» شناخته می‌شود که به سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد که سقف سود خود را تعیین کنند و در عین حال قیمت متوسط ورود خود را کاهش دهد. این رویکرد گمانه‌زنیِ قیمت با استفاده از اهرم محسوب نمی‌شود، بلکه به نوعی تعبیری از یک معامله‌یِ نزولی کوتاه‌مدت است.

تاثیرات بالقوه بر قیمت بیت کوین

اولین چیزی که معامله‌گران خرد باید به آن توجه داشته باشند، تقویم سر‌رسید قرار‌داد‌های اختیار CME است. آن‌ها همچنین باید به نسبت قرار‌داد‌های اختیار فروش به خرید نیز نگاه دقیقی داشته باشند؛ چرا‌ که قرارداد‌های اختیار خرید معمولاً نشانگر استراتژی‌های صعودی هستند.

رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟نسبت قرار‌داد‌های اختیار فروش به خرید بیت کوین

نوسانات اخیر قرارداد‌های اختیار خرید در CME باعث شده است که این شاخص به پایین‌ترین سطح ثبت‌شده‌ی خود برسد. تا این لحظه، ۸۸ درصد قرار‌داد‌های باز کنونی را قرار‌داد‌های خرید تشکیل داده‌اند. اطلاعات پلتفرم اسکیو (Skew) شامل داده‌های لجر ایکس (LedgerX)، دریبیت (Deribit)، بکت (BAKKT)، اوککس (OKEx) و CME است.

این خریداران قرارداد‌های اختیار خرید، انگیزه‌ی قابل توجهی دارند تا قیمت بیت کوین را در تاریخی نزدیک به تاریخ سررسید افزایش دهند. در عین حال، فروشندگان قرارداد‌های اختیار خرید پوشش‌داده‌شده، نه از پیشروی بازار نسبت به قیمتِ اعمال و نه از سرکوب قیمت، هیچ سودی نخواهند برد.

با قوت گرفتن بازارهای مشتقه بیت کوین، با نزدیک شدن به تاریخ سررسید، فشار مضاعف بر بازار با افزایش رو به رو می‌شود.

The post رکوردزنی قراردادهای مشتقه بیت کوین؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری وارد بازی شده‌اند؟ appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه تشكر يا می پسندم استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...