رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

به مناسبت عید نوروز سال 1400 با کد تخفیف ircfc-1400 می توانید از محصولات سایت با تخفیف 500.000 هزار ریال  تا تاریخ 1400/01/31 خرید کنید.

×
×
  • اضافه کردن...

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

امتیاز دادن به این موضوع:


پست های پیشنهاد شده

یک الگوی تکنیکال صعودی از فاز آماده‌سازی قیمت بیت کوین برای مشاهده دوباره سقف تاریخی هشدار می‌دهد. این عامل محرک صعود، توانایی بالا بردن قیمت گروهی از آلت کوین‌ها را به‌همراه خود خواهد داشت.

دیدگاه بنیادی بیت کوین با خبر تصویب لایحه بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری در ۷ مارس (۱۷ اسفند) به‌دست مجلس سنای آمریکا افزایش یافت. اگر معامله‌گران به این امر واکنشی مشابه با بسته محرک اولیه در آوریل ۲۰۲۰ نشان دهند، بازار ارزهای دیجیتال ممکن است بار دیگر شاهد یک صعود پرقدرت باشد.

علاوه بر سرمایه‌گذاران، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های بزرگ تصمیم دارند با خرید بیت کوین از ذخایر ارز سنتی (فیات) خود محافظت کنند. پس از خریدهای اخیر و پرسروصدای شرکتی‌های تسلا، میکرواستراتژی و اسکوئر، یک شرکت بورسی چینی به نام مِیتو (Meitu) اعلام کرده است که معادل ۴۰ میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است.

اگر شرکت‌های دیگر در سراسر جهان نیز از این جریان پیروی کرده و بخشی از ذخایر خزانه خود را در بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، تعادل میان عرضه و تقاضا بهم خواهد خورد و ممکن است قیمت‌ها باری دیگر رشدی انفجاری تجربه کنند. در ادامه نمودار ۵ ارز دیجیتال برتر که توانایی ادامه روند صعودی خود را در کوتاه مدت دارند، بررسی می‌کنیم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در ۵ و ۶ مارس (۱۵ و ۱۶ اسفند) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) رفته است، اما فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه نشان از آمادگی خریداران برای ورود به بازار در سطوح پایین‌تر قیمت دارد. در وضعیت فعلی خریداران قیمت را تا مقاومت بالاسری در ۵۲,۰۴۰ دلار بالا برده‌اند.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

درحالی‌که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افقی شده است، شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت بالا چرخیده و تا سطح ۶۰ این شاخص به بالا حرکت کرده است. این امر نشان از تلاش خریداران به‌منظور قدرت‌نمایی دوباره در بازار دارد.

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای این مقاومت شوند، احتمال دیده‌شدن دوباره سقف تاریخی قیمت در ۵۸,۳۴۱ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت (بریک اوت) به بالای این سطح ممکن است موجب آغاز موج بعدی صعودی قیمت با هدف ۷۲,۱۱۲ دلار شود.

در طرف مقابل اگر قیمت از مقاومت بالاسر به سمت پایین چرخش کرده و حمایت ۴۶,۳۱۳ دلار را نقض کند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۴۲,۸۶۱ دلار وجود خواهد داشت. این سطح به‌عنوان حمایتی قوی برای قیمت شناخته می‌شود.

اگر قیمت از این حمایت به سمت بالا جهش کند، احتمال نوسانات عرضی آن و ورود به فاز تحکیم به مدت چند روز وجود خواهد داشت. اما اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار ببرند، خروج تهاجمی معامله‌گران از موقعیت‌های خود ممکن خواهد بود. این امر احتمالاً موجب تغییر روند قیمت خواهد شد.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار قیمت در تایم فریم چهارساعته یک الگوی سروشانه معکوس تشکیل داده است که با شکست و تثبیت قیمت در بالای ۵۲,۰۴۰ دلار فعال خواهد شد. هدف این الگو نیز ۶۱,۰۷۵ دلار خواهد بود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت بالا چرخیده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به بالای سطح ۶۰ پریده است. مجموعه این عوامل برتری نسبی خریداران را نشان می‌دهد.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسری و ریزش به زیر سطح ۴۷,۰۰۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی مسیر ریزش قیمت تا حمایت ۴۱,۹۵۹ دلار را باز خواهد گذاشت.

یونی سواپ (UNI)

قیمت یونی سواپ پس از ورود به فاز تحکیم در نزدیکی سطح ۲۹ دلار به‌مدت سه روز، در نهایت در روز گذشته این مقاومت را نقض کرده است. اگر قیمت موفق به تثبیت در بالای این مقاومت شود، دیدگاه ادامه روند صعودی قیمت تقویت خواهد شد.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب هر دو میانگین متحرک صعودی شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه اشباع خرید ورود کرده است. این امر نشان از برتری نسبی خریداران دارد. اگر قیمت به بالای سطح ۳۳ دلار حرکت کند، اهداف بعدی قیمت در مسیر صعود ۳۸ دلار و در بالای آن ۴۶ دلار خواهد بود.

این دیدگاه صعودی با چرخش قیمت به سمت پایین از سطوح فعلی و ریزش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۵.۳۱ دلار منتفی خواهد شد. در چنین شرایطی، احتمال ادامه ریزش قیمت تا سطح ۲۲ دلار و در زیر آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۹.۷۸ دلار ممکن است.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته قیمت نشان از دفاع احتمالی و قوی فروشندگان از مقاومت بالاسر در ۳۲ دلار دارد. به‌هرحال اگر خریداران به قیمت اجازه ریزش را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ندهند، می‌توان گفت که قدرت روند صعودی حفظ شده است. شکست قیمت (بریک اوت) و تثبیت آن در بالای ناحیه مقاومتی ۳۲ الی ۳۳ دلار، توانایی آغاز موج بعدی روند صعودی قیمت را خواهد داشت.

دیدگاه صعودی قیمت با چرخش آن و شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان از ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران در امواج صعودی دارد. در این صورت احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه وجود دارد.

تتا (THETA)

قیمت تتا در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است. اگرچه قیمت در ۷ مارس (۱۷ اسفند) به‌سمت پایین چرخش کرده است، اما فتیله بلند شمع قیمت در ۸ مارس (۱۸ اسفند) نشان‌دهنده جریان خرید در سطوح پایین‌تر است. اصلاحات در یک روند صعودی قوی معمولاً بین یک تا سه روز به طول می‌انجامند و بعد از آن روند صعودی از سر گرفته می‌شود.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید نشان از برتری خریداران دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۴.۷۲ دلار شوند، احتمال ادامه روند صعودی قیمت با هدف ۵.۷۳ دلار وجود دارد.

در طرف مقابل اگر قیمت از ناحیه مقاومتی بالاسری در ۴.۵۰ الی ۴.۷۲ دلار به سمت پایین چرخش کند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳.۵۸ دلار وجود خواهد داشت. جهش قوی قیمت از این میانگین نشان‌دهنده این است که احساسات بازار همچنان مثبت باقی مانده‌اند و خریداران در ریزش‌ها به بازار ورود می‌کنند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر این میانگین هدایت کنند، اصلاح عمیق‌تر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲.۸۲ دلار ممکن خواهد بود. چنین حرکتی نشان از تضعیف مومنتوم (شتاب حرکت) قیمت دارد و ممکن است موجب تأخیر در ادامه روند صعودی شود.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده این است که شیب میانگین متحرک نمایی در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود قرار گرفته است. اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای خط روند نزولی شوند، احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۴.۷۲ دلار وجود دارد. بریک اوت قیمت به بالای این مقاومت نیز به‌معنی آغاز موج بعدی صعود قیمت است.

در طرف مقابل اگر قیمت شروع به اصلاح بکند، احتمال حمایت از آن بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی خریداران بار دیگر به‌منظور هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی تلاش خواهند کرد. به‌هرحال شکست قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند قیمت را تا ۳.۸۵ دلار به پایین بکشد.

وی چین (VET)

قیمت وی چین در وضعیت فعلی در یک محدوده باز بین ۰.۰۳۴۵ الی ۰.۰۶۰۷۷۴ دلار در حال معامله‌شدن است. قیمت به مقاومت این محدوده برخورد کرده است اما شمع قیمت در روز گذشته نشان از جریان ذخیره سود معاملات در نزدیکی سطح ۰.۰۶۰۷۷۴ دلار دارد.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال شیب صعودی میانگین‌های متحرک و ورود شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه مثبت خود، نشان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد. اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای ۰.۰۶۰۷۷۴ دلار شوند، احتمال آغاز موج بعدی صعودی وجود دارد.

اولین هدف قیمت در مسیر صعود ۰.۰۸۷۰۴۸ دلار است و با دیده‌شدن این سطح، احتمال رشد قیمت تا ۰.۱۰ دلار وجود خواهد داشت. در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند، ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۴۷ دلار ریزش داشته باشد. جهش قیمت از این حمایت به‌معنی دست‌نخورده ماندن روند صعودی خواهد بود، اما شکست قیمت به زیر آن می‌تواند به نوسانات عرضی قیمت منجر شود.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان از جریان ذخیره سود معاملات در نزدیکی سطح ۰.۰۶۰ دلار دارد، اما نکته مثبت اینجا است که گاوهای بازار به قیمت اجازه ریزش بیشتر نداده‌اند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر به‌منظور نفوذ قیمت به بالای مقاومت بالاسری تلاش خواهند کرد.

در صورت تثبیت قیمت در بالای ۰.۰۶۰۷۷۴ دلار، موج صعودی بعدی قیمت آغاز خواهد شد. به‌هرحال اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند، ممکن است به فشار فروش افزوده شود و قیمت تا حمایت بعدی خود در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) کشیده شود.

لونا (LUNA)

قیمت لونا در وضعیت فعلی در محدوده ۵ الی ۸.۵ دلار وارد فاز تحکیم شده است. شیب هر دو میانگین متحرک صعودی شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است. این امر نشان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

گاوهای بازار در ۵ مارس (۱۵ اسفند) قیمت را به بالای این محدوده هدایت کرده‌اند، اما موفق به تثبیت قیمت نبوده‌اند. در نهایت در ۶ مارس (۱۶ اسفند) قیمت دوباره به زیر سطح ۸.۵۰ دلار کشیده شده است. این امر نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر قیمت دارد.

به‌هرحال اگر خریداران مانع ریزش بیشتر قیمت شوند، می‌توان گفت که معامله‌گران منتظر اصلاحات کم‌عمق قیمت برای ورود به بازار هستند. در چنین شرایطی خریداران بار دیگر برای آغاز موج صعودی بعدی قیمت با هدف ۱۲ دلار تلاش خواهند کرد.

برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فتیله بلند شمع‌های قیمت نشان از جریان ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر قیمتی در بالای ۸.۵۰ دلار دارد. خریداران هم در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، گاوهای بازار بار دیگر به‌منظور ادامه روند صعودی با هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۸.۵۰ الی ۹ دلار تلاش خواهند کرد.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کرده و تثبیت شود، احتمال ادامه ریزش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) وجود دارد. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، احتمال ورود قیمت به فاز تحکیم در نیمه بالایی این محدوده طی مدت چند روز وجود دارد. با ریزش قیمت به زیر این میانگین، امکان نوسان قیمت در محدوده ۵ الی ۶ دلار امکان‌پذیر است.

The post پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه تشكر يا می پسندم استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.