رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک تخفیف ویژه طراحان سایت  رو مطالعه کنید و حتما از این فرصت بی نظیر و عالی نهایت استفاده را بکنید.

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری و کسب درآمد با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است

امتیاز دادن به این موضوع:


bitcoin
 اشتراک گذاری

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

قیمت بیت کوین به‌تازگی به بالای سطح ۴۰٬۰۰ دلار بازگشته است. با این حال، وضعیت فعلی شاخص دلار (DXY) که ارزش دلار آمریکا را با دیگر ارزهای مطرح جهان مقایسه می‌کند و معمولاً با قیمت بیت کوین رابطه عکس دارد، به نفع فروشندگان بازار این ارز دیجیتال است. از طرفی، همه عوامل در جهت کاهش قیمت بیت کوین نبوده و شاخص بورس نزدک (Nasdaq) اخیراً در حال نزدیک‌شدن به ناحیه مثبت است.

با اینکه دارایی‌های ریسکی در طول چند روز گذشته وضعیت خوبی نداشتند، هولدرهای بیت کوین همچنان به چشم‌انداز صعودی بلندمدت این ارز دیجیتال چشم دوخته‌اند و توجهی به نوسانات کوتاه‌مدت قیمت ندارند. داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود نیز نشان می‌دهد سهم آن بخش از عرضه بیت کوین که بیش از یک سال جابه‌جا نشده، برای اولین بار در تاریخ به ۶۴ درصد رسیده است. یعنی ۶۴ درصد از واحدهای درگردش بیت کوین حداقل یک سال است که فروخته‌ نشده‌اند.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، بنیان‌گذار اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، در مصاحبه با بلومبرگ گفته است مؤسسه او برای سه تا پنج سال آینده چشم‌اندازی صعودی را برای بیت کوین تصور می‌کند. این شرکت مدیریت سرمایه قصد دارد بیشتر دارایی تحت‌مدیریت خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهد و به بزرگترین شرکت فعال در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

برای آگاهی از وضعیت تکنیکال ارزهای دیجیتال، در ادامه مهم‌ترین سطوح روی نمودار ۱۰ ارز منتخب بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) به زیر حمایت ۳۸٬۵۳۶ دلاری سقوط کرد، اما فروشندگان نتوانستند از این شکسته به نفع خود استفاده کنند. سایه بلند کندل روز گذشته هم نشان می‌دهد که فشار خرید با نزدیک‌شدن قیمت به کف کانال صعودی روی نمودار بیشتر شده است.

نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

خریداران اکنون در تلاش‌اند تا قیمت را به طور کامل به بالای مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۰٬۹۷۴ دلار برسانند و اگر موفق به انجام این کار شوند،‌ شانس بیت کوین برای جهش تا ۴۳٬۰۰۰ دلار بیشتر خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت پس از برخورد با سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین حرکت کند، به این معنی است که احساسات معامله‌گران همچنان نزولی باقی مانده است و فروشندگان فشار خود را با اوج‌گیری قیمت بیشتر می‌کنند. پس از آن ممکن است قیمت بیت کوین بار دیگر تا کف کانال صعودی روی نمودار پایین بیاید.

بسته‌شدن کندل روزانه قیمت پایین‌تر از حمایت کف کانال صعودی روی نمودار، می‌تواند فشار فروش را تشدید کند و پس از آن هم احتمالاً باید منتظر سقوط عمیق‌تر قیمت تا ناحیه حمایتی بین ۳۴٬۳۰۰ و ۳۲٬۹۱۷ دلار باشیم. گفتنی است که انتظار می‌رود خریداران با قدرت از این ناحیه دفاع کنند.

 • مقاومت‌ها: ۴۰٬۹۷۴ ۴۳٬۰۰۰
 • حمایت‌‌ها: ۳۴٬۳۰۰ – ۳۲٬۹۱۷

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم روز ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳٬۰۲۲ دلار سقوط کرد. یک روز بعد خریداران تلاش کردند تا بار دیگر قیمت را به بالای این سطح بازگردانند، اما موفق به انجام این کار نشدند. این یعنی فروشندگان این سطح را به یک مقاومت جدید تبدیل کرده‌اند.

نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) قیمت اتریوم با فشار فروشندگان تا حمایت ۲٬۸۸۳ دلار پایین آمد، اما همان طور که از سایه بلند کندل روز قبل پیداست خریداران با نزدیک‌شدن به کف‌های قیمت فعالیت خود را بیشتر کرده‌اند. اگر آنها در ادامه بتوانند قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳٬۰۴۵ دلار همراهی کنند، شانس اتریوم برای جهش تا ۳٬۲۰۰ دلار و پس از آن مقاومت میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA ۲۰۰ – خط سبز در تصویر) در ۳٬۴۴۷ دلار بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر حمایت روانی ۳٬۰۰۰ دلاری به این معنی است که با اوج‌گیری قیمت فشار فروش تشدید می‌شود. ازدست‌رفتن حمایت ۲٬۷۹۷ دلار هم راه را برای سقوط عمیق‌تر قیمت تا کف کانال صعودی روی نمودار باز خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۳٬۰۴۵ – ۳٬۲۰۰ – ۳٬۴۴۷
 • حمایت‌‌ها: ۳٬۰۰۰ – ۲٬۸۸۳ – ۲٬۷۹۷

بایننس کوین (BNB)

روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) قیمت بایننس کوین به زیر حمایت ۳۹۱ دلاری سقوط کرد و سایه بلند کندل روز گذشته هم نشان می‌دهد که خریداران در کف‌های قیمتی اخیر مشغول خرید هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر قیمت در ادامه از ۳۹۱ دلار عبور کرده و بتواند موفقیت خود را بالای این سطح تثبیت کند، خریداران تشویق خواهند شد که بار دیگر قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۱۱ دلار برسانند. موفقیت آنها در انجام این کار راه را برای جهش بایننس کوین تا ۴۴۵ دلار باز خواهد کرد.

از طرفی، اگر قیمت از سطوح فعلی یا پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین حرکت کند و حمایت ۳۸۲ دلاری شکسته شود، می‌توان گفت که فروشندگان با اوج‌گیری قیمت فعالیت خود را بیشتر می‌کنند. این اتفاق می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا سطح ۳۵۰ دلار شود. از آنجایی که شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رو به پایین است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در ناحیه منفی قرار دارد، باید گفت که تسلط فروشندگان نیز بیشتر از خریداران است.

 • مقاومت‌ها: ۳۹۱ – ۴۱۱ – ۴۴۵
 • حمایت‌‌ها: ۳۸۲ – ۳۵۰

ریپل (XRP)

روز گذشته قیمت ریپل به زیر حمایت کلیدی ۰.۶۹ دلاری سقوط کرد که نشان می‌دهد نوسان عرضی قیمت در چند روز اخیر در نهایت به نفع فروشندگان به پایان رسیده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۴ دلار) نزولی بوده و شاخص قدرت نسبی هم در ناحیه منفی قرار دارد که یعنی کنترل بازار در دست فروشندگان است.

نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

تثبیت قیمت زیر سطح ۰.۶۹ دلار احتمال سقوط ریپل تا حمایت ۰.۶۲ دلاری را بیشتر خواهد کرد. اگر قیمت پس از برخورد با این حمایت به سمت بالا بازگشت، اما در عبور از ۰.۶۹ دلار ناموفق ظاهر شد، به این معنی است که فروشندگان این سطح را به یک مقاومت جدید تبدیل کرده‌اند. در نتیجه ممکن است قیمت تا حمایت کلیدی بعدی در ۰.۵۴ دلار پایین بیاید.

از طرفی اما، جهش قیمت به بالای سطح ۰.۶۹ دلار به این معنی است که بازار پذیرای سقوط عمیق‌تر قیمت نیست و پس از آن می‌توانیم به افزایش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۷۸ دلار امیدوار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۰.۶۹ – ۰.۷۸
 • حمایت‌‌ها: ۰.۶۲ – ۰.۵۴

سولانا (SOL)

نوسان محدود قیمت سولانا در چند روز گذشته، در نهایت به نفع فروشندگان به پایان رسید و قیمت در مقطعی با حمایت کف کانال صعودی روی نمودار برخورد کرد. این سطح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین خاطر معامله‌گران سولانا باید آن را به‌خوبی زیرنظر داشته باشند.

نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر فروشندگان در ادامه موفق شوند قیمت را به زیر محدوده این کانال صعودی برسانند و موقعیت خود را در آن سطح حفظ کنند، فشار فروش تشدید خواهد شد و ممکن است قیمت تا حمایت قدرتمند ۷۵ دلاری پایین بیاید. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۴ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی هم تأیید می‌کند که فروشندگان بازار را در دست دارند.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی با قدرت به سمت بالا بازگردد، به این معنی است که خریداران همچنان روی حمایت کف کانال صعودی روی نمودار حساب می‌کنند. مأموریت بعدی خریداران رساند قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است و پس از آن می‌توانیم به جهش قیمت تا ۱۲۲ دلار امیدوار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۱۰۴ – ۱۲۲
 • حمایت‌‌ها: ۷۵

لونا (LUNA)

لونا، توکن اصلی شبکه بلاک چینی ترا (Terra)، روز ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۱ دلار) خود را از دست داد، اما فروشندگان نتوانستند از این فرصت به نفع خود استفاده کنند. این یعنی فشار فروش در نزدیکی کف‌های مقطعی قیمت کمتر می‌شود.

نمودار قیمت لونا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خنثی بوده و شاخص قدرت نسبی اندکی بالاتر از محور میانی قرار گرفته است که نشان‌دهنده تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار است.

عبور قیمت از مقاومت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۹۴ دلار) خریداران را تشویق خواهد کرد که تلاش خود را برای شکستن مقاومت ۱۰۰ دلاری بیشتر کنند. پس از آن هم لونا این شانس را خواهد داشت که بار دیگر خود را به اوج تاریخی اخیر در ۱۱۹ دلار برساند.

تعادل موجود در بازار ممکن است در ادامه به نفع فروشندگان تغییر کند؛ به این شرط که قیمت در ادامه از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به زیر ۸۷ دلار سقوط کند. پس از آن هم ممکن است قیمت تا حمایت قدرتمند ۷۵ دلاری پایین بیاید.

 • مقاومت‌ها: ۹۴ – ۱۰۰ – ۱۱۹
 • حمایت‌‌ها: ۸۷ – ۷۵

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در طول چند روز گذشته بین ۰.۷۴ تا ۱.۲۶ دلار در نوسان بوده است. خریداران در نزدیکی حمایت فشار خرید را بیشتر می‌کردند و فروشندگان هم با نزدیک‌شدن کاردانو به مقاومت این بازه فعال‌تر می‌شدند.

نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

خریداران کاردانو یک بار در ۴ آوریل (۱۵ فروردین) در عبور از مقاومت ۱.۲۶ دلاری ناموفق ظاهر شدند و از آن زمان تاکنون قیمت در مجموع روندی نزولی داشته و به حمایت بازه مشخص‌شده روی نمودار نزدیک‌تر شده است. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۵ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی، نشان‌دهنده کنترل فروشندگان بر بازار است.

قیمت اکنون با فاصله کمی از حمایت ۰.۸۷ دلاری در نوسان است و شکسته‌شدن آن می‌تواند منجر به سقوط تا ۰.۷۴ دلار شود. انتظار می‌رود خریداران با رسیدن قیمت کاردانو به این سطح فعال‌تر شوند. در این صورت ممکن است قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرده و نوسان قیمت در بازه مشخص‌شده روی نمودار، چند روز دیگر ادامه پیدا کند.

 • مقاومت‌ها: ۱.۲۶
 • حمایت‌‌ها: ۰.۷۴

اولنچ (AVAX)

قیمت اولنچ روز ۲۱ آوریل (۱ اردیبهشت) به زیر خط روند صعودی روی نمودار سقوط کرد و با این حرکت شکل‌گیری الگوی مثلث صعودی منتفی شد. در ادامه هم فروشندگان از فرصت استفاده کردند و قیمت را به‌نزدیکی حمایت قدرتمند ۶۵ دلاری رساندند.

نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

سایه بلند کندل روز گذشته، نشان می‌دهد که خریداران با نزدیک‌شدن قیمت به ۶۵ دلار فعال‌تر شده‌اند. آنها اکنون در تدارک حرکت صعودی تازه‌ای هستند که می‌تواند قیمت اولنچ را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷۷ دلار برساند.

بازگشت قیمت پس از برخورد با این مقاومت، به این معنی است که احساسات معامله‌گران همچنان منفی باقی مانده است و فشار فروش با اوج‌گیری قیمت بیشتر می‌شود. پس از آن فروشندگان تشویق خواهند شد که بار دیگر برای تثبیت قیمت زیر ۶۵ دلار تلاش کنند.

در مقابل، اگر قیمت در ادامه از مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرد، احتمالاً برای چند روز دیگر شاهد نوسان محدود قیمت در بازه بین ۶۹ تا ۹۹ دلار خواهیم بود.

 • مقاومت‌ها: ۷۷ – ۹۹
 • حمایت‌‌ها: ۶۵

دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین روز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) به زیر سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۳ دلار) سقوط کرد و یک روز بعد فروشندگان قیمت را تا ۰.۱۲ دلار پایین‌ کشیدند. از شب گذشته اما خریداران با قدرت مشغول انباشت دوج کوین بوده‌اند و قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بازگردانده‌اند.

نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر خریداران در ادامه بتوانند موقعیت خود را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) و سطح ۰.۱۵ دلار حفظ کنند، با مقاومت دیگری در ۰.۱۷ دلار مواجه خواهند شد. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه هم کمی بالاتر از این سطح قرار دارد و به همین خاطر انتظار می‌رود مقاومت فروشندگان با نزدیک‌شدن قیمت به این ناحیه افزایش پیدا کند.

از طرفی، اگر قیمت در ادامه کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، به این معنی است که فروشندگان تسلیم نشده‌اند و همچنان با اوج‌گیری قیمت فعال‌تر می‌شوند. تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هم احتمال سقوط تا حمایت روانی ۰.۱۰ دلاری را بیشتر خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۷
 • حمایت‌‌ها: ۰.۱۳ – ۰.۱۰

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات روز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) پس از برخورد با مقاومت ۱۹ دلاری به سمت پایین بازگشت و فروشندگان اکنون در تلاش‌اند تا از فرصت استفاده کرده و قیمت را به زیر سطح ۱۷ دلار هدایت کنند.

نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

موفقیت آنها در انجام این کار ممکن است با سقوط عمیق‌تر قیمت تا ۱۶ دلار همراه شود. شیب نزولی میانگین متحرک نمای ۲۰ روزه (۱۹ دلار) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی هم برتری فروشندگان را تأیید می‌کند.

از سوی دیگر، جهش قیمت از سطوح فعلی خریداران را تشویق خواهد کرد که بار دیگر برای عبور زا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹ دلار) تلاش کنند و اگر موفق شوند، پولکادات این شانس را خواهد داشت که خود را به ۲۳ دلار برساند.

 • مقاومت‌ها: ۱۹ – ۲۳
 • حمایت‌‌ها: ۱۷ – ۱۶

The post تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ شانس بیت کوین و آلت کوین‌های برای جهش بیشتر شده است appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • پاسخ 0
 • ایجاد شد
 • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

سایت ایران سی اف سی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مطالب در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی حذف خواهد شد.

×
×
 • اضافه کردن...