رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
>> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<

سولات متدوال ره ارتودنسی متحرک (بخش سوم)

امتیاز دادن به این موضوع:


ارسال های توصیه شده

 ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت تفاوت هایی دارد و با توجه به نیاز فرد می باشد که توسط متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهر ها تشخیص داده می شود. یعنی اگر متخصص تشخیص می دهد که برای دندان های شما ارتودنسی متحرک بهتر است یا ارتودنسی ثابت. در ادامه شما را با پاسخ سوال هایی که ممکن است درباره ارتودنسی متحرک برایتان پیش بیاید را تا جایی ممکن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

قیمت ارتودنسی متحرک، چقدر است؟

ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاد که قیمت ارتودنسی متحرک چقدر است؟ در جواب به این سوال باید بگویم که قیمت ارتودنسی متحرک برای هر فردی متفاوت است. قیمت ارتودنسی متحرک بنابر تشخیص متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهرها متفاوت است زیرا این قیمت با توجه به میزان مشکل دندان ها و تعداد پلاک هایی که قرار است استفاده شود، تعیین می شود، به همین خاطر نمی توان قیمت ثابتی را برای این کار در نظر گرفت.

البته ناگفته نماند که قیمت ارتودنسی متحرک به تجربه و مهارت برترین متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهرها نیز بستگی دارد. از دیگر مواردی که می تواند موجب افزیش هزینه های ارتودنسی محرک دندان شود، نوع ضربه گیر لب و چانه، گسترش دهنده کام و هدگیر می باشد که اگر پزشک معالج شما برای شما توصیه کند بایستی آنها را تهیه کنید و بابت تهیه آنها هزینه ای پرداخت کنید.

بهترین راهی که برای اطلاع از هزینه های مربوط به ارتودنسی محرک وجود دارد این است که شما با مطب متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا شهری که در آن زندگی می کنید تماس بگیرید یا از طریق سایت آنها قیمت هایشان را مشاهده کنید. ناگفته نماند که هزینه ارتودنسی متحرک دندان به شهری که در آن زندگی می کنید نیز بستگی دارد.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که صرفا به ارتودنسی دندان در فک بالا فقط نیاز دارید و فک پایینتان نیاز به ارتودنسی متحرک ندارد، قیمت ارتودنسی متحرک برای شما تقریبا نصف می شود. البته تنها متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهرها می تواند تشخیص دهد که شما به ارتودنسی متحرک در فک بالا و یا فک پایین نیاز دارید. شما همچنین میتوانید مطلب با انجام ارتودنسی زیباتر لبخند بزنید! را بخوانید.

مراحل ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک شامل 3 مرحله ی اصلی می باشد:

اولین مرحله این است که فرد بایستی به یک متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهرها مراجعه کند تا برسی های لازم جهت مناسب بودن این درمان را بر روی دندان هایش انجام شود.
مرحله دوم انجام اردتودنسی متحرک قالب گرفتن از دهان فرد است تا دستگاه ارتودنسی متحرک را با توجه به آن بسازند.
در مرحله ی بعد فرد برای تست مناسب بودن دستگاه ارتودنسی متحرک در دهان خود به مطل مراجعه می کند.
افراد با گذراندن این مراحل می توانند ارتودنسی متحرک را در دهان خود جایگذاری کنند و از این طریق کجی دندان های خود را بر طرف کنند و لبخند زیباتری را ایجاد کنند. شما همچنین میتوانید مطلب درمان ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟ را بخوانید.


انواع ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک نیز دارای انواع مختلفی است. وجود انوع پلاک های ارتودنسی متحرک کارایی این روش را خیلی زیاد می کند و باعث می شود به کمک آن برخی از ناهنجاری های فک و دندان را درمان کرد. البته باید بدانید که استفاده از کدام نوع ارتودنسی دندان برای شما به وسیله تشخیص متخصص ارتودنسی در مازندران و یا متخصص ارتودنسی در آمل و یا در دیگر شهرها مناسب تر است.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط baranheshmati9596
   همانطور که می دانید اولین چیزی که در چهره شما با زدن یک لبخند نمایان می شود، دندان های شما می باشد. ارتودنسی متحرک لبخندی زیبا به چهره ی شما می بخشد. اما ممکن است سوالی در ذهن همه پیش بیاید که ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی می باشد؟ آیا این نوع ارتودنسی درد دارد؟ بهترین متخصص ارتودنسی در آمل کیست؟ هزینه ارتودنسی متحرک چقدر است؟

   ما در این مطلب قصد داریم پاسخ همه سوال های شما را درباره ارتودنسی متحرک دندان پاسخ دهیم و شما را با همه مواردی که بایستی درباره آن بدانید آشنا کنیم. شما با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است یا خیر. البته به جز متخصص ارتودنسی در آمل یا در دیگر شهر ها و مناطق کشور، شخص دیگری نمی تواند تشخیص دهد که چه نوع ارتودنسی برای دندان های شما بهتر است.   ارتودنسی متحرک چیست؟
   شما وقتی به بهترین متخصص ارتودنسی در آمل یا دیگر مناطق شهر ها مراجعه کردید، متخصص متناسب با اندازه دهان شما ارتودنسی متحرک را نصب می کند.
   همان طور که می دانید ارتودنسی دندان یک شی خارجی می باشد که وارد دهان شما می شود و بعد از اتمام درمان از دهان شما خارج می شود. ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت متفاوت است به این صورت که به دندان های شما نمی چسبد. این موارد با توجه به سایز های مختلف دهان طراحی شده اند و همین طور به برنامه ی درمان ارتودنسی شما کمک می کنند.

   صفحات ارتودنسی متحرک از جنس پلاستیک می باشند، که سیم ها از قسمت کناری آنها بیرون زده شده است. این سیم های موجود به دندان های شما می چسبد تا دستگاه ارتودنسی را که به آن بریس نیز می گویند را درجای خود محکم نگه دارند. دستگاه های ارتودنسی به 2 دسته تقسیم می شوند:

   یک نوع از ارتودنسی متحرک به این صورت است که به سادگی می توان حرکت دندانی انجام داد و برای این امر مناسب است.

   یک نوع دیگر از ارتودنسی متحرک به این صورت است که برای حرکت دادن فک پایین و بالا مناسب می باشد.   این متخصص ارتودنسی در آمل یا در دیگر شهرهای مناطق کشور است که می تواند تشخیص دهد کدام نوع ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است.

   مدت زمان ارتودنسی متحرک چقدر است؟

   یکی دیگر از تفاوت های موجود در ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت در این است که مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک بسیار کوتاه تر از ارتودنسی ثابت می باشد. مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک به عواملی مثل شدت مشکل، نوع ناهنجاری، شیب فک، میزان شلوغی دندان ها، شیب فک و ... بستگی دارد. البته ناگفته نماند به تجربه و سرعت عمل ارتودنسی در آمل دکتر میرزایی نیز بستگی دارد و در این امر تاثیر گذار است. آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟

   البته بهتر است بدانید که در برخی از موارد بنابر تشخیص، بریس های ارتودنسی متحرک یا ثابت برای بیمار به صورت پیوسته به کار می رود. مدت زمان انجام ارتودنسی متحرک در جلسه اول به صورت تخمینی محاسبه می شود و توسط متخصص ارتودنسی در آمل یا شهر های دیگر به شما اطلاع داده می شود.بهتر است مطلب سولات متدوال درباره ارتودنسی متحرک (بخش دوم) را هم مطالعه نمایید.

   بعد از اینکه دوره ارتودنسی متحرک تمام شد، تا زمان بهبود کامل باید این بریس ها در دهان شما بمانند. برای نگه داشتن این بریس ها بر روی دندان ها متخصص ارتودنسی در آمل از یک ریتینر پلاستیکی شفاف استفاده می کند. ممکن است تا مدتی این ریتینر ها به صورت تمام وقت در دهان شما باشد.
  • توسط baranheshmati9596
   در این بخش قصد داریم شما را با ارتودنسی متحرک آشنا کنیم و سوالات متداولی که درباره ارتودنسی متحرک وجود دارد را پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

   مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک چقر است؟

   مدت زمان انجام ارتودنسی متحرک خیلی زیاد نیست و بستگی به متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر شهر ها دارد. البته نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که دوره درمان ارتودنسی متحرک بعد از به پایان رسیدن مدت زمان درمان ارتودنسی به وسیبه پزشک به طور کامل تمام نمی شود. بعد از اینکه مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک تمام شد و زمان برداشتن آنها رسید، باید از ریتینرهای (retainer) پلاستیکی شفاف به منظور نگه داشتن دندان ها در موقعیت جدید استفاده کرد. ممکن است اوایل مجبور باشید ریتینرها را به صورت تمام وقت دردهان خود قرار دهید. این موضوع را یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر نقاط کشور تشخیص می دهند.

   اما اگر مدت زمان ارتودنسی متحرک به اتمام رسید و از ریتینرها استفاده شد، هر چقدر بگذر دندان های در جای خود ثابت می شوند و مدت استفاده از آنها کمتر می شود و بعد از گذشت مدت زمانی که بهترین متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر شهرها تشخیص می دهد، دیگر از ریتینرها نیز لازم نیست استفاده شود.

   آیا ارتودنسی متحرک درد دارد؟

   یکی دیگر از سوال هایی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا ارتودنسی دندان درد دارد یا نه.

   احتمال دارد در 3الی 5 روز ابتدایی استفاده از ارتودنسی متحرک و قبل از اینکه دهان، ماهیچه‌های دهان و دندان عادت کند، آزاردهنده باشند.

   اگر درد این کار در روزهای ابتدایی برایتان آزاردهند است می توانید از مسکن هایی که به منظور رفع سر درد استفاده می شود را مصرف کنید. اگر بعد از نصب ارتودنسی متحرک در یک نقطه ی خاصی از دهان احساس درد می کنید، بهتر است هر چه سریعتر به بهترین متخصص ارتودنسی در مازندران یا در هرنقاط کشوری که به آن مراجعه کردید، درمیان بگذارید. توجه داشته باشید که درست است این نوع ارتودنسی به صورت متحرک است، اما تا جای ممکن آن را از دهان خود خارج نکنید و از آن استفاده کنید.

   ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است؟
   ممکن است برای برخی از افراد این سوال ایجاد شود که ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی مناسب است. باید توجه داشته باشید که کاربرد ارتودنسی متحرک بسیار محدود است و معمولا برای حرکت دادن یک دندان یا گسترش فضای سقف دهان استفاده می شود. البته متخصص ارتودنسی در مازندران و یا دیگر شهر ها تشخیص می دهد که چه نوع ارتودنسی برای شما مناسب تر است.در بخش نمونه کارها ارتودنسی توسط دکتر میرزایی را ببینید.

   اهمیت بهداشت دهان و دندان در زمان ارتودنسی
   توجه داشته باشید که به خاطر کم بودن دفت این دستگاه، ارتودنسی متحرک برای بزرگسالان، برای دندان هایی که پیچیدگی دارند، مناسب نیست. به هیمن خاطر در پاسخ به این سوال که ارتودنسی دندان برای چه نوع دندان هایی مناسب است، باید گفت که در صورتی که دندان های افراد به صورت جزئی نامرتب می باشند این روش بهترین گزینه می باشد. البته این شما نیستید که مدل ارتودنسی خود را انتخاب می کنید، متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر شهر ها است که نوع ارتودنسی مناسب دندان های افراد را تشخیص می دهد.بهتر است مطلب سولات متدوال درباره ارتودنسی متحرک(بخش اول)را هم مطالعه کنید.

   متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در دیگر شهر ها در حالتی که مشکل دندان ها در حد جزئی و یا متوسط باشند، بریس متحرک شفاف را پیشنهاد می کند. این نوع ارتودنسی برای بزرگسالان یا نوجوانانی که نگران ظاهخر خود هستند بسیار گزینه ی ایده آلی است. همینطور آنها به راحتی از جای خود در می آیند، به همین دلیل برای کودکان نیز مناسب است.
  • توسط pedramm
   فضای مورد استفاده برای تشک

   این که تشک خواب شما باید چه میزان فضا داشته باشد یکی دیگر از مزایای خوب بودن تشکر است. برند های معروفی چون تشک های رویا و رویال هردو تشک هایی را با فضاهای مختلف تولید می کنند. در حالت کلی باید بگوییم یک انسان در طول شب بیش از ۴۰ تا ۶۰ بار غلت میزند.

   اگر تشک کوچکی داشته باشد مسلما خواب آرامی نخواهد داشت. از این رو در زمان خرید تشک مناسب حتما به این مسئله توجه داشته باشید. در مقایسه تشک رویال اصل و رویا نیز باید بگوییم تمام استاندارد های جهانی را از نظر فضا رعایت می کنند. شمامی توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال وارد سایت خوابستان شوید


   مقایسه تشک رویا و رویال از نظر محصولات تولیدی

   هر دو شرکت تولیدی تشک رویا و رویال محصولات متنوعی تولید می کنند. این محصولات دارای کیفیت بالایی بوده و مقاوم هستند. این که شما بخواهید از کدام شرکت تشک مورد نظر خود را خریداری نمایید بسته به سلیقه ی شما متفاوت خواهد بود.
   شما می توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

   اما در مقایسه تشک رویا و رویال باید بگوییم هر دوی این شرکت ها برند های معروف و بی نقصی هستند. تشک هایی که در شرکت رویال تولید می شون پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا را در خود جای داده اند. این تشک ها دارای ضخامت ۴ میلیمتری بوده و مجهز به قاب فنری هستند .
   شما می توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال اصل یا تقلبی؟ وارد سایت خوابستان شوید.

   در حالی که مقایسه تشک رویا و رویال این مسئله را برای ما نشان می دهد که تشک های رویا ارگونومی مناسب تری با بدن انسان های امروزی دارند.

   همین مساله باعث شده است تا تشک رویا نسبت به دیگر تشک ها از مزیت بالاتری برخوردار باشد. اولین تشک هایی که توسط شرکت رویا تولید شدند تشک های فنر منفصل بوند. پس می توانید در مقایسه تشک رویا و رویال به صراحت بیان کنیم که شرکت رویا در این زمینه پیشگام بوده و تشک های تولیدی آن با کیفیت بهتری می باشند.
   شما می توانید برای مشاهده قیمت تشک رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

   تشک های فنر منفصل به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که با هر فشاری بر روی آنها تغییر حالت میدهند. یکی دیگر از تشک هایی که در شرکت رویا تولید می شوند، تشک های اسفنجی یا طبی می باشند. در تمام این تشک ها لایه ای از اسفنج استفاده شده است.

   در مقایسه تشک رویا و رویال باید بگوییم هر دو از تکنولوژی های روز دنیا بهره برده اند. به همین دلیل نمی توانید بین این دو برند تشک یکی را بهتر از دیگری بیان کنیم. هر دوی آنها دارای ویژگی های و کیفیت های تولیدی یکسانی هستند.

   اصولا مقایسه برند های مختلف که هر دو تولید کنندگان داخلی هستند درست نیست. اما از آنجایی که برخی برند ها معروف می باشند، لازم است نقاط قوت و ضعف آنها با دیگر برند ها مقایسه شود. مقایسه تشخیص تشک رویال اصل و رویا یکی از همین مقایسه هایی می باشد که علت آن معروفیت هر دو برند است.

   کسانی که قصد خرید تشک های برند را دارند. ترجیح می دهند پیش از اقدام به خرید، در مورد هر کدام از تشک ها اطلاعاتی بدست آورند. به همین دلیل نمی توانیم بگوییم مقایسه تشک رویا و رویال برای شرکت ها ضرری دارد. زیرا در انتها خریدار بر حسب سلیقه ی خود اقدام به خرید تشک می کند. بهتر است مطلب تشک ارگونومیک طبی را نیز بخوانید.


   پس کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند های مختلف، برای هر فردی لازم است. ما در این زمینه بخش کوچکی را بر عهده گرفته ایم.
  • توسط pedramm
   برند های رویا و رویال هردو از جمله معروف ترین برند های تولید تشک هستند. در مقایسه تشک رویا و رویال و اینکه تشک رویا بهتر یا رویال باید بگوییم، نمی توانیم یکی را برتر از دیگری معرفی نماییم. هر دوی این تشکرها از نظر کیفیت و دوام، عالی هستند. تشک هایی راحت و مقاوم که مناسب هر شخصی با هر آناتومی بدنی می باشند.

   زمانی که اقدام به خرید تشک رویال می نماییم با انواع برند های مختلف مواجه می شویم. این که کدام برند تشک نسبت به دیگری مزایای بیشتری دارد را فقط با مقایسه تشک رویا و رویال و اینکه تشک رویا بهتر یا رویال می توانیم بفهمیم. از این رو باید ابتدا با هریک از این دو برند آشنا شویم و به مقایسه آنها بپردازیم.

   ابتدا باید خاطر نشان کنیم که تشک های رویا و تشکهای رویال در شرکت های مختلفی تولید می شوند. این که بفهمیم کدام تشک اصل است و کدام تشکر تقلبی خود بحثی دیگر است که باید به آن پرداخته شود.

   اما ما در این مطلب فرض را بر این قرار میدهیم که تشک رویا و رویالی که خریداری نموده اید، هر دو اصل است. حال باید به مقایسه تشک رویال و رویا و اینکه تشک رویا بهتره یا رویال ؟ بپردازیم.

   این را بدانید که خرید تشک رویال اصل معمولا دارای گارانتی بوده و باید از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید. این که چه تشکی با چه مارکی خوب است و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به میزان اطلاعات ما از تشک های خوب بستگی دارد. ابتدا به بررسی موارد مهم تشک رویا و تشک رویال چه تفاوت هایی با هم دارند؟ و تشک رویا بهتر یا رویال؟ می پردازیم.

   نکات مهم برای تشخیص تشک خوب

   اولین قدم برای مقایسه تشک رویال و رویا، تشخیص یک تشک خوب است. باید بدانیم چه تشکی خوب است و چه ویژگی هایی دارد. یک تشک خوب باید مناسب باشد. همیشه پیش از خرید تشک رویال باید موقعیت بدنتان را بسنجید.

   این مسئله را همیشه به خاطر داشته باشید که برای خرید تشک رویال اصل از نمایندگی خوب، اگر متاهل هستید حتما با همسرتان به خرید بروید. زیرا باید تشکی را انتخاب نمایید که مناسب با سیستم بدنی هر دوی شما باشد. پس نیاز به مقایسه تشک رویا و رویال خواهید داشت.

   تخت خواب

   میزان راحتی تشک های خوشخواب:

   یکی از مهمترین ویژگی های تشک خوب راحتی ان است. در مقایسه تشک رویا و رویال باید بگوییم هر دوی این برند ها بیش از چندین دهه است که در زمینه ی تولید تشک های مختلف فعالیت می کنند. پس حتما به اولین ویژگی مهم تشک ها دقت شده است.

   مرغوب ترین تشک هایی که در شرکت رویا تولید می شوند، تشک های فنری منفصل هستند. این تشک ها برای کسانی که مشکل و بیماری کمر ندارند، بهترین انتخاب است. معمولا تشک های فنری برای کودکان به علت عضلات انعطاف پذیر، مورد استفاده قرار می گیرد.

   از این رو می توانیم در مقایسه تشک رویا و رویال به نتیجه ای واحد برسیم. هر دوی این تشک ها از نظر راحتی مناسب هستند. بهتر است مطلب مقایسه تشک رویا و رویال (بخش دوم) را نیز بخوانید.


   دوام بالای تشک های خواب:

   یکی دیگر از مهمترین ویژگی هایی که یک تشک خوب باید داشته باشد، دوام بالای آن است. در مقایسه تشک رویال و رویا باید بگوییم هر دوی این تشک ها از نظر دوام و مقاومت کیفیت بالایی دارند. تشک هایی که در شرکت رویا تولید می شوند از مواد شناخته شده و باکیفیت بهره مند شده اند.

   تشک های شرکت رویال نیز به همچنین، از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در تولید تشک استفاده شده است. از این رو در مقایسه تشک رویال و رویا باید بگوییم هر دوی آنها دارای اعتبار لازم و دوام بالا می باشند.
  • توسط mohamadm
   عناصر صورت سود و زیان
   از آنجا که در صورت سود و زیان و ارائه گزارش مالی مربوطه باید هزینه ها و درآمدهای شرکت در نرم افزار حسابداری پارمیس را بررسی کرد، می توان گفت صورت مالی حاصل برای هر شرکت متفاوت است. زیرا نوع هزینه ها و درآمد شرکت بسته به نوع فعالیت شرکت تعیین می شود. با این وجود برخی موارد هستند که در صورت های سود و زیان شرکت ها ثابت بوده و لازم است با آنها آشنا باشید. در زیر به طور کامل اجزاء صورت سود و زیان شرح داده شده است.
    
    
   درآمد یا میزان فروش محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شرکت
   درآمد همان عایدی حاصل از فروش محصولات یا ارائه خدمات به مشتریان است. یک شرکت می تواند از طریق فعالیت های مختلف درآمدهای چندگانه ای داشته باشد که در صورت مالی نرم افزار حسابداری پارمیس باید مجموع درآمدها به درآمد کل اضافه شود.
   نکته : درآمدی که در بالای صورت سود و زیان نوشته می شود، درآمد حاصل از مبلغ فروش کالا یا ارائه خدمات است.
    
    
   بهای تمام شده کالای فروش رفته یا هزینه فروش/ خدمت ارائه شده
   در حسابداری بین هزینه فروش و بهای تمام شده کالا تفاوت وجود دارد.
   بهای تمام شده کالا شامل تمام هزینه های مستقیم مربوط به تولید تا زمان فروش آن کالا است.
   درحالیکه هزینه فروش را برای تمام هزینه هایی که برای یک کالا بعد از تولید و در مسیر فروش انجام می شود، در نظر می گیرند.
   با درنظر داشتن اینکه می توان شرکت ها و موسسات را به سه دسته کلی بازرگانی، تولیدی و خدماتی تقسیم نمود؛ بهای تمام شده برای شرکت های بازرگانی یا خرده فروشی ها را به قرار زیر می توان محاسبه نمود:

   بهای تمام شده کالا = مجموع موجودی در آغاز دوره + خریدهای انجام شده در طول دوره – موجودی انتهای دوره
   در شرکت های خدماتی نیز برای خدمات ارائه شده هزینه هایی مانند نیروی انسانی، مواد اولیه، سربار تولید و هزینه استهلاک در نظر گرفته می شود.
   اما برای شرکت های تولیدی، بهای تمام شده نرم افزار حسابداری پارمیس کالا تحت تاثیر هزینه های بیشتری است. علاوه بر هزینه های گفته شده در بالا هزینه های محتمل دستمزد مستقیم یا کار مستقیم، هزینه استهلاک تجهیزات و کارخانه، هزینه مصرف مواد مستقیم و حتی هزینه سربار را نیز باید در نظر داشت.
    
    
   سایر درآمدها
   یک شرکت می تواند چندین منبع درآمدی داشته باشد. درآمدی که از فعالیت های اصلی آن حاصل می شود را به عنوان درآمد شرکت در نظر می گیرند و دیگر منابع را به عنوان درآمدهای دیگر قرار می دهند.
   به عنوان مثال اگر یک شرکت تولیدی، درکنار تولید محصولات خود بخشی از تجهیزات خود را اجاره داده و از آن درآمدی نصیب شرکت شود، در دسته درآمدهای دیگر قرار می گیرد.
   علاوه براین، سود حاصل از سپرده بانکی یا فروش ارز به عنوان درآمدهای غیرعملیاتی در نرم افزار حسابداری پارمیس ثبت می شود.
    
    
   هزینه های توزیع و فروش
   هزینه توزیع و فروش شامل تمام هزینه هایی است که برای انتقال محصول از انبار و تحویل به مصرف کننده انجام می شود. هزینه های حمل و نقل و هزینه بازاریابی و تبلیغات را می توان در این دسته قرار داد.
    
    
   هزینه های اداری
   هزینه هایی که به صورت مستقیم در تولید و عرضه کالا یا خدمات مصرف نمی شوند را به عنوان هزینه های اداری درنظر می گیرند. هزینه های اداری شامل هزینه های پشتیبانی، هزینه های بخش فروش و بخش اداری شرکت می شود.
   به عبارت دیگر تمام هزینه های غیرمستقیم را در گروه هزینه های اداری قرار می دهند. هزینه های حقوق و دستمزد کارکنان که در بخش تولید فعالیت ندارند، هزینه های جاری مانند بیمه و حق ماموریت، هزینه استهلاک ساختمان و اجاره بهای دفاتر نمونه هایی از این نوع هزینه ها هستند. بهتر است مطلب فاکتور رسمی چیست را هم مطالعه کنید
    
    
   سایر هزینه ها
   اغلب کسب وکارها علاوه بر هزینه های گفته شده در بالا با هزینه های دیگری که مختص به صنعت آنها می شود، رو به رو هستند.
   هزینه هایی مانند سود و زیان ناشی از فروش سرمایه گذاری ها، هزینه تحقیق و توسعه، توسعه فناوری و غرامت مبتنی برسهام نمونه هایی از این نوع هزینه ها در نرم افزار حسابداری پارمیس هستند.بهتر است مطلب مراحل تهیه صورتحساب سود و زیان (بخش اول) را هم مطالعه کنید.
    
    
   هزینه های مالی
   اغلب بهره وام های دریافتی و بهره اوراق قرضه را در هزینه های مالی قرار می دهند.

اطلاعیه ها

 • >> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<×
×
 • اضافه کردن...