رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک تخفیف ویژه طراحان سایت  رو مطالعه کنید و حتما از این فرصت بی نظیر و عالی نهایت استفاده را بکنید.

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری و کسب درآمد با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: بازار اتریوم به این زودی‌ها صعودی نمی‌شود

امتیاز دادن به این موضوع:


bitcoin
 اشتراک گذاری

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

تعدادی از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای و نیز داده‌های مربوط به بازارهای مشتقه نشان می‌دهد که بعید است قیمت اتریوم به این زودی‌ها به بالای محدوده ۳,۵۰۰ دلار برسد. ضمن اینکه همواره خطر سقوط قیمت به زیر حمایت ۲٬۸۵۰ دلاری نیز وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، در نمودار قیمت اتریوم یک جریان نزولی تشکیل شده است که تا حد زیادی به‌خاطر کاهش ۱۱ درصدی قیمت این ارز دیجیتال در یک ماه گذشته به وجود آمده است. با این حال، سایر دارایی‌های مالی سنتی هم در همین دوره با اصلاح شدیدی مواجه شده‌اند. برای مثال، در این مدت ارزش هر سهم صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اینوسکو چاینا تکنالجیز (Invesco China Technology) که از سهام شرکت‌های فعال در بورس چین تشکیل شده است، ۳۱ درصد سقوط کرده و شاخص راسل ۲۰۰۰ (Russell ۲۰۰۰) هم ۸ درصد کاهش داشته است.

نمودار ۱۲ ساعته قیمت اتریوم به دلار.

در حال حاضر، تحلیلگران از این می‌ترسند که از‌دست‌رفتن حمایت کانال نزولی اتریوم در محدوده ۲,۸۵۰ دلار منجر به کاهش شدید قیمت این ارز دیجیتال شود. با این حال، بررسی چنین مسئله‌ای تا حد زیادی به معاملات معامله‌گران بازارهای مشتقه و داده‌های درون‌زنجیره‌ای شبکه اتریوم بستگی دارد.

طبق داده‌های سایت دیفای لاما (Defi Llama)، ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) در شبکه اتریوم در ۳۰ روز گذشته به ۲۷ میلیون واحد اتریوم کاهش یافته است. برای اندازه‌گیری ارزش کل سرمایه قفل‌شده در اتریوم، تعداد توکن‌های سپرده‌گذاری‌‌شده در قراردادهای هوشمند، از جمله امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، بازارهای توکن غیرمثلی (NFT)، بازی‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز محاسبه می‌شود.

میانگین کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم بعد از اینکه در ۲۰ آوریل (۲۲ فروردین) به ۱۱.۵۰ دلار رسید، تا ۱۳ دلار افزایش یافت. با این حال، معامله‌گران باید بررسی کنند که آیا این تغییر نشان‌دهنده کاهش استفاده از برنامه های غیرمتمرکز است یا صرفاً نشان‌دهنده بیشترشدن تعداد کاربرانی است که از راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم استفاده می‌کنند.

پریمیوم قراردادهای آتی اتریوم حاوی نشانه‌های نزولی است

تحلیلگران از داده‌های مربوط به بازارهای آتی (Futures) برای درک جهت‌گیری معامله‌گران حرفه‌ای استفاده می‌کنند. با این حال، برخلاف معاملات آتی دائمی (Perpetual)، نهنگ‌ها و معامله‌گران بازارساز (Maker) ترجیح می‌دهند از قراردادهای آتی فصلی استفاده کنند؛ چراکه در این صورت می‌توانند از نوسان‌های مربوط نرخ تامین سرمایه در امان بمانند.

نرخ تأمین سرمایه در واقع تفاوت بین قیمت قراردادهای آتی بلندمدت و قیمت در بازارهای آنی را اندازه‌گیری می‌کند. در بازارهای خنثی، پریمیوم (اختلاف قیمت) سالانه قراردادهای آتی اتریوم باید بین ۵ تا ۱۲ درصد باشد تا معامله‌گران بتوانند پول خود را تا زمان انقضای قرارداد قفل کنند.

نمودار تغییرات پریمیوم سالانه قرادادهای آتی سه‌ماهه اتریوم.

پریمیوم دو درصدی قرادادهای آتی اتریوم در روزهای اخیر نشان‌دهنده کمبود تقاضا برای خرید میان معامله‌گران بازارهای اهرم‌دار است. اگرچه این مقدار دقیقاً نشان‌دهنده وضعیت وارونگی (پریمیوم منفی) نیست، اما معمولاً وقتی این نرخ زیر ۵ درصد قرار می‌گیرد، معامله‌گران آن را به‌عنوان نشانه‌ای نزولی در نظر می‌گیرند.

این داده‌ها نشان می‌دهد که معامله‌گران در چند ماه گذشته چشم‌اندازی خنثی و متمایل به نزولی نسبت به اتریوم داشته‌اند. با این حال، برای اینکه عوامل خارجی موثر بر داده‌های مربوط به بازارهای مشتقه را حذف کنیم، باید نگاهی هم داده‌های درون‌زنجیره‌ای شبکه اتریوم بیندازیم. به‌عنوان مثال، بررسی میزان استفاده از شبکه به ما این امکان را می‌دهد تا متوجه شویم که آیا حجم موارد واقعی استفاده از اتریوم در جهت افزایش قیمت این ارز دیجیتال است یا خیر.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای چنگی به دل نمی‌زنند

با اندازه‌گیری تعداد کیف پول‌های فعال شبکه اتریوم می‌توان شاخص مطمئن و سریعی را برای بررسی میزان استفاده معامله‌گران از این شبکه به دست آورد. هرچند که رشد پذیرش راهکارهای لایه دوم ممکن است میزان اعتبار این شاخص را کمتر کرده باشد، اما به هر حال می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد.

میانگین هفتگی تعداد آدرس‌های فعال در شبکه اتریوم.

رقم متوسط ۵۸۴,۴۷۷ آدرس فعال روزانه فعلی نسبت به ۳۰ روز گذشته ۴ درصد کاهش یافته‌ و به‌هیچ‌وجه به میانگین ۶۷۵,۱۱۷ آدرس در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) نزدیک نیست. در نتیجه، بر اساس این داده‌ها می‌توان گفت که تراکنش‌های شبکه اتریوم، حداقل در لایه اول، نشانه‌‌ای صعودی‌ در خود ندارند.

معامله‌گران باید به شاخص‌های مربوط به برنامه‌های غیرمتمرکز تکیه کنند، اما نباید تنها به بررسی ارزش کل سرمایه قفل‌شده اکتفا کرد؛ زیرا این نرخ بیش از حد روی اپلیکیشن‌های دیفای متمرکز است. با اندازه‌گیری تعداد آدرس‌های فعال که رشد یا کاهش تعداد کاربران این برنامه‌ها را نشان می‌دهد، می‌توان به چشم‌انداز وسیع‌تری از بازار ارزهای دیجیتال دست پیدا کرد.

فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه اتریوم در سی روز گذشته.

تعداد آدرس‌های فعال برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه اتریوم در ۳۰ روز گذشته کاهش یافته است. با توجه به اینکه تعداد آدرس‌های فعال برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه‌هایی مثل سولانا ۳۴ درصد رشد کرده است، داده‌های شبکه اتریوم کمی ناامیدکننده‌ به نظر می‌رسد.

تا زمانی که تراکنش‌ها و میزان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه اتریوم به‌خوبی رشد نکند، احتمال شکسته‌شدن حمایت کانال نزولی روی نمودار در ۲,۸۵۰ دلار و سقوط عمیق‌تر به سطوح پایین‌تر وجود دارد.

The post داده‌های درون‌زنجیره‌ای: بازار اتریوم به این زودی‌ها صعودی نمی‌شود appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

سایت ایران سی اف سی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مطالب در صورت درخواست کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی حذف خواهد شد.

×
×
  • اضافه کردن...