رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

کاربران گرامی اگر به افزونه یا قالب های وردپرس نیاز دارید می توانید از بخش پشتیبانی سایت درخواست دهید تا در اسرع وقت با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بگیرد.

×
×
  • اضافه کردن...

قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار برای بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ منطقی است

امتیاز دادن به این موضوع:


پست های پیشنهاد شده

وب‌سایت خبری کریپتوپوتیتو در مصاحبه‌ای اختصاصی با فیلب‌فیلب (FilbFilb)، پای صحبت‌های این معامله‌گر سرشناس نشسته و زوایای پیدا و پنهان کاری او را در روزهای نخست ظهور ارزهای دیجیتال بررسی کرده و در ادامه دیدگاه‌هایش را در مورد دیفای و قیمت بیت کوین در سال جاری پرسیده است.

در ادامه، با این مصاحبه خواندنی با ما همراه باشید.

بدون هیچ شک و تردیدی می‌توان گفت که فیلب‌فیلب یکی از سرشناس‌ترین معامله‌گران بیت کوین است. دقت مثال‌زدنی او و توجه ویژه‌اش به جزئیات، زبانزد خاص و عام است و همه او را به ظرافت فوق‌العاده‌اش هنگام تشریح نمودارهای ارزهای دیجیتال می‌شناسند.

تقریباً ۵۰ هزار نفر در توییتر، فیلب‌فیلب را دنبال می‌کنند و مجله معامله‌گری او نیز در تلگرام با داشتن ۱۴ هزار کاربر از جمله‌ پرمخاطب‌ترین مجلات است.

یکی از وجوه تمایز تجزیه‌وتحلیل‌های فیلب‌فیلب با دیگر معامله‌گران، توجه ویژه او به جزئیات است؛ توجهی که صرفاً از تجارب او در حوزه ارزهای دیجیتال آب نمی‌خورد. گفتنی است فیلب‌فیلب پیش از آنکه به قلمرو بیت کوین پا بگذارد، بیش از ۱۴ سال در صنعت مالی استخوان خرد کرده و ید طولایی در مدل‌سازی مالی درازمدت، پیش‌بینی و مدیریت ریسک داشته است.

هم‌اکنون اما فیلب‌فیلب یک معامله‌گر تمام‌وقت ارزهای دیجیتال است و دارایی‌های شخصی خودش را مدیریت می‌کند. با این حال، وی تجربه سبدگردانی را برای چندین تن از مشتریان دانه‌درشت خود در کارنامه دارد.

داستان آشنایی فیلب‌فیلب با بیت کوین به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد. به‌گفته خودش، یک اتفاق باعث شد بیت کوین، هوش و حواسش را ببرد:

تماشای صعود حماسی بیت کوین به آستانه قیمتی ۱,۰۰۰ دلار، همان جرقه آغازینی بود که کنجکاوی‌ام را نسبت به این پدیده شعله‌ور کرد. علاوه بر آن، وقتی به نظام‌های مالی سنتی نگاهی انداختم، دیدم که واقعاً یک جای کار می‌لنگد. پس از آنکه مدتی را صبورانه برای ورود به بازار در انتظار سپری کردم، سرانجام در سال ۲۰۱۶ پس از رویداد هاوینگ، دل به دریا زدم و به جریان خروشان بیت کوین پیوستم. جالب آنکه الان هم در روزهایی ابتدایی مشابه با همان چرخه پیشین به‌سر می‌بریم.

آواتار توییتر فیلب‌فیلبآواتار توییتر فیلب‌فیلب

بیت کوین در برابر آلت کوین‌ها و بازارهای سنتی

کسانی که فیلب‌فیلب را دنبال می‌کنند و با دیدگاه‌های او آشنایند، می‌دانند که تمرکز او بیش از هر چیز، معطوف به بیت کوین است.

به‌گفته خود فیلب‌فیلب، دو دلیل عمده در ورای این امر وجود دارد:

اول آنکه بیت کوین از بیشترین ارزش بازار [در میان تمامی ارزهای دیجیتال] برخوردار است و به‌عنوان طلایه‌دار، سمت‌وسوی کلی بازار را تعیین می‌کند. دلیل دوم هم آن است که به‌دلیل رویکرد ویژه‌ام در تجزیه‌وتحلیل، بازار بیت کوین می‌تواند آوردگاهی برای تقویت مهارت‌های معامله‌گری‌ام باشد.

با این حال، او هر از گاهی، دیدگاه‌های خود را پیرامون برخی از آلت کوین‌ها با دنبال‌کنندگان خود به‌اشتراک می‌گذارد. او اذعان می‌کند که با دادوستد آلت کوین‌ها بیگانه نیست، اما تمایلی ندارد تحلیل‌های خود را پیرامون این کوین‌ها با مخاطبان عام خود به بحث بگذارد؛ هرچند در شبکه اجتماعی دیسن‌تریدر (Decentrader) این کار را انجام می‌دهد.

او می‌افزاید که به آلت کوین‌ها درکل به‌عنوان دوستان دیوانه بیت کوین نگاه و منطبق بر همین ایده، با آنها رفتار می‌کند. او می‌گوید که فرصت‌ها و البته ریسک‌های فراوانی در بازار آلت کوین‌ها وجود دارد.

در ادامه مصاحبه‌گران، گریزی به سابقه پروپیمان فیلب‌فیلب در بازارهای مالی سنتی زدند و از وی پرسیدند که به‌نظرش چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی میان بازارهای سنتی و بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. فیلب‌فیلب در پاسخ می‌گوید:

به‌طور معمول، آن نوع از نوساناتی که در بازار ارزهای دیجیتال می‌بینیم، در بازارهای سنتی رخ نمی‌دهد. علاوه‌ بر این، بازارهای سنتی به‌دلیل برخوردار بودن از معامله‌گران خبره‌تر، بسیار پیچیده‌تر هستند. بدیهی است که برتری‌یافتن در بازای که تمام جهانیان به نظاره آن نشسته‌اند، بسیار دشواتر از بازار ارزهای دیجیتال است.

دیفای: قلمرو جولان قماربازان، پروژه‌ها دیر یا زود ارزش خود را از دست می‌دهند

مصاحبه‌گران در ادامه از فیلب‌فیلب پرسیدند: «آیا در مورد آلت کوین خاصی، پیش‌بینی افزایش قیمت داری و می‌توانی اسم دو سه تا از کوین‌هایی که فکر می‌کنی ظرف چند سال آینده سروصدا به‌پا می‌کنند، به ما بگویی؟»

فیلب‌فیلب در پاسخ می‌گوید که نسبت به آلت‌ کوین‌ها بی‌طرف است و علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری بلندمدت روی آنها ندارد. با این حال، اذعان می‌کند که در این برهه زمانی می‌خواهد استثنائا روی اتریوم سرمایه‌گذاری کند. فلیپ‌فلیپ در ادامه گفته است که اگر قرار باشد شماری از پروژه‌های دیفای را انتخاب کنم، آن پروژه‌ها یونی‌سواپ (Uniswap) و توکن نظارتی آن یعنی یونی و یرن فایننس (Yearn Finance) هستند.

فیلب‌فیلب در ادامه با اشاره به دیفای که این چند ماه، حسابی روی بورس بود، می‌گوید:

آنچه من می‌بینم، بی‌شباهت به صندلی‌بازی نیست؛ موسیقی به نواختن ادامه می‌یابد و به ناگاه متوقف می‌شود و دیگر صندلی برای نشستن باقی نمانده و پروژه‌ها مجبورند یکی‌یکی میدان را ترک کنند و شاهد سقوط خود باشند. هر دارایی جدیدی که در حوزه دیفای پا به عرصه بگذارد، با ریسک بیشتری مواجه است و در پایان، تنها شمار اندکی از پروژه‌ها می‌توانند برنده شوند.

فیلب‌فیلب می‌افزاید:

‌هم‌اکنون دیفای، قلمرو جولان قماربازان شده است. شاید مشابه آنچه در جنون ICO در سال ۲۰۱۷ رخ داد، در حال شکل‌گیری باشد، اما پرواضح است که هنوز در روزهای نخست خود قرار دارد؛ بنابراین باید اجازه بدهیم که تب و تاب بازار فروکش کند و پروژه‌های به‌دردنخور از بازی حذف شوند تا در ادامه با پیوستن سرمایه‌های خرد به بازار، شاهد تغییر حال و هوا در حوزه دیفای باشیم.

احتمال صعود بیت کوین به آستانه ۱۴,۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۲۱؟

مصاحبه‌گران در خاتمه از فیلب‌فیلب در مورد آینده بیت کوین و بهای این ارز دیجیتال پیشتاز در ماه‌های پیش رو پرسیده‌اند.

فیلب‌فیلب در پاسخ به آنها می‌گوید:

در کوتاه‌مدت، رابطه تنگاتنگی میان بیت کوین و بازارهای سنتی برقرار خواهد بود و فکر می‌کنم سررشته کار، چندصباحی دست بازارهای سنتی باشد. فعلاً انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را در پیش داریم و همه‌گیری کرونا نیز خیال توقف ندارد، بنابراین فکر می‌کنم بازارهای سنتی به‌ويژه طلا و نقره، هم‌بستگی نزدیکی با بیت کوین خواهند داشت.

فیلب‌فیلب در ادامه می‌افزاید که در این اتفاق، مصلحتی نهفته است و امید می‌رود دارایی‌های سخت، عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند. وی می‌گوید:

البته بیت کوین، چیزی است که ما از آن حمایت می‌کنیم.

فیلب‌فیلب در مورد پیش‌بینی خود از قیمت احتمالی بیت کوین در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ می‌گوید:

بسته به اینکه اوضاع چگونه پیش می‌رود، می‌توانیم در سه‌ماهه چهارم سال جاری، شاهد روندی صعودی تا آستانه ۱۴,۰۰۰ دلار باشیم. هم‌اکنون در سال ۲۰۲۰ به‌سر می‌بریم و پیش‌بینی، از هر زمان دیگری دشوارتر شده است.

گفتنی است به‌عقیده فیلب‌فیلب، سطح ۸,۸۰۰ دلار، یک سطح محتمل در صورت وقوع روند نزولی است. او در ادامه می‌گوید:

متأسفانه نمی‌توانم آن‌طور که شاید و باید دلایل خود را برای این پیش‌بینی تشریح کنم. سال، سال ۲۰۲۰ است و همه چیز هم ممکن!

فیلب‌فیلب در مورد برنامه‌هایش در سال جاری می‌گوید که درصدد است روی رشد پلتفرم دیسن‌تریدر تمرکز کند. دیسن‌تریدر، پلتفرمی است که فیلب‌فیلب با همکاری فیلیپ سويفت (Philip Swift) کار را روی آن آغاز کرد. هدف از راه‌اندازی این پلتفرم، کمک به معامله‌گران برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تر است.

قرار است محتوای آموزشی، مدیریت زنده موقعیت‌های معاملاتی، تشریح اندیکاتورها و دیگر موارد در این پلتفرم در اختیار آحاد معامله‌گران علاقه‌مند قرار بگیرد. فیلب‌فیلب می‌گوید:

سرمایه‌گذاران به‌دلیل نوسانات ذاتی ارزهای دیجیتال علاقه‌مندند که وارد وادی معامله‌گری بشوند، بنابراین من می‌خواهم با آموزش روش‌های مدیریت ریسک، آنها را در این مسیر پرخطر یاری کنم تا بتوانند از سرمایه خود محافظت و از بروز نوسانات زیاد در سبد سرمایه‌گذاری خود جلوگیری کنند.

فیلب‌فیلب می‌گوید پس از تحقق این هدف، روی توسعه محصولات خودکار و حتی راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری قانونی مبتنی بر بیت کوین تمرکز خواهد کرد.

The post قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار برای بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ منطقی است appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه تشكر يا می پسندم استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.