رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

کاربران گرامی اگر به افزونه یا قالب های وردپرس نیاز دارید می توانید از بخش پشتیبانی سایت درخواست دهید تا در اسرع وقت با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بگیرد.

×
×
  • اضافه کردن...

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن)

امتیاز دادن به این موضوع:


پست های پیشنهاد شده

قیمت بیت کوین برای دومین بار در دو هفته‌ی اخیر به زیر ۹,۰۰۰ دلار کاهش یافت، اما با ورود معامله‌گران در این ریزش‌ها، قیمت همچنان در بالای این سطح در حال معامله شدن است. اگر مومنتوم یا اندازه‌ی حرکات قیمت بیت کوین باز هم کاهش پیدا کند، این امر ممکن است نشان‌گر اصلاح عمیق‌تر قیمت تا ۸,۲۰۰ دلار و به زیر آن باشد. احساسات بازار نشان می‌دهد که خریداران علاقه‌مند به ورود به معاملات خرید در هر ریزش قیمت به‌ زیر ۹,۰۰۰ دلار هستند. اکثر آلت کوین‌ها نیز همراه با اصلاح بیت کوین به زیر ۹,۰۰۰ دلار، با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. ورود خریداران در این ریزش‌ها می‌تواند فضای بهتری برای بازار فراهم کند.

با توجه به ورود عمده‌ی ارزهای بازار به فاز تحکیم قیمت و وضعیتی بدون نوسان، معامله در این بازار عرضی می‌تواند کمی مشکل باشد، زیرا حرکات قیمت بدون ثبات است. در این شرایط، معامله‌گران ممکن است با کاهش اندازه‌ی موقعیت‌های معمول خود، ریسک آن‌ها را کاهش دهند و با شروع حرکات رونددار قیمت و خروج از محدوده به معاملات اصلی خود بازگردند.

از طرفی، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان امروز به ۱۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین در چند روز گذشته، تعداد مبتلایان جدید در ایالات متحده رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است. این امر با توجه به فشار فروش در بازارهای سهام جهانی، احیای اقتصاد را به خطر انداخته است. در همین حال دارایی‌های امن مانند طلا همچنان عملکرد خوبی دارند.

پیش از هاوینگ، همبستگی بین بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای سنتی بین فعالان بازار محبوب به نظر می‌رسید، اما در حال حاضر اکثر معامله‌گران فراموش کرده‌اند که افزایش اخیر همبستگی بین بیت کوین و شاخص S&P ۵۰۰ می‌تواند یکی از دلایل بی‌ثباتی قیمت فعلی بیت کوین باشد. به عقیده تون ویز (Tone Vays)، تحلیل‌گر و معامله‌گر مشهور بیت کوین، با ریزش شاخص S&P ۵۰۰ به زیر ۳,۰۰۰، این عدد ممکن است ۱۲ درصد دیگر سقوط کند. با توجه به همبستگی موجود بین این شاخص و قیمت بیت کوین، سقوط بازارهای سهام می تواند قیمت این دارایی دیجیتال را تا سطح ۷,۰۰۰ دلار به پایین بکشاند. ویز انتظار دارد که بیت کوین طی سال جاری در محدوده‌ی ۶۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار، فاز تحکیم خود را تکمیل کند.

بحث داغ دیگر در مورد تأثیر معاملات آتی و اختیار بیت کوین بر بی‌ثباتی اخیر قیمت آن است. این مسأله شاید تأثیر چندانی بر قیمت نداشته باشد، چرا که همیشه سرمایه‌گذارانی در انتظار صعود قیمت وجود خواهند داشت و در مقابل فروشندگان نیز منتظر حرکت نزولی قیمت‌ هستند. در حال حاضر تحلیل‌گران نسبت به قیمت بیت کوین دیدگاه نزولی ندارند و معتقدند که سررسید قراردادهای اختیار معامله (آپشن – Option) تاکنون تأثیر خود را بر قیمت گذاشته است.

در خبر دیگر گری اسکیل (Grayscale) که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است، تنها در هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود اضافه کرده است. این مقدار از ۷,۰۸۱ بیت کوین استخراج شده در این مدت بسیار بزرگ‌تر است و نشان می‌دهد که تقاضا در حال حاضر فراتر از میزان عرضه است.

بررسی سناریوی صعود قیمت بر اساس مدل جدید ویلی وو (Willy Woo)، یکی از تحلیل‌گران درون زنجیره‌ای مشهور نیز دیدگاه جالبی از جهش احتمالی قیمت طی یک ماه آینده ارائه می‌دهد.

اکنون طبق روال همیشه به سراغ بررسی نمودار می‌رویم. در تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته و پس از رسیدن قیمت به مقاومت سنگین ۱۰,۱۰۰ دلار، اشاره کردیم که با توجه به برخورد قیمت در حرکت اخیر خود به مقاومت‌ مذکور انتظار اصلاح تا سطوح فیبوناچی اصلاحی وجود دارد. همچنین اشاره کردیم که نزدیک‌ترین و اصلی‌ترین حمایت، سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی است که در ۸,۸۹۰ دلار قرار دارد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن)تحلیل تکنیکال اختصاصی اخیر قیمت بیت کوین به تاریخ ۱۳ خرداد

قیمت بیت کوین مطابق تحلیل گذشته و از قیمت ۱۰,۱۰۰ دلار، تا اولین سطح اصلاحی در ۸,۸۹۰ دلار به پایین حرکت کرده است و با کمی جهش از آن، هم اکنون در قیمت ۹,۰۹۰ دلار معامله می‌شود. با توجه به جهش قیمت از این سطح، انتظار صعود آن را از قیمت فعلی تا ۹,۴۰۰ الی ۹,۶۰۰ دلار در کوتاه مدت می‌توان داشت. به نمودار قیمت بیت کوین به تتر در تایم فریم هفتگی توجه کنید.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن)وضعیت فعلی قیمت بیت کوین پس از تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته و حرکت تا حمایت موردنظر

با توجه به سطوح فیبوناچی اصلاحی آخرین روند صعودی اصلی قیمت (از ۳,۸۰۰ الی ۱۰,۴۰۰ دلار) اولین ناحیه‌ی حمایتی در ریزش آن، ۸،۸۲۰ الی ۹،۰۱۰ دلار خواهد بود. نقاط حمایت و مقاومت استاتیک که در گذشته در این سطح، قیمت به آنها واکنش نشان داده، با پیکان در شکل مشخص شده‌اند. با ریزش قیمت به زیر این ناحیه، سطح حمایت بعدی در ۸,۵۰۰ دلار قرار دارد که حمایتی جزئی به حساب می‌آید. در نهایت حمایتی کلیدی در سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۷،۸۶۰ دلار قرار دارد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن)سطوح حمایتی در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

در طرف مقابل سناریوی صعود قیمت به بالای خط روند نزولی بلند مدت و تثبیت آن در بالای ۱۰,۰۰۰ دلار فعال خواهد شد. این سناریو احتمال کمتری نسبت به سناریوی اصلاح و تحکیم قیمت خواهد داشت. ولی در صورت رخ دادن این حرکت، اولین هدف میان‌ مدت قیمت ۱۱,۴۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن)روند نزولی بلند مدت قیمت و هدف آن پس از صعود به بالای خط روند نزولی و تثبیت آن در بالای ۱۰,۰۰۰ دلار

جمع‌بندی

قیمت بیت کوین مطابق تحلیل گذشته و از قیمت ۱۰,۱۰۰ دلار، تا اولین سطح اصلاحی در ۸,۸۹۰ دلار به پایین حرکت کرده است و با کمی جهش از آن، هم اکنون در قیمت ۹,۰۹۰ دلار معامله می‌شود. در کوتاه‌مدت با توجه به جهش قیمت از این سطح، انتظار صعود آن را از وضعیت فعلی تا ۹,۴۰۰ الی ۹,۶۰۰ دلار می‌توان داشت.

با توجه به سطوح فیبوناچی اصلاحی آخرین روند صعودی اصلی قیمت (از ۳,۸۰۰ الی ۱۰,۴۰۰ دلار) اولین ناحیه‌ی حمایتی در ریزش آن، ۸،۸۲۰ الی ۹،۰۱۰ دلار خواهد بود. نقاط حمایت و مقاومت استاتیک که در گذشته در این سطح، قیمت به آنها واکنش نشان داده، با پیکان در شکل مشخص شده‌اند. با ریزش قیمت به زیر این ناحیه، سطح حمایت بعدی در ۸,۵۰۰ دلار قرار دارد که حمایتی جزئی به حساب می‌آید. در نهایت حمایتی کلیدی در سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۷،۸۶۰ دلار قرار دارد.

در طرف مقابل سناریوی صعود قیمت با حرکت آن به بالای خط روند نزولی بلندمدت و تثبیت در بالای ۱۰,۰۰۰ دلار فعال خواهد شد. این سناریو احتمال کمتری نسبت به سناریوی اصلاح و تحکیم قیمت خواهد داشت، ولی در صورت وقوع این حرکت، اولین هدف میان‌‌مدت قیمت ۱۱,۴۰۰ خواهد بود.

The post تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۹ تیر (۲۹ ژوئن) appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه تشكر يا می پسندم استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.