رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
>> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<

مزیت های اکسیژن ساز

امتیاز دادن به این موضوع:


ارسال های توصیه شده

 

lg501_gba_0.jpg
دستگاه اکسیژن ساز (که گاهی «اکسیژن فشرده» خوانده می شود) یک وسیله ی پزشکی است که برای اکسیژن رسانی به کسانی که به آن نیاز دارند استفاده می شود. افرادی که به دلایل مختلف سطح اکسیژن خون‎شان پایین است به آن نیاز خواهند داشت. اکسیژن سازها معمولا توسط پزشک تجویز میشوند و به همین خاطر بیش از اندازه خریداری نمی شوند. اکسیژن سازها با اتصال به یک منبع برق یا به وسیله ی باتری کار می کنند. برخی اکسیژن سازها با یک باتری الکتریکی کار می کنند که با اتصال به منبع برق شارژ میشود. تعدادی از قطعات یک دستگاه اکسیژن ساز عبارت‎اند از : از جمله یک کمپرسور،مخازن پودر زئولیت ، شیر برقی، بـُرد الکترونیکی، فیلتر هوا .

اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟
هوایی که در اطراف خود تنفس میکنیم به طور عمده از نیتروژن (۷۸٪) و اکسیژن (۲۱٪) تشکیل شده است. همچنین عناصری چون نئون، زنون، آرگون، هلیم، کریپتون و مقادیری از ترکیباتی چون کربن دی اکسید، کربن مونوکسید، متان و برخی هیدروکربن‌ها، و اکسیدهای نیتروژن و گوگرد که نقش آلاینده هوا را دارد، در هوا وجود دارند . همچنین مقادیر متفاوتی از بخار آب و رطوبت در هوا موجوداست.
مزیت دستگاه اکسیژن ساز این است که هوا را از اطراف خود می گیرد و تقریباً غیر از اکسیژن تمامی گازها و ترکیبات دیگر را از آن جدا میکند و تنها به اکسیژن اجازه عبور میدهد و هوا را برای استفاده‎ی کسانی که بخاطر سطح پایین اکسیژن در خونشان نیازمند اکسیژن هستند، تصفیه می کند.

روش کار آن به این صورت است که:

هوا را از اطراف خود می گیرد.
فشرده سازی هوا در حالی که ساز و کار خنک کننده، فشرده ساز را از گرم شدن بیش از حد حفظ می کند.
حذف کردن نیتروژن از هوا
انجام تنظیمات انتقال به وسیله ی یک رابط الکترونیکی
انتقال اکسیژن تصفیه شده از طریق یک کانول بینی یا ماسک

اکسیژن ساز پرتابل چیست؟

اکسیژن ساز پرتابل دستگاهی قابل حمل و خانگی است، مزایای فراوانی برای بیمارانی که نیاز به اکسیژن درمانی دارند، دارد. این اکسیژن ساز بسیار کم خطر تر از کپسول های اکسیژن سنتی که در صورت نشت باعث افزایش سرعت و مقدار آتش سوزی می شود، هستند. از سوی دیگر اکسیژن سازها چنین خطری را ندارند.

اکسیژن ساز پرتابل و قابل حمل می تواند اکسیژن خود را بسازد و نسبت به مخزن های قدیمی اکسیژن بیشتر مشهور شده اند و به طور گسترده تری استفاده می شوند. فایده ی دیگر اکسیژن ساز پرتابل سهولت و افزایش قابلیت به همراه داشتن اکسیژن است.

اکسیژن سازها‎ی قابل حمل اکسیژن ضروری را هرجایی که فرد نیاز داشته باشد و در هر مکانی فراهم می کنند؛ حتی در هواپیماها. FFA (ادراه هوانوردی فدرال) حکم داده است که تمام مسافرانی که به اکسیژن نیاز دارند باید مجاز باشند تا اکسیژن سازهای تأیید شده توسط FFA را در تمام هواپیماهای ایالات متحده با بیش از ۱۹ صندلی، با خود حمل کنند.بهتر است مطلب چه کسانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند راهم مطالعه کنید.

خطوط هوایی خارجی نیز باید برای اکسیژن سازهای قابل حمل در تمامی پروازها که مبدأ یا مقصد آن ها خاک ایالات متحده است، مجوز صادر کنند.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • مطالب مشابه

  • توسط baranheshmati9596
   زمانی که اکسیژن هوا به زیر ۱۰ درصد برسد مغز دچار تورم می شود وقتی که میزان اکسیژن مصرفی به کمتر از ۶درصد می رسد حیات فرد در معرض خطر قرار می گیرد . زمانی که برای فرد اکسیژن رسانی شروع می شود علایم شروع به بهبود می کند. اگر بهبود رخ ندهد باید به عوارض ناشی از کمبود اکسیژن فکر کرد.

   کمبود اکسیژن در بدن به طور کلی هیپوکسی نامیده می شود.علامت بالینی مهم آن سیانوز یا کبودی لبها و صورت است. کاهش اکسیژن رسانی منجر به تورم و آسیب بافت ها می شود که اگر ادامه پیدا کند در نهایت منجر به مرگ سلول و آسیب اندام می شود.

   از آنجا که سلولهای مغز حساسیت بالایی نسبت به مصرف اکسیژن دارد اولین جا بافت مغز است که بیش از چند دقیقه دوام نمی آورد و اگر سریع جبران نشود منجر به آسیب غیر قابل بازگشت سلولی و در نهایت مرگ مغزی می شود.بنابراین برای آگاهی از قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی خواندن این مطلب پیشنهاد می شود.

   متخصصان بیماری ریوی تاکید می کنند که بکارگیری و اطلاع از قیمت دستگاه اکسیزن ساز خانگی برای بیماران ریوی حتمی است پس دانستن بهترین قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی ضروری بوده به طوری که ترخیص بیماران ریوی از بیمارستان منوط بر استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در محیط خانه است.

   قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از مسایلی است که داشتن اطلاعاتی از آن برای بیماران ریوی،پنومونی ،قلبی ،آسمی وحتی افراد سالم که جهت رفع خستگی روزانه می توانند از آن استفاده کنند نیز واجب است. این ابزار به روش جذب مولکولی اکسیژن خالص را از هوای ورودی جدا کرده و پس از مرطوب نمودن آن توسط یک سوند در اختیار بیمار قرار می دهد.

   برای بیمارانی که از آمفیزم، بیماری مزم نانسداد ریه و یا سایر بیماریهای تنفسی رنج میبرند، قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از نکات مهم است. بیماران حاد ریوی، پونومی، آسمی، قلبی و حتی افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه میتوانند از این دستگاه استفاده کنند. زندگی بسیاری از بیماران به این دستگاه وابسته است. برای تامین مستمر اکسیژن، در محیط خانه، برای بیماران نیازمند به اکسیژن تراپی، استفاده از این دستگاه مفید خواهد بود.

   پزشکان اغلب مقدار اکسیژن مورد نیاز بیمار را در نسخه مشخص میکنند. این میزان اکسیژن اغلب با واحد لیتر در دقیقه معین میشود. بسیاری از بیماران، بسته به شرایطشان، به جز هنگام روز، در شب نیز به دستگاه اکسیژن ساز نیاز دارند. در این صورت اطلاع از قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی و راه حل مشکلات تنفسی با دستگاه اکسیژن ساز از موضوعات مهمی خواهد بود.

   سایر کاربردهای اکسیژن درمانی

   به عنوان پادزهر در مسمومیت با گازهای سمی به ویژه گاز مونواکسید کربن
   ضدعفونی کننده بهویژه در برابر میکروبهای بی هوازی(میکروبهایی که در برابر اکسیژن توان مقاومت ندارند)
   کاهش تورم و تجمع مایعات در بافتهای بدن که در بهبود سوختگی ها کمک میکند
   بهبود هیپوکسمی(کاهش فشار اکسیژن خون سرخرگی)
   تغییر در تعداد یا الگوی تنفس ممکن است به علت هیپوکسمی باشد. علایم هیپوکسی شامل: پرخاشگری، عدم هوشیاری، گیجی، خواب آلودگی، کما، تنگی نفس، افزایش فشار خون، بی نظمی ضربان قلب و تعریق شدید است.
   هیپوکسی در صورت شدید بودن میتواند زندگی فرد را به مخاطره بیاندازد. با پیشرفت سریع هیپوکسی، تغییراتی در سیستم عصبی مرکزی ایجاد و بیمار دچار ناهماهنگی حرکات و اختلال هوشیاری میشود.
   در هیپوکسی مزمن (مانند آنچه که در بیماریهای انسداد مزمن ریه دیده میشود) ممکن است خستگی، خواب آلودگی، بیتفاوتی، بی توجهی و تأخیر در واکنشها به وجود آید.بهتر است مطلب مزیت های اکسیژن ساز را نیز مطالعه کنید.
   اکسیژن درمانی کوتاه مدت میتواند برای گروه کوچکی از بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی مفید باشد.
   دستگاه اکسیژن ساز برای چه کسانی توصیه نمی شود:
   دستگاه اکسیژن ساز خانگی باید طبق تجویز پزشک استفاده شود. قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی امری مهم بوده و بدیهی است که استفاده خود سرانه و نا بجا از این دستگاه موجب ایجاد تهدیداتی برای فردخواهد شد که یکی از آنها مسمومیت اکسیژنی میباشد.و برای زنان باردار و کودکان باید حتما تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنند
  • توسط fagoli754
   اجاره اکسیژن ساز یا تغلیظ کننده اکسیژن یکی از مهم ترین و حیاتی ترین اقلام وسایل پزشکی می باشد که اکسیژن مورد نیاز بیماران را با غلیظ کردن هوای محیط به اکسیژن صد در صد تامین میکند.نکته مهم این است استفاده و اجاره اکسیژن ساز بسیار ساده و راحت می باشد.در دنیای امروز که دنیا در حال پیشرفت میباشد و با تکنولوژی های متنوعی که در اختیار دارند و دارای نکات ویژه همچون نداشتن اثرات مضر زیست محیطی و انواع الودگی ها باشند و همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد .

   یکی از تکنولوژی جدید در سیستم اکسیژن سازی روش Pressure swing adsorptionمی باشد نقش اساسی در این سیستم می باشد ترکیبی وجود دارد در این سیستم به اسم زئولیت که هزاران ویژگی منحصر به فردی دارد .
   هوایی که ما استفاده میکینم تشکیل میشود از 78درصد نیتروژن 21درصد اکسیژن 1 درصد گاز های دیگر می باشد
   اجاره اکسیژن ساز تهران با کمپرس کردن هوای محیط به مخازن زیولیت دستگاه نیتروژن موجود در هوای محیط را در شرایط خاصی بر اساس اصل جذب سطحی نوسانی در فشار مشخص جدا کرده و اکسیژن پزشکی با خلوص 95 درصد به بیمار میدهد.


   انواع دستگاه های اکسیژن ساز خانگی

   اکسیژن ساز های خانگی به سه دسته پنج لیتری هشت لیتری و ده لیتری میباشد .

   ساخت تخت های بیمارستانی

   یکی از مواردی که معمولا برای بیماران مورد نیاز است، تخت بیمارستانی می باشد. زیرا بیماران در طول درمان بیشتر اوقات خود را در بیمارستان ها بر روی تخت های بیمارستاتی می گذرانند. توجه داشته باشید که چگونگی ساخت تخت های بیمارستاتی به گونه ای که شخص بیمار در آن احساس راحتی کند، استاندار باشد، مراقبت از بیمار را تضمین کند و ایمن باشد؛ امر بسیار مهمی می باشد. همچنین تخت بیمارستانی بایستی از خطرات احتمالی که ممکن است بیمار را دچار زخم بستر و آلودگی جلوگیری کند. بنابراین مزایای اجاره تخت بیمارستانی حتما به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

   ساخت تخت بیمارستانی با ویژگی های هوشمند

   بیمارستان های موجود در سراسر جهان با این موضوع روبه رو هستند که تعداد کارکنان رسیدگی به بیماران همیشه کمتر از تعداد بیماران می باشد. به همین خاطر کادر درمان به برنامه ای بهبود یافته ای نیاز دارند تا بتوانند به آسانی به بیماران بستری شده در بیمارستان ها رسیدگی کنند. یکی از مهمترین مواردی که می تواند در این زمینه کادر درمان را بسیار کمک‌کند، ساخت تخت بیمارستانی با ویژگی های هوشمند است. تخت های هوشمند با سیستم های محرک موجب ایجاد حرکت راحت و آسان در تخت های بیمارستانی می شوند و همین طو با داشتن ویژگی های دیگر کادر درمان را بسیار کمک می‌کنند و سرعت عملکرد آنها را بیشتر می کنند.

   چنانچه شما بیماری را قرار است در خانه ی خود نگه داری کنید بهتر است از اجاره تخت بیمارستانی استفاده کنید زیرا کار شما بسیار راحت تر می شود و بیمار شما نیز کمتر اسیب می بیند.


   ویژگی های طراحی های جدید تخت های بیمارستان
   طرح های جدید تخت های بیمارستانی این امکان را دارند که حرکت تخت را بیشتر، بهبودی سریعتر و حفاظت از بیمار در برابر سقوط و صدمات احتمالی را ایجاد می کند. همچنین علاوه بر این موارد تخت بیمارستانی های هوشمند داراری سیستم هشدار دادن به کادر درمان در زمان حرکت بیمارو تلاش برای بلند شدن از روی تخت و ترک تختخواب می باشند.بهتر است مطلب جراحی لاپاراسکوپی را هم مطالعه کنید.

   یکی دیگر از مزیت های اجاره تخت بیمارستانی این است که برخی از بیماران به دلیل داشتن اضافه وزن احتمال سقوط آنها بیشتر بود اما این تخت ها به دلیل داشتن استاندارد های محافظتی امکان سقوط بیماران سنگین وزن به هیچ وجه وجود ندارد.
   تشک های طراحی شده برای این تخت ها دقیقا اندازه تخت می باشد و دارای ویژگی هایی می باشد که از بروز زخم بستر برای بیماران جلوگیری می کند. بنابراین شما می توانید با اجاره تخت های بیمارستانی هوشمند برای بیماران خود از بابت بروز این مشکلات خیالتان راحت باشد.

اطلاعیه ها

 • >> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<

×
×
 • اضافه کردن...