رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

تاریخچه ورزش بانوان !

امتیاز دادن به این موضوع:

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

اولین زن ورزشکار تاریخ چه کسی بود ؟

در این که چه کسی اولین " زن ورزشکار " تاریخ بوده ، بین مورخان کمی تا قسمتی اختلاف نظر وجود دارد . شواهد تاریخی نشان می دهد که ورزش از دیرباز یعنی از عصر حجر در میان خانمها رواج داشته است .

یک مورخ اوگاندایی به نام " تینجانی شاقول غول جان" در صفحه 423 کتاب خود در این زمینه می نویسد : " اولین واقعه ورزشی تاریخ بانوان ، در عصر حجر شکل گرفت ، یک عصر بهاری از نوع عصر حجری ! نسیم زیبای بهاری شکوفه ها را نوازش می داد.بلبل های عصر حجری بر روی شاخسار درختان نغمه شادشاد سر داده بودند . آن موقع ها شادی جزو اعمال قبیح به شمار نمی رفت . بچه دایناسورها به دنبال مادرانشان این طرف ، آن طرف می رفتند و گرگم به هوا بازی می کردند !!

یک مرد عصر حجری،خسته و کوفته از سر کار برگشته بود.سر صحبت با همسرش را باز کرد: " عزیزم،واقعاً حوصله مان سررفته ، پس این برق کی اختراع می شود؟ نه تلویزیونی ، نه رادیویی ، نه ماهواره ای ، این هم شد زندگی ؟ راستی کسی تلفن نکرد ؟ "

زن با عصبانیت پاسخ داد : " تو همه اش به فکر خودت هستی ، پس کی برای من طلا و جواهر و موبایل می خری ؟ مگر من چه فرقی با " فخری خانم " دارم ؟ "

مرد در پاسخ به درخواست های زن گفت : " عزیزم ولی من فقط یک کارمندم ، می دانی هزینه مکالمه موبایل پالسی چند است ؟ تازه هر وقت هم که می گیری می گوید مشترک موردنظر در دسترس نیست، بعد هم یک سری بد و بیراه به انگلیسی نثار آدم می کنند . "

در این لحظه زن عصر حجری مثل کلیه زن های عالم اعم از عصر حجری و غیر حجری از حربه همیشگی خود استفاده کرد . ، شروع کرد به گریه و زاری و در همین حال که اشکهای از پیش آماده شده اش در حال فرو افتادن بود گفت : "اول آشنایی مون ، یادم می یاد ، یادم می یاد ، . . . گفتی تو زن من بشو من هر کاری خواستی برایت می کنم . من کلی خواستگار دکتر ، مهندس و تاجر و اینها داشتم ، بهتر از تو کج و کوله ! زود باش تکلیف من را روشن کن یا اینها که گفتم را می خری یا مهریه را می گذارم اجرا و ... "

مرد نگون بخت جواب داد : " من کج و کو له ام یا اون داداشت ! ؟ بعد هم از سرقبرم بیاورم ؟ چطوری اینها را بخرم ؟ در این لحظه تاریخی بود که زن که خیلی هم روی خان داداش حساس بود ، با پرتاب یک ، " بشقاب سنگی " به سمت شوهر در حال فرار خود ، به میزان 82/ 4 متر ، علاوه بر شکستن رکورد جهانی این رشته ، موفق شد سر همسر خود را نیز بشکند و بدین ترتیب رشته" پرتاب دیسک " به عنوان اولین رشته ورزشی بانوان به ثبت رسید و نام این زن به عنوان اولین ورزشکار زن تاریخ جاودانه شد .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 0
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

روزهای محبوب

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

روزهای محبوب

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.