رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

×
×
  • اضافه کردن...
>> تولد مدیر سایت ---- کوپن tavalood-ircfc << >> تخفیف 50.000 هزار تومانی تا 31 اردیبهشت <<
> تولد 10 سالگی سایت --- کوپن ircfc-saleh-10 < >>> تخفیف 50.000 هزار تومانی تا 31 خرداد <<<

کریگ رایت دوباره مدعی شد ساتوشی ناکاموتو است: وایت پیپر من را از سایت‌هایتان پاک کنید!

امتیاز دادن به این موضوع:


پست های پیشنهاد شده

کریگ رایت (Craig Wright)، چهره جنجالی دنیای ارزهای دیجیتال و خالق خودخوانده بیت کوین سرانجام با توسل به تهدیدات حقوقی توانست یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی را وادار کند تا وایت پیپر بیت کوین را از روی وب‌سایت خود بردارد. رایت می‌گوید که وایت پیپر بیت کوین، متعلق به اوست و کسی حق ندارد با نقض حقوق مالکیت معنوی او دست به انتشار آن بزند. گفتنی است که دیگر وب‌سایت‌ها تسلیم خواسته رایت نشده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، کریگ رایت، دانشمند علوم رایانه و کسی که مدعی ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین است، به‌تازگی مالکان دو وب‌سایت شناخته‌شده در زمینه بیت کوین را متهم به سرقت وایت پیپر خود و نقض حقوق مالکیت معنوی‌اش کرده است.

روز پنج‌شنبه هفته گذشته (دوم بهمن‌ماه)، مالکان وب‌سایت‌های «Bitcoin.org» و «Bitcoincore.org» از سوی وکلای کریگ رایت به نقض حقوق مالکیت معنوی وی متهم شدند. آن‌طور که پیداست، رایت مدعی است که به‌عنوان خالق بیت کوین، مالک وایت پیپر، نام و نشان تجاری بیت کوین و همچنین دو وب‌سایت یادشده در بالا است. در اطلاعیه‌ای که پیرامون شکایت وکلای رایت از مالکان دو وب‌سایت یاشده منتشر شده، آمده است:

دیروز، مالکان دو وب‌سایت «Bitcoin.org» و «Bitcoincore.org» از سوی وکلای کریگ رایت، متهم شدند که حقوق مالکیت معنوی رایت را با انتشار وایت پیپر او نقض کرده‌اند. وکلای رایت در نامه خود خطاب به مالکان دو وب‌سایت یادشده مدعی شده‌اند که رایت مالک کپی‌رایت وایت پیپر، نام و نشان و همچنین وب‌سایت «Bitcoin.org» است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه می‌خوانیم:

وکلای رایت می‌گویند که او همان ساتوشی ناکاموتوی معروف و مالک اصلی وب‌سایت «bitcoin.org» است. آنها خواستار این شده‌اند که مالکان وب‌سایت‌های «Bitcoin.org» و «Bitcoincore.org» نسبت به حذف وایت پیپر بیت کوین از روی پایگاه‌های خود اقدام کنند. ما بر این باوریم که دعوی رایت و تیم حقوقی وی، واهی است و تسلیم خواسته‌های او نمی‌شویم.

در حالی که مالک وب‌سایت «Bitcoin.org» (توسعه‌دهنده‌ای با نام مستعار کبرا (Cobra)) با امتناع از پذیرش آنچه دعاوی نادرست وکلای رایت خوانده، از حذف وایت پیپر بیت کوین سر باز زد، اما مالک وب‌سایت «Bitcoincore.org» تسلیم خواسته تیم حقوقی رایت شد و وایت پیپر بیت کوین را از روی پایگاه خود پاک کرد.

به‌گفته کبرا، مالک وب‌سایت «Bitcoincore.org»، بلافاصله پس از مواجهه با تهدیدات حقوقی وکلای رایت، اقدام به حذف وایت پیپر بیت کوین کرد. کبرا در همین راستا طی اعلامیه‌ای می‌نویسد:

متأسفانه توسعه‌دهندگان بیت کوین کور (Bitcoin Core) بدون مشورت با ما و در عملی عجولانه نسبت به حدف وایت پیپر بیت کوین از وب‌سایت «bitcoincore.org» اقدام کردند؛ کاری که می‌تواند مهر تأییدی بر دعاوی جعلی رایت باشد.

کبرا می‌گوید که رونوشت وایت پیپر منتشرشده در وب‌سایت «Bitcoincore.org» در عرض تنها دو ساعت حذف شده و لینکی به اصلاحیه گیت‌هاب (Github) اضافه شده که این تغییرات را توضیح داده است:

وب‌سایت بیت کوین کور طی اصلاحیه‌ای اقدام به حذف استنادهای انجام‌شده به وایت پیپر کرده و رونوشت محلی فایل پی‌دی‌اف آن را نیز پاک کرده است. این تغییرات در کمتر از ۲ ساعت در وب‌سایت اعمال شده است.

شواهد نشان می‌دهد که تمامی ارجاعات به وایت پیپر بیت کوین از روی وب‌سایت «Bitcoincore.org» حذف شده است. کبرا در ادامه اظهارات خود می‌گوید که این خودسانسوری عجیب مالک وب‌سایت «Bitcoincore.org» تنها به دعاوی جعلی کریگ رایت، مشروعیت می‌دهد:

توسعه‌دهندگان پروژه بیت کوین کور با تسلیم‌شدن به خواسته‌های وکلای کریگ رایت، کار را برای او ساده‌تر کردند و با اقدام به خودسانسوری، یکپارچگی خود را به سخره گرفتند. بدون تردید، این اقدام عجولانه، رایت و تیم حقوقی‌اش را برای طرح دیگر دعاوی جعلی، تحریک خواهد کرد. بعید نیست که آنها مدعی شوند که توسعه‌دهندگان بیت کوین کور با علم به اینکه رایت همان ساتوشی ناکاموتوی واقعی است، اقدام به حذف وایت پیپر بیت کوین از روی سایت خود کرده‌اند.

با این حال، ولادیمیر جی. وان در لان (Wladimir J. van der Laan)، مالک سایت «Bitcoincore.org» و نگهدارنده کد بیت کوین به‌سرعت نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داد و با ارسال توییتی، خطاب به دنبا‌کنندگان خود نوشت که این مسئله برای من ارزش خطر کردن ندارد:

بگذارید روراست حرفم را بگویم: من از این بابت که نگهدارنده کد بیت کوین کور هستم، خوشحالم، اما شخصاً حاضر نیستم در این راه فدا شوم و محافظت از بیت کوین بیش از هر چیز بر عهده شما بیت کوینرها است.

گفتنی است که گریگ رایت، چندین دعوی حقوقی علیه شماری از چهره‌های شاخص حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است تا اثبات کند که ساتوشی ناکاموتوی واقعی و سازنده بیت کوین است. با این حال، هیچ یک از این دعاوی به نفع او به پایان نرسیده‌اند.

وان در لان می‌گوید که راحت‌ترین کار، بازی با توپ وکلای رایت بوده و افزوده است که تمرکز او همچنان بر سیستم بیت کوین معطوف است. او در توییتی می‌نویسد:

چیزی که من به‌دنبالش هستم، تمرکززدایی و سیستم‌های توزیع‌شده است، نه عرض اندام شخصی. بنابراین دنبال دردسر نیستم، علاقه‌ای هم به ابزار وجود ندارم و بدون تردید پولی هم بابت آن نمی‌گیرم.

کبرا در پایان اطلاعیه خود با تأکید دوباره بر وضعیت متن‌باز بودن مجوز MIT که بیت کوین و وایت پیپرش ذیل آن منتشر شده، می‌نویسد:

وایت پیپر بیت کوین که در اسناد پروژه اصلی بیت کوین گنجانده شده، تحت مجوز MIT و از سوی ساتوشی ناکاموتو منتشر شده است. ما بر این باوریم که بدون هیچ شک و شبهه‌ای از حق قانونی برای میزبانی از وایت پیپر بیت کوین برخورداریم.

کبرا می‌‌گوید که وب‌سایت «Bitcoin.org» همچنان میزبان وایت پیپر بیت کوین خواهد بود. وی ابراز امیدواری کرده که دیگر وب‌سایت‌ها در برابر کریگ رایت مقاومت کنند و تسلیم خواسته‌های نامشروع وی نشوند.

The post کریگ رایت دوباره مدعی شد ساتوشی ناکاموتو است: وایت پیپر من را از سایت‌هایتان پاک کنید! appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

اطلاعیه ها

  • >> تولد مدیر سایت ---- کوپن tavalood-ircfc << >> تخفیف 50.000 هزار تومانی تا 31 اردیبهشت <<
  • > تولد 10 سالگی سایت --- کوپن ircfc-saleh-10 < >>> تخفیف 50.000 هزار تومانی تا 31 خرداد <<<