رفتن به مطلب

زبان های رسمی

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

زبان : زبان های رسمی انگليسی و مائوری هتسند و علامت های رسمی و فرم ها به هر دو زبان هستند.

حكومت :دموكراسی با پارلمان تك مجلسی .

ثبات سياسی : عالی است . نيوزيلند سيستم دموكراسی پارلمانی براساس سيستم انگليسی دارد . از قديم الايام سياست، تحت كنترل دو حزب كارگر ( چپ ) و ملی (محافظه كار ) بوده است ، اگر چه در سالهای اخير سيستم جديد **************** نسبی عرضه شده كه موجب شده است تا بدست آوردن اكثريت آرا برای يك حزب منفرد مشكل شود. نيوزيلند عضو كشورهای مشترك المنافع انگلستان است.

اقتصاد

پول رايج : دلار نيوزيلند( nz$) .

نظارت برارز : وجود ندارد.

بانك ها : نيوزيلند سيستم بانكی مدرن و كارآمدی دارد و تعداد زيادی بانك های تجاری در اين كشور به ثبت رسيده اند كه در سطح ملی فعاليت می كنند و بانك های خارجی بسياری نيز به چشم می خورند ، اگر چه در پايتخت متمركز شده اند. بانك پس انداز نيوزيلند به عنوان بانك مركزی عمل می كند و اندوخته های پولی مركزی را اداره می كند. توصيه می شود با توجه به استفاده گسترده از معاملات غير نقدی ، قبل از ورود حساب بانكی افتتاح كنيد . اين كار را می توانيد با تلفن يا نامه انجام دهيد.

هزينه / سطح زندگی : نيوزيلند استاندارد زندگی بالايی دارد و در بررسی كه اخيرا انجام شده، از اين نظر در مقام دهم جهان و بالاتر از استراليا قرار دارد. هزينه زندگی مناسب و غذا، كالا ها و خدمات ضروری نسبتا ارزان هستند. كالاهای وارداتی مثل وسايل نقليه موتوری و اجناس الكتريكی گران هستند ، اگر چه درسالهای اخير قيمت های به معنای واقعی كلمه كاهش يافته اند.

سرانه توليد ناخالص داخلی : 14600 دلار آمريكا.

نظام مالياتی : ماليات بر در آمد : نرخ ماليات بر در آمد پايين تر از ميانگين كشورهای پيشرفته است و انتظار می رود در سالهای آتی كاهش بيشتری داشته باشند. ماليات بر درآمد از حقوق كسر می شود (paye) و سه نرخ دارد: پايين ( 15 درصد برای در آمدهای ساليانه زير 9500 دلار نيوزيلند ) ، استاندراد (5/19 درصد ) و بالا (33 درصد برای درآمدهای ساليانه بالای 38000 دلار نيوزيلند ). افرا د شاغل در نيوزيلند بايد در اداره درآمدهای مالياتی درون كشوری( ird) در محل اقامت خود ثبت نام كنند كه ird يا كد مالياتی صادر می كند: گزارش مالياتی بايد سالانه تهيه و تنظيم شود.

ماليات سود سرمايه cgt : وجود ندارد.

ماليات اموال و دارايی ها :وجود ندارد.

ماليات بر ارث و هديه : در نيوزيلند ماليات بر ارث ( در مورد ملك) اخذ نمی شود . هدايای با ارزش بالای 27000 دلار نيوزيلند درهر سال براساس مقياس تصاعدی و تا حداكثر 25 درصد برای هدايايی كه ارزشی بالای 72000 دلار نيوزيلند دارند، مشمول ماليات می شوند . اعانات و هدايايی كه به منظور تامين معاش و تحصيل اعضای درجه اول خانواده اعطا می شوند، از ماليات معاف هستند .

ماليات بر ارزش افزوده / خريد/ فروش: در نيوزيلند ماليات خدمات و كالاها ( gst) اخذ می شود كه برای اكثر كالاها و خدمات 5/12 درصد است و ملكی كه در آن اقامت داريد، اجاره درازمدت املاك و خدمات مالی از اين ماليات معاف هستند.

مسكن

قيمت مسكن : ميانگين قيمت برای خانه ويلايی سه خوابه از 80000دلار نيوزيلند در اتاگو تا 200000 دلار نيوز يلند در اوكلند ( گران ترين شهر ) متفاوت است و ميانگين آن حدود 160000 دلار نيوزيلند است. آپارتمان ها اغلب گران تر از خانه های ويلايی و خانه های نيم مستقل اند چرا كه همه در بخش های مركزی شهر واقع شده اند، در حاليكه اكثر خانه ها در حومه شهرها قرار دارند (زندگی در مركز شهر در سال های اخير مد شده است ). قيمت هايی كه در آگهی ها درج می شوند معمولا حدود 10 درصد بالاتر از ارزش واقعی ملك دربازار هستند.

هزينه ها : شامل حق الزحمه وكيل برای انتقال مالكيت ( معمولا بين 1000 تا2000 دلار نيوزيلند )، بعلاوه هزينه ثبت انتقال زمين ( به ميزان 150 دلار نيوزيلند) است . بانك ها حق الزحمه اعطای وام ، با بهای معادل 1 درصد از ميزان وام مطالبه می كنند و بايد سپرده ای در بانك داشته باشيد ( معمولا حداقل 500 دلار نيوزيلند).

وام محلی برای خريد مسكن : وام هايی تا 80 درصد قيمت ملك را می توانيد از همه بانك های اصلی وانجمن های ساختمان سازی دريافت كنيد. حداكثر دوره بازپرداخت 25 سال است، اگر چه رويه جاری ، 20 يا حتی 15 ساله است .

محدوديت مالكيت خارجی : خارجيان می توانند املاك كمتر از يك جريب را بدون هيچ محدوديتی خريداری كنند . برای املاكی كه بيش از يك جريب باشند، اخذ مجوز از اداره ثبت زمين ناحيه يا هيأت ارزش گذاری زمين ضروری است . چنانچه خريدار مجوز اقامت دائم داشته باشد، به مجوز نيازی نيست.

استانداردهای ساختمانی : عموما بسيار خوب است ، اگر چه در خانه های ارزان تر از سقف های آهنی موجدار و ديوارهای بيرونی با روكوب تخته استفاده ميشود كه هميشه در آب و هوای نامساعد پايداری خوبی ندارند.

ماليات املاك : ماليات املاك( نرخ های مسكونی ) را كه معمولا شامل هزينه آب نيز هست، مسئولان امر محلی بسته به اندازه ملك تعيين می كنند. صوتحساب ساليانه برای يك خانواده متوسط بين 1000 تا 2000 دلار است ( ميانگين درواكلند 1142 دلار نيوزيلند است ). در برخی مناطق هزينه های اضافی برای برخی خدمات مثل جمع آوری زباله و آب اخذ می شود.

اجاره : معمولا درنيوزيلند ملك اجاره ای به آسانی قابل دسترسی است ، اگر چه ممكن است در شهرهای دانشگاهی يافتن آن دشوار باشد. اولكند و ولينگتون گران ترين مناطق برای اجاره هستند و اجاره يك آپارتمان كوچك در حدود 200 دلار نيوزيلند درهفته و برای يك خانه در حدود 300 دلار نيوزيلند در هفته است . خارج از اين دو شهر ، می توانيد انتظار پرداخت مبلغی به ميزان 50 درصد كمتر از مبالغ ذكر شده در بالا را داشته باشيد . مسكن اجاره ای معمولا به صورت غير مبله اجاره داده می شود و دوره اجاره معمولا حداقل 12 ماه است .

لوازم شخصی : افراد مقيم دا ئم می توانند كالاهايی را كه 12 ماه تحت مالكيت داشته اند ( از جمله اتومبيل ) بدون پرداخت گمركی وارد كننده، هر چند در اين مورد محدوديت هايی اعمال می شود.

خدمات شهری : شركت های برق محلی ، كه اكثرا به بخش خصوصی واگذار شده اند، برق را در نيوزيلند تامين می كنند. قيمت ها مناسب است ، برق 230 ولت و تامين آن معمولا قابل اطمينان است. جزيره شمالی تقريبا در همه مناطق لوله كشی گاز دارد اما در جزيره جنوبی فقط شهرهای كريستچرچ و دوندين گاز لوله كشی دارند، ا ما گاز كپسولی فراوان است . نرخ آب معمولا ثابت است و جزو ماليات املاك محلی اخذ می شود، اگر چه برخی منازل جديد ممكن است كنتور آب مخصوص به خود داشته باشند. آب معمولا فراوان است ، با اين وجود در برخی مناطق جزيره شمالی ، خشكسالی هايی اتفاق می افتد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...