رفتن به مطلب

ترفند های ویندوز ویستا

امتیاز دادن به این موضوع:


king75
 اشتراک گذاری

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

در اینجا هم ترفندهای ویستا رو کی گذارم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 8
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تنظیمات پیش فرض قسمت Boot Screen در ویندوز ویستا بسیار مشابه با ویندوز سرور 2003 است ، صفحه ای که به اعتقاد بسیاری از کاربران کسل کننده و بدون هیچگونه جذبه ای است. اما آیا می دانید ویندوز ویستا دارای یک صفحه Boot Screen بسیار زیباتر از آنچه اکنون است می باشد و فعال کردن این قابلیت تا چه اندازه در ویندوز ویستا آسان است؟ شاید یکی از دلایلی که مایکروسافت این گزینه را بصورت پیش فرض فعال نکرده است ، نگرانی از بابت عدم توانایی سخت افزارهای کاربران نسبت به پشتیبانی از این قابلیت باشد ؛ اما این امر به نظر غیر منطقی می رسد زیرا اگر کارت گرافیکی بتواند ویندوز ویستا با آن حجم گرافیکی اجرا کند پس باید بتواند این صفحه BootScreen را نیز به آسانی اجرا کند. در نتیجه بهترین کار فعال سازی ظاهر زیباتر BootScreen است. در این ترفند قصد داریم به معرفی روش این کار بپردازیم.

بدین منظور:

ابتدا منوی Start با باز کرده و عبارت msconfig را وارد نمایید و Enter بزنید.

در پنجره باز شده به تب BOOT.INI بروید.

حال در این تب ، تیک گزینه No GUI boot را بزنید.

OK کرده و سیستم را مجدد راه اندازی نمایید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از قابلیتهای جدیدی که در ویندوز ویستا گنجانده شده ویژگی مربوط به کامیپوترهای های قابل حمل یا Notebook است. در این ابزار جدید توانمندیهایی از جمله کمک برای تقویت عمر باتری و افزایش بازده آن، تعدیل و تنظيم كردن صدا ، اتصال به یک ابزار خارجی (نصب یک سخت افزار) و خصوصیات دیگری افزوده شده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی برای دسترسی سریع به این قسمت بپردازیم تا سریعتر از امکانات آن استفاده کنید.

برای این کار:

کافی است در محیط ویندوز ، کلید Win را به همراه X بزنید تا Windows Mobility Center اجرا شود.

اکنون میتوانید هر یک از تنظیمات فوق را انجام دهید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مطمئنأ شما نیز تاکنون دیگر نام جدیدترین ویندوز عرضه شده مایکروسافت یعنی ویندوز ویستا را شنیده اید. این سیستم عامل مدت کمی است که از عرضه آن میگذرد. مطمئنأ در آینده ای نه چندان دور XP هم به سرنوشت ویندوزهای پیشین دچار خواهد شد پس باید از هم اکنون کامپیوتر خود را برای پذیرش این ویندوز آماده کنید. ویستا قابلیتهای جدید و متنوعی دارد که مایکروسافت آن ها در آن گنجانده است ، شاید برای مطرح کردن ترفندهای منحصر به فرد این ویندوز زود باشد. به همین دلیل در این ترفند قصد داریم تا 10 نکته اساسی پیش از استفاده و نصب ویندوز ویستا را به شما معرفی کنیم. با دانستن این نکته ها میتوانید این سیستم عامل جدید و ناشناخته را به طور کامل بشناسید.

۱- آيا سخت‌افزار كامپيوتر و يا شبكه داخلي سازمان شما امكان پشتيباني ويندوز ويستا را دارد؟

ويستا بسيار مجهز و مفيد است ولي شايد از يك نظر بسيار نامرغوب باشد و آن نياز بالاي اين سيستم عامل به سخت‌افزار قوي و سنگين است. مشخصا سخت‌افزار مورد نياز براي اجراي سيستم عامل ويستا در مقايسه يا سيستم‌هاي عامل قبلي ويندوز اختلاف زيادي دارد. يعني سخت‌افزار مورد نياز براي اجراي اين سيستم عامل بايد بسيار قوي و پرسرعت باشد.

در واقع براي اجراي اين سيستم عامل نياز به دو گروه سخت‌افزار جداگانه است: يك گروه سخت‌افزاري مورد نياز براي اجراي سيستم عامل "Vista Capable" و ديگري براي اجراي "Vista Premium Ready". اين در حالي است كه براي اجراي "Premium Ready" نياز به پردازش‌گر 1 گيگاهرتز و حافظه RAM حداقل يك گيگا بايت و كارت گرافيكي با كيفيت بسيار بالا است. البته سخت افزار مورد نياز براي اجراي "Capable" اندكي پايين‌تر و ارزان‌تر است.

بنابراين قبل از اينكه براي استفاده از سيستم عامل ويستا در سازمان خود برنامه‌ريزي كنيد شما بايد سخت‌افزار مورد نياز براي اجراي اين سيستم عامل را از وب‌سايت «راهنماي سخت‌افزار مورد نياز براي اجراي سيستم عامل ويستاي مايكروسافت» بررسي كنيد.

2- كدام نگارش ويستا را بايد در شبكه داخلي سازمان خود استفاده كنيد؟

انتخاب نگارش درست ويندوز XP براي شبكه داخلي كسب و كار شما شايد كار بسيار آساني باشد. چهار نگارش از اين سيستم عامل در دسترس است: نگارش ويژه كامپيوترهاي خانگي ويندوز XP، نگارش حرفه‌اي، نگارش ويژه لب‌تاپ‌ ويندوز XP و نگارش Media Center.

اگر بخواهيد از ويندوز XP در شبكه داخلي سازمان خود استفاده كنيد نگارش‌هاي اولي و آخري حذف خواهند شد يعني اين نگارش‌ها در شبكه قابل استفاده نيستند. (البته نگارش Media Center نسخه 2004 قابل استفاده است ولي نسخه 2005 اين نگارش قابل استفاده در شبكه‌هاي داخلي نيست).

مشخصا از آن‌جايي كه نگارش ويژه لب‌تاپ ويندوز XP فقط در لب‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد استفاده از اين نگارش در شبكه داخلي يك شركت كارايي چنداني نخواهد داشت. پس تنها انتخاب ممكن براي استفاده از ويندوز XP در شبكه داخلي يك كسب و كار استفاده از نگارش حرفه‌اي اين سيستم عامل است.

اما در مورد ويندوز ويستا وضعيت كمي پيچيده‌تر است. در حال حاضر پنج نگارش زير براي ويستا وجود دارد:

Home Basic، Home Premium، Business، Enterprise و Ultimate.

درست است كه شما از نگارش‌هاي Home ويندوز ويستا در شبكه داخلي كسب و كار خود استفاده نمي‌كنيد اما مطمئناٌ در مورد انتخاب سه نگارش بعدي يعني Business، Enterprise و Ultimate براي شبكه داخلي خود اطمينان كافي نداريد.

نگارش Business ويستا تا حدودي قابل مقايسه با نگارش حرفه‌اي ويندوز XP است و نگارش Enterprise يك سري امكانات و ويژگي‌هاي بيشتري مانند BitLocker Drive Encryption يعني رمز‌دار كردن اطلاعات ذخيره شده بر روي هاردديسك ( يك لايه امنيتي اضافي‌ براي شبكه‌هاي لب‌تاپ‌ها)، امكانات سازگاركننده نرم‌افزارهاي نصب‌شده، SUA (زير سيستم‌هايي براي برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي تحت يونيكس) و سيستم پشتيباني پيشرفته چندزبانه و ... را نسبت به نگارش Business ويستا دارا است.

نگارش Ultimate يك مجموعه بسيار كامل است كه در واقع كليه ويژگي‌ها و امكانات ساير نگارش‌هاي ويستا حتا Media Center را دارد كه شايد از نياز شما براي شبكه داخلي بسيار فراتر باشد.

3- مجوز استفاده از ويندوز ويستا

مايكروسافت در سيستم عامل جديد خود نگارش Enterprise را اضافه كرده است كه فقط براي كسب و كارهايي كه عضو Software Assurance يا Microsoft Enterprise Agreement باشند قابل دسترسي و استفاده است.

امكان جديد ديگري كه مايكروسافت ارايه داده است امكان به روز كردن ويندوز ويستا در هر زماني است كه شايد براي برخي كسب‌وكارهاي كوچك بسيار مفيد باشد. اين برنامه امكان به روز كردن برخي نگارش‌هاي ويندوز ويستا به نگارش‌هاي بالاتر را در هر لحظه‌اي براي خريداران فراهم مي‌سازد. براي مثال شما مي‌توانيد نگارش Home Basic را به نگارش Home Premium و يا نگارش Business را به Ultimate تبديل كنيد.

4- سازگاري برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي مورد استفاده در سيستم عامل ويندوز ويستا

مهم‌ترين عامل براي پيشرفت كار يك كسب و كار نرم‌افزارها و برنامه‌هاي ويژه‌اي است كه آن كسب‌وكار براي انجام كار خود نيازمند آن است.

بنابراين براي كسب‌وكارها اجراي مناسب و بدون دردسر نرم‌افزارها اولويت و ارجحيت بيش‌تري نسبت به سيستم عامل مورد استفاده دارد. از اين رو در طراحي يك سيستم عامل مهم‌ترين نكته‌اي كه بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه اين سيستم عامل امكان اجراي همه نرم‌افزارها و برنامه‌هاي كامپيوتري را بدون مشكل و دردسر براي كاربران فراهم آورد.

ساختار ويندوز ويستا به شكلي است كه مي‌تواند تمام نرم‌افزارهايي را كه در نگارش‌هاي قبلي سيستم عامل ويندوز قابل استفاده هستند پشتيباني و ساپورت كند. مايكروسافت يك برنامه جديد با نام Application Compatibility Toolkit ارايه داده است كه كاربران را در تشخيص نرم‌افزارهايي كه مي‌تواند در اين سيستم عامل مورد استفاده قرار گيرد كمك مي‌كند و همچنين مشخص مي‌كند كه كدام برنامه‌ها براي اجرا در ويستا نياز به به‌روز كردن دارند.

همچنين شما در اين سيستم عامل مي‌توانيد از فناوري‌هايي مانند Virtual PC ، Virtual Server و Terminal Services براي سازگار كردن نرم‌افزارهاي مورد نياز خود با ويستا استفاده كنيد.

با اين حال شما بايد نرم‌افزارها و برنامه‌هاي مورد نياز و حياتي كسب و كار خود را مشخص كنيد و سازگاري آن را با ويندوز ويستا امتحان كنيد و اگر اين برنامه‌ها در ويستا قابل اجرا نمي‌باشند براي استفاده از نرم‌افزارهاي مشابه و يا ارتقاي نرم‌افزار موجود برنامه‌ريزي كنيد.

5- دسترسي به شبكه و اينترنت

تبديل سيستم عامل شبكه به ويندوز ويستا شايد سبب شود كه شما پروتكل اينترنت خود را به IPv6 تغيير دهيد. ويستا پشتيباني بسيار مناسبي از پروتكل جديد اينترنت را داراست. براي ويندوز XP و همچنين ويندوز Server 2003، استفاده از IPv6 نياز به نصب پروتكل جداگانه‌اي دارد در حالي كه TCP/IP در ويندوز ويستا و سرور لانگهورن قابليت پشتيباني توام IPv4 و IPv6 به صورت پيش‌فرض دارا هستند.

دلايل بسيار زيادي براي تغيير از IPv4 به IPv6 وجود دارد. تغيير به IPv6 نه تنها باعث بهبود امنيت IP مي‌شود بلكه سبب افزايش كارايي در استفاده از امكانات صوتي و تصويري در برنامه‌هاي اينترنتي نيز مي‌گردد

6- نياز به ويندوز ويستا؟

شايد شما نخواهيد و يا نيازي نباشد كه همه كامپيوترهاي شبكه داخلي سازمان خود را يك مرتبه به سيستم عامل ويستا ارتقاء دهيد. در حقيقت زمان زيادي براي ارتقاي كليه كامپيوترهاي يك شبكه به سيستم عامل ويستا وجود دارد و نيازي نيست كه اين كار در يك مرحله انجام پذيرد.

البته اين بدان معنا نيست كه ارتقاي كامپيوترها بايد به صورت تصادفي صورت گيرد. شما بايد مشخص كنيد كه كدام كاربر مي‌تواند از امكانات جديد ويستا بيش‌ترين استفاده و سود را ببرد و يا كدام كاربر نياز به امكانات امنيتي پيشرفته ويستا در سازمان شما دارد. به هر حال شما بايد اولويت‌هاي خود را براي ارتقاء كامپيوترهاي شبكه به سيستم عامل ويندوز مشخص نماييد.

كامپيوترهايي كه براي اجراي برنامه‌هايي مانند نرم‌افزار Word و يا Excel مورد استفاده قرار مي‌گيرند مي‌توانند از سيستم عامل قبلي خود استفاده كنند.

7- آيا كارمندان شما آماده استفاده از اين سيستم عامل هستند؟

ملاحظاتي مانند ميزان هزينه، تغيير سخت‌افزارها و بنيان IT يك شركت شايد مشخصه‌هايي باشند كه شما در هنگام تغيير سيستم عامل شبكه كسب‌وكار خود مورد توجه قرار دهيد. اما عامل مهمي كه نبايد فراموش شود كارمندان شما هستند. تعداد بسيار كمي از كاربران كامپيوتر از فناوري‌هاي جديد استقبال مي‌كنند و علاقه زيادي براي يادگيري و استفاده از فناوري‌هاي جديد را ندارند. در واقع ذات بشر به نوعي است كه در مقابل هر تغييري مقاومت مي‌كند، حتا اگر اين تغيير به نفع او باشد و سبب بهبود كارها شود.

ارتقاي به يك سيستم عامل جدديد هميشه نياز - به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي كارمندان و كاربران آن را دارد. به ويژه براي سيستم عامل ويستا كه امكانات و ويژگي‌هاي بسيار جديدي دارد كه شايد آموزش آن براي افراد كم‌سواد‌تر بسيار سخت و زمان‌بر باشد.

بسيار مهم است كه كاربران و كارمندان خود را براي استفاده از اين سيستم عامل آموزش مناسب دهيد. آموزش بايد به ميزاني باشد كه كار كردن با اين سيستم عامل را براي آن‌ها آسان سازد. به عنوان مثال شما مي‌توانيد به آنها اجازه دهيد كه كاربران از فرمت classic ويندوز كه آشنايي بيشتري با آن دارند استفاده نمايند.

8- پشتيباني از كاربران و كارمندان در استفاده از سيستم عامل ويستا

براي ارتقاي سيستم عامل به ويستا تنها آموزش كارمندان كافي نيست بلكه شما بايد از امكانات و فناوري‌ها و همچنين دستياران خود براي پشتيباني كاربران در هنگام استفاده از اين سيستم عامل استفاده كنيد. چرا كه در ابتدا اين كاربران در هنگام استفاده به چندين سوال و مشكل برخورد مي‌كنند كه بايد تمهيدات لازم براي رفع آن‌ها فراهم شود.

به هر حال آن‌ها براي اينكه بتوانند آموزش كافي داشته باشند و در زمينه استفاده ازاين سيستم عامل خبره شوند به صورت مشخص نياز به كار كردن بيشتر از حد طبيعي با اين سيستم عامل و گذارن زمان كافي براي يادگيري عملي آن دارند.

شما بايد بلافاصله بعد از ارتقاي شبكه خود به چند نفر را به عنوان پشتيبان اين سيستم عامل به صورت موقت استخدام و از وجود آن‌ها براي آموزش و رفع اشكال كارمندان خود استفاده نماييد.

9- حفظ داده‌هاي ارزش‌مند

اگر همه چيز به خوبي پيش رود بعد از ارتقاء شبكه شما داده‌هاي ارزشمند شما سالم خواهند ماند. اما اگر همه چيز به خوبي پيش نرود چه اتفاقي مي‌افتد؟ اساسي‌ترين راه و شايد بهترين راه اين است كه شما از داده‌هاي ارزشمند خود بك‌آپ بگيريد. بنابراين شما براي حفظ داده‌ها و اطلاعات ارزشمند كسب و كار خود بايد به صورت مرتب از آن‌ها بك‌آپ بگيريد. اين امر نياز به ذخيره‌سازي دوباره اين اطلاعات براي اطمينان از صحيح كار كردن آنها در هنگام نياز باشد.

10- هزينه اين كار واقعا چقدر است؟

زماني كه شما ملاحظات بالا را در نظر گرفتيد مي‌توانيد ميزان هزينه لازم براي ارتقا سيستم عامل شبكه خود را محاسبه كنيد. فراموش نكنيد كه هزينه اين كار بسيار بالاتر از پرداخت مجوز استفاده از اين سيستم عامل است. اين هزينه شامل هزينه لازم براي ارتقاء سخت‌افزاري شبكه‌، هزينه ارتقاء نرم‌افزارهاي مورد استفاده و يا جايگزيني نرم‌افزارهاي جديد و نگارش‌هاي جديد، هزينه تغيير ساختار و پروتكل شبكه (در صورت امكان‌پذير بودن)، هزينه كارمندان و مشاوراني كه براي اين امر بايد استخدام نماييد، هزينه آموزش كارمندان(با در نظر گرفتن اين موضوع كه زماني كه صرف آموزش آن‌ها مي‌شود سبب عقب افتادن از كارها و وظايف كاري آن‌ها نيز مي‌شود)، هزينه آموزش پشتيبانان و كارمندان IT و هزينه‌ ساير عمليات مانند بك‌آپ‌گيري و ... است.

اگر شما يك تخمين درستي از هزينه‌ها داشته باشيد مي‌توانيد در مورد ارتقاء شبكه خود به سيستم عامل ويستا تصميم درست بگيريد و در نتيجه شما مي‌توانيد در مورد استفاده از سيستم عامل ويندوز XP يا ويندوز 2000 و يا جايگزيني آن با ويندوز ويستا انتخاب درستي داشته باشيد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

احتمالأ این موضوع نیز به گوشی شما رسیده است که ویندوز جدید شرکت مایکروسافت ، ویندوز ویستا ، برای اجرای روان خود نیازمند رم و قدرت بالایی است. به گونه ایی که این ویندوز با رم های 512 نیز دچار مشکل میشود. در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید ویندوز ویستای خود را تا حدودی سبک سازی کنید ، به طوری که دیگر حدأقل با رم 512 هیچ مشکل پردازشی نداشته باشد و با سرعت قابل قبول و روانی پردازش گردد.

برای این کار:

به Control Panel ویندوز بروید. سپس به بخش System and Maintenance و بعد به Administrative Tools مراجعه کنید.

اکنون در داخل لیست بر روی Services کلیک کنید.

حالا پنجره جدیدی برای شما بازخواهد شد که در آن نام و نوع Service فعال در ویندوز ویستای خود را مشاهده میکنید.

در اینجا شما باید طبق نیاز و خواسته خود هر یک از سرویس های فعال را غیر فعال کنید .

به عنوان مثال قصد داریم Windows Firewall را غیر فعال یا قطع کنیم تا پس راه اندازی دوباره سیستم اجرا نشود .

بدین منظور:

ابتدا Windows Firewall را انتخاب کنید و روی آن را راست کلیک کنید ، سپس یر روی گزینه Properties کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شود.

در پنجره باز شده شما از قسمت StartupType می توانید مشخص کنید که برنامه از دفعات بعد به صورت خودکار فعال گردد یا به شکل دستی و یا همواره غیرفعال بماند.

همچنین با اتنخاب قسمت Service Status می توانید برنامه های فعال را غیرفعال و غیرفعال را فعال نمایید.

شما با توجه به این روش می توانید برنامهایی را که نیاز ندارید را برای همیشه از کار بیندازید .

برای مثال کسانی که به هیچ گونه شبکه ای متصل نمی شوند می توانند تمام سرویس های Network را غیر فعال کنند.

به همین سادگی مقدار بسیار زیادی از رم شما خالی میگردد در نتیجه بدون دردسر عمل پردازش صورت میگیرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ابزار Security Center که در ویندوز ویستا موجود است ، به منظور آگاهی دادن کاربر از تنظیمات امنیتی و نرم افزارهای امنیتی نصب شده بر روی ویندوز ، اعم از آنتی ویروسها و فایروال ها به کار میرود. اما ممکن است شما به هر دلیلی علاقه ای به نصب نرم افزارهای امنیتی بر روی سیستم به فرض برای کند شدن سرعت نداشته باشید. در این صورت پیغام های اخطار Security Center یک دم شما را آسوده نخواهد گذاشت. در این ترفند قصد داریم روش مخفی سازی این ابزار و خلاصی از دست آن را برای شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است در صورتی که امنیت سیستم شما در اولویت نیست این ترفند را اجرا کنید.

برای این کار:

بر روی آیکون Security Center در تسکبار (علامت تعجب نارنجی) راست کلیک کنید و Open Security Center را انتخاب نمایید.

در پنجره Security Center در سمت چپ صفحه روی عبارت Change the way Security Center alerts me کلیک کنید.

خواهید دید که پنجره جدیدی باز میشود و از شما سوال Do you want to be notified of security issue را میپرسد ، در این پنجره گزینه سوم یعنی

Don't notify me and don't display the icon - not recommended را انتخاب نمایید.

هم اکنون کار تمام است و شما دیگر از این پس Security Center را مشاهده نخواهید کرد.

لازم به ذکر است این روش با اندکی تفاوت در ویندوز XP سرویس پک 2 و ویندوز 2003 امکان پذیر است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

طریقه عکس گرفتن از صفحه مانیتور در ویندوز XP را تقریبأ تمامی کاربران مبتدی و پیشرفته آگاه هستند ؛ زدن کلید PrtScr و سپس Paste کردن در محیطی مانند Paint. در ویندوز ویستا هم این کار امکان پذیر است ، اما همان طور که مشخص است این روش چندان مطلوب نیست چرا که عکس از کل صفحه گرفته میشود در نتیجه بسیاری ترجیح میدهند از نرم افزارهای مرتبط استفاده کنند. اما ویندوز ویستا تدبیری بسیار عالی را در این زمینه اندیشیده است و ابزاری با توانایی های بالا را برای گرفتن عکس از صفحه مانیتور را در خود گنجانده است. در این ترفند قصد داریم به معرفی ابزار Snipping Tool ویندوز ویستا که اکثرأ کاربران از آن بی خبرند بپردازیم.

بدین منظور:

بر روی دکمه Start کلیک کنید.

در داخل فیلد جستجوی موجود در منوی Start ، عبارت snip را وارد کنید.

پس از ظاهر شدن Snipping Tool بر روی آن کلیک کنید.

خواهید دید که پنجره این ابزار باز میشود.

با انتخاب دکمه New چهار گزینه خواهید داشت که هر کدام برای گرفتن عکس از صفحه برای یک منظور خاص است:

Free-form Snip به شما امکان عکس برداری از یک محدوده بدون قاعده را میدهد.

Rectangular Snip به منظور عکس برداری از یک محدوده مستطیلی استفاده میشود.

Windows Snip اجازه عکس برداری از پنجره ای که اکنون باز است را به شما میدهد.

و در آخر نیز Full-screen Snip از کل صفحه مانیتور عکس میگیرد.

پس از گرفتن عکس از صفحه ، تصویر شما در Clipboard ویندوز ذخیره میشود. اکنون شما میتوانید با استفاده از یک نرم افزار ویرایش عکس همانند Paint ویندوز ، تصویر خود را با انجام عمل Paste بازیابی کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مایکروسافت قابلیت های بسیار جدیدی برای سیستم عامل ویندوز ویستا قرار داده است که یک نمونه از این قابلیت های جالب و مفید در مورد Vista Disk Manager می باشد که این ابزار را قبلا آموزش داده بودم و امروز قصد دارم قابلیت جدید دیگری که در قسمت کنترل صدای ویندوز ویستا قرار داده شده است نیز معرفی کنم . توسط قابلیت های جدیدی که در قسمت کنترل ویندوز ویستا قرار داده شده است می توان به طور جداگانه میزان صدای نرم افزار هایی که با صدا در ارتباط هستند را تغییر داد . به عنوان مثال در ویندوز ایکس پی ( XP ) کاربر این سیستم عامل مجبور است در کنار گوش دادن به موسیقی و موزیک به صدای های ناشی از کلیک و بسیاری از صداهای پس زمینه ویندوز نیز گوش بدهند و هیچ گونه کنترلی بروی این گونه صدا ها وجود ندارد در حالی که این مشکل در ویندوز ویستا بر طرف شده است و کاربر به راحتی می تواند به طور جداگانه کنترل کاملی بروی صدا های پس زمینه ویندوز ، اینترنت اکسپلورر ، ویندوز مدیا پلیر و ..... داشته باشد .

برای دسترسی به بخش Volume control بروی آیکون صدا واقع در نوار وظیفه ( Taskbar ) کلیک راست کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Open Volume control کلیک کنید تا پنجره Volume باز شود . این پنجره به دو بخش تقسیم شده است بخش Main Volume که کاملا مشابه Volume control ویندوز xp می باشد و بخش applications برای کنترل صدای نرم افزار های مختلف می باشد . به عنوان مثال من تصمیم دارم فقط صدای ویندوز مدیا پلیر در حداکثر مقدار خود باشد و سایر صداهای ویندوز قطع باشد برای این کار مطابق تصویر زیر این کار را به راحتی انجام می دهم .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی @};-

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...