رفتن به مطلب

اشتقال در قارا اقيانوسيه

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

مجوز كار : در نيوزيلند ويزای كار فقط به صورت موقتی صادر می شود و به افرادی كه قصد دارند اقامت دائم بگيرند، تعلق نمی گيرد. برای اخذ ويزای كار ، بايد پيشنهاد معتبر كار به شكل مكتوب داشته باشيد و از خدمات مهاجرت نيوزيلند ( NZIS) برای گرفتن ويزا ، اقدام كنيد . ويزای كار تنها در صورتی اعطا می شود كه هيچكدام از اتباع نيوزيلندی صلاحيت انجام آن كار را نداشته باشند ، اقامت دائم با حق زندگی و كار در نيوزيلند طبق يك سيستم امتيازبندی و براساس ويژگی ها، مهارت های استخدام و يا پيوندهای خانوادگی اعطا می شود. اين سيستم پيچيده است و بايد برای بررسی قوانين دراين خصوص با مسئولان نيوزيلندی مشورت كنيد.

شرايط كار : شرايط كار در نيوز يلند عموما خوب است و كارگران تا حدودی تحت حمايت قانون قرار می گيرند. ساعات كاری هفتگی 38 تا 40 ساعت است و بعد از اتمام12 ماه دوره استخدامی ،به كارگران تا 3 هفته مرخصی با حقوق تعلق می گيرد.

ميزان حقوق :ميزان حقوق در نيوزيلند معمولا پايين تر از كشورهای پيشرفته ديگر است ، اگر چه هزينه های پايين تر زندگی آنرا جبران می كند. حقوق در اوكلند و ولينگتون حدود 20 درصد بيشتر از بقيه مناطق كشور است. اين كشور برای كارگران حداقل حقوق ملی تعيين شده است

تامين اجتماعی : همه كارگران بايد سهمی را به شركت جبران خسارت ( ACC) بپردازند كه جانشين سهم تامين اجتماعی می شود . اين سهم هر ساله تعيين می شود و كارفرما آن را از حقوق كسر می كند. نرخ آن حدود 20 /1 دلار نيوزيلند برای هر 100 دلار نيوزيلند از حقوق كلی است . اين كشور ناتوانی و بيماری ، طرح بازنشستگی ، كمك هزينه های عائله مندی و پرداخت حقوق بيكاری .فقط بعد از يك حداقل دوره اقامت مشمول استفاده از مزايای تامين اجتماعی ميشويد، اگر چه نيوزيلند با برخی كشورها توافقات دو جانبه ای دارد كه بر اساس آنها می توانيد به محض اينكه اقامت خود را دريافت كرديد، برای استفاده از مزايای تامين اجتماعی اقدام كنيد.

خدمات

اداره پست : اداره پست نيوزيلند(NZ Post) نسبتا كارآمد است و اداره های پست يا عاملين آنها در سراسر كشور يافت می شوند. علاوه بر خدمات پستی ، اداره پست پرداخت صورتحساب ها را انجام ميدهد و برخی اداره ها ممكن است خدمات نقد كردن چك را نيز عرضه كنند.

تلفن : سيستم مخابراتی نيوزيلند مدرن و كارآمد است و شركت تله كام نيوزيلند (TCNZ) خدمات تلفن را عرضه می كند . مكالمات داخلی رايگان و نرخ ساير مكالمات مناسب است .

اينترنت : شركت های تامين كننده خدمات اينترنت متعددی در نيوزيلند فعاليت دارند و بيشتر به دليل رايگان بودن مكالمات داخلی ، استفاده از اينترنت روز به روز پر طرفدار تر می شود.

راديو و تلويزيون انگليسی زبان : نيوزيلند سه ايستگاه تلويزيونی ملی و در برخی مناطق ايستگاههای محلی دارد . سطح برنامه ها چندان خوب نيست و اكثر آنها از استراليا ، انگلستان و آمريكا وارد می شوند. تلويزيون كابلی و ماهواره پرطرفدارترند و وقايع ورزشی مهم را نشان می دهند.

اطلاعات متفرقه

راههای ارتباطی : به طور كلی ، نيوزيلند سيستم ارتباطی خوبی دارد از جمله فری های متعددی كه دوجزيره را به هم متصل می كنند. حمل ونقل عمومی كار آمد و بسيار منظم است و شامل خدمات اتوبوسرانی گسترده ای درمسافت های دوراست كه جايگزين خوبی برای سفر با هواپيما محسوب می شود. استفاه از هواپيما برای انجام مسافرت های داخلی پرطرفدار است ، اگر چه نرخ بليط چندان ارزان نيست . اين كشور پروازهای بين المللی بسياری دارد كه عمدتا به مقصد اوكلند هستند. راه آهن نيوزيلند شبكه محدودی دارد و بين د و جزيره خط آهن كشيده نشده است . چون خدمات آن سريع و منظم نيست ، بيشتر گردشگران و به منظور ديدن كشور ازآن استفاده ميكنند با افرادی كه بايد هر روز از منزل به محل كار رفت وآمد كنند. ولينگتون شبكه خط آهن قابل اطمينان و سريعی دارد. نيوزيلند جزو كشورهايی است كه بالاترين ميزان مالكيت اتومبيل را در جهان داراست، با وجود اين جاده ها نسبتا خلوت هستند و ترافيك مشكل عمده ای محسوب نمی شود . از طرف ديگر ، به دليل رانندگی های خطرناك، اين كشور يكی از بالاترين ميزان تصادفات را نيز دارد. اتومبيل نسبت به اكثر كشورهای اروپايی غربی گران تر است و رانندگی از سمت چپ صورت می گيرد. نيوزيلند به ميزان زيادی به خدمات فری متكی است كه با سرويس های مكرر، دو جزيره را به هم متصل می كنند.

ميزان بزهكاری : پايين است . نيوزيلند با ميزان پايين خشونت و جرائم جدی ، كشور امنی به شمار می رود . با وجود اين ، همانند بسياری از كشور های غربی ديگر ، در دهه گذشته ميزان بزهكاری افزايش يافته است . اوكلند نسبت به مناطق روستايی ميزان بزهكاری بالاتری دارد.

تحصيلات : تحصيل برای بچه ها از 6 تا 16 سالگی اجباری است ، اگر چه اكثر آنها تحصيل را در سن 5 سالگی آغاز ميكنند . سطح تحصيلی بالاست و سيستم تحصيلی نيوزيلند معمولا يكی از بهترين سيستم های تحصيلی در جهان شناخته می شود . اكثر بچه ها در مدارس دولتی حضور می يابند كه شهريه ای دريافت نمی كنند اما ممكن است نياز به اهدای مبلغی مشخص در هر سال باشد. در اين كشور چندين مدرسه خصوصی نيز داير است .

تسهيلات پزشكی : بسيار خوب است . نيوزيلند برای افراد مقيم طرح درمان ملی دارد، اگر چه برای خدمات غير اضطراری بيمارستان ، فهرست های انتظار طولانی به چشم می خورد. طرح دولتی ، هزينه ويزيت پزشكان ، هزينه دارو ( اگر چه نرخ يارانه ای دارند)، هزينه بينايی سنجی يا خدمات دندانپزشكی را نمی پردازد. بيش از يك سوم نيوزيلندی ها بيمه درمانی خصوصی مكمل دارند كه داشتن آن بسيار توصيه می شود چون هزينه خدماتی را كه تحت پوشش طرح ملی نيستند، می پردازد و خدمات بيمارستان های خصوصی را نيز شامل می شود . توافقات دوجانبه ، گردشگران بسياری از كشورها از جمله انگلستان را تحت پوشش قرار ميدهد و خدمات درمانی آسيب های ناشی از تصادف ، برای همه گردشگران رايگان است .

حيوانات خانگی :قوانين وارد كردن حيوانات به نيوزيلند بسيار سخت است و شامل واكسيناسيون و كنترل های دامپزشكی است . تهيه مجوز ورود مورد نياز است و حداكثر حيوانات خانگی مشمول يك دوره قرنطينه می شوند. حيواناتی كه از استراليا، نروژ ، سوئد ، انگلستان و هاوايی وارد می شوند ا ز اين قانون معاف هستند و دوره قرنطينه شامل حال آنها نمی شود اما بايد مورد بررسی دامپزشكی قرار گيرند.

مجوز اقامت :نيوز يلند با سهيمه ای سالانه ، مثلا 55000 نفر در سال 1999 ، برنامه ای دائمی برای پذيرش مهاجران دارد. همانند استراليا، مهاجرت با يك سيستم انتخابی و بر اساس سيستم امتيازبندی اجرا ميشود و در آن اولويت با افرادی است كه دارای مهارت های خاص مورد تقاضا باشند، قصد داشته باشند تجارتی را آغار كنند و يا پيوندهايی خانوادگی در نيوزيلند داشته باشد.

ويزا: اتباع همه كشورها بجز استراليا برای ورود به نيوزيلند با هر موقعيتی نياز به اخذ ويزا دارند . ويزا را می توانيد از سفارت يا كنسولگری نيوزيلند در كشور خود تهيه كنيد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...