رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

دوست داشتن..

امتیاز دادن به این موضوع:

براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

w1ngzvpexi.gif

دوست داشتن رو باید از برگ درخت آموخت....

وقتی زرد می شه، وقتی می میره ؛....

وقتی از درخت جدا می شه ؛.....

بازم پای همون درخت می افته....

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 12
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

روزهای محبوب

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

این جمله رو زیاد میگن دوستان

حالا یه سوال :233:

برگ درخت به نظرتون به غیر این راهی داره نه چون جبر مطلق هست:114:

من هیچ وقت دوست داشتن رو از برگ درخت یا نمیگیرم چون وقتی زرد میشه و می افته راهی جز افتادن پای درخت نداره :201:

فرهنگ ایران

http://www.farhangirani.ir/

banner.gif

سئو سایت ، وبلاگ و انجمن شما با قیمتی باورنکردنی پیام بدید

یاهو : FARHANGIRAN_AMIR

لینک به دیدگاه

من هیچ وقت دوست داشتن رو از برگ درخت یا نمیگیرم چون وقتی زرد میشه و می افته راهی جز افتادن پای درخت نداره :201:

خوشم میاد همه چیز رو بر اساس علم و منطق می بینی ............ نکنه معلم باشی :113: مثلا جبر یا............, اخه به قشر فرهنگی می خوری (از نوع معلم) :212:

گاهی اوقات تو زندگی به حدی تلاش می کنیم تا شرایطی بهتر رو رقم بزنیم اما بعد مدت زمانی، می فهمیم که فقط حمالی بودیم برای دیگران و زمان رو به راحتی از دست دادیم!

لینک به دیدگاه

سلام به شما

این مسائل نماد هستند

اگر همه چیز رو بخواییم با منطق حل بکنیم که شاید نتونیم برای هنر یک شاعر یا هنر یک نقاش توجیه منطقی داد

اگر شاعر به طبیعت جان میده از نظر عقلانی بخواییم تحلیل بکنیم شاید اون مدل جان دادن پذیرفتنی نباشه

ولی این ها نماد و جلوه دادن به طبیعت هستش

طبیعت در عین حال که خیلی از مسائلش جبری هستش ولی توی دل اون جبر یک چیزهایی رو میشه دید که نمیشه توجیه و تحلیل منطقی کرد

+پس اگر میگن استقامت رو از کوه یاد بگیریم که باید به طور منطقی پاسخ بدیم که طبیعتش اینه که مستحکم باشه چون اراده پروردگاره

شکی نیست که همه چیز اراده پروردگاره ولی بحث نماد و یادگیری انسان ها مقوله اش به نظرم جداست

موفق و شاد باشید

لینک به دیدگاه

خوشم میاد همه چیز رو بر اساس علم و منطق می بینی ............ نکنه معلم باشی :113: مثلا جبر یا............, اخه به قشر فرهنگی می خوری (از نوع معلم) :212:

نه دادا اشتباه کردی مثل اینکه معلمها رو درست نمیشناسی یه معلم خوب از قالب کتاب خارج میشه و از قالب منطق کتاب ؛اگه خارج نشه و بخواد همه چیز رو از طریق منطق و فلسفه بیان کنه مطمئن باش که نه کسی چیزی از حرفش میفهمه و نه خودش میتونه به کارش ادامه بده چون شغل معلمی نیاز به تنوع و جذابیت داره نه حالت خشک منطق و فلسفه.

اگر مي خواهي خوشبخت باشي براي خوشبختي ديگران بكوش؛

زيرا آن شادي كه ما به ديگران مي دهيم به خود ما بر مي گردد.

لینک به دیدگاه

نه دادا اشتباه کردی مثل اینکه معلمها رو درست نمیشناسی یه معلم خوب از قالب کتاب خارج میشه و از قالب منطق کتاب ؛اگه خارج نشه و بخواد همه چیز رو از طریق منطق و فلسفه بیان کنه مطمئن باش که نه کسی چیزی از حرفش میفهمه و نه خودش میتونه به کارش ادامه بده چون شغل معلمی نیاز به تنوع و جذابیت داره نه حالت خشک منطق و فلسفه.

درود واقعا بحث با شما بدترین کار زندگی میتونه باشه :22:

سلام به شما

این مسائل نماد هستند

اگر همه چیز رو بخواییم با منطق حل بکنیم که شاید نتونیم برای هنر یک شاعر یا هنر یک نقاش توجیه منطقی داد

اگر شاعر به طبیعت جان میده از نظر عقلانی بخواییم تحلیل بکنیم شاید اون مدل جان دادن پذیرفتنی نباشه

ولی این ها نماد و جلوه دادن به طبیعت هستش

طبیعت در عین حال که خیلی از مسائلش جبری هستش ولی توی دل اون جبر یک چیزهایی رو میشه دید که نمیشه توجیه و تحلیل منطقی کرد

+پس اگر میگن استقامت رو از کوه یاد بگیریم که باید به طور منطقی پاسخ بدیم که طبیعتش اینه که مستحکم باشه چون اراده پروردگاره

شکی نیست که همه چیز اراده پروردگاره ولی بحث نماد و یادگیری انسان ها مقوله اش به نظرم جداست

موفق و شاد باشید

نماد دقیقا یه چیز دیگه هست و اصلا ربطی به این نداره من تقریبا تمامی کتاب های ادبیات ایران و حتی جهان رو خوندم وقتی میگی کوه مظهر استقامت هست اصلا ربطی به جبر و اختیار نداره کوه مظهر استقامت هست چون استقامت زیادی داره و اسمان و بخشندگی و ... دقیقا با این بحث کامل متفاوت هست من ترجیح میدم دوست داشتن رو از چیزی یاد بگیرم که دقیق دوست داشته باشه نه مجبور باشه

+ در اینجا برگ هیچ نمادی نیست در کل به هیچ وجه ربطی به نماد نداره

نه بابا معلم چیه داداش من سعی میکنم همه چیز رو درست ببینم

هر چیزی رو قبول نمیکنم هر کی میخواد گفته باشه

فرهنگ ایران

banner.gif

لینک به دیدگاه

نماد دقیقا یه چیز دیگه هست و اصلا ربطی به این نداره من تقریبا تمامی کتاب های ادبیات ایران و حتی جهان رو خوندم وقتی میگی کوه مظهر استقامت هست اصلا ربطی به جبر و اختیار نداره کوه مظهر استقامت هست چون استقامت زیادی داره و اسمان و بخشندگی و ... دقیقا با این بحث کامل متفاوت هست من ترجیح میدم دوست داشتن رو از چیزی یاد بگیرم که دقیق دوست داشته باشه نه مجبور باشه

+ در اینجا برگ هیچ نمادی نیست در کل به هیچ وجه ربطی به نماد نداره

اصلا بی ارتباط نیستن با هم

واقعا تعجب میکنم که کتب ادبیات رو مطالعه کرده باشید و مسائل طبیعت رو با منطق حل بکنید

خیلی جالب بود برام

بنده دیگه بحثی نمیکنم

باید بگم بحث نماد اصلا بی ارتباط نیست(بخوایید موضوع جبر رو وارد بکنید باید به عرضتون برسونم که کوه هم از دید شما چاره ایی جز استقامت نداره)

فکر نمیکنم بتونیم علمی بحث کنیم چون شما شدید و مطلقا همه چیز رو از دید منطق نگاه میکنید

منطق و ادبیات دو مبحث جداست(خیلی از مسائل رو نمیشه براش منطق اورد)

ولی نظریات شما کاملا محترم

بنده هم براتون ارزوی موفقیت و سلامتی دارم

+ در ضمن خیلی خوب نیست که انسان فکر بکنه بار اطلاعاتی زیادی داره

چون ممکنه درست فکر نکنه

یاحق

لینک به دیدگاه

واقعا تعجب میکنم که کتب ادبیات رو مطالعه کرده باشید و مسائل طبیعت رو با منطق حل بکنید

خیلی جالب بود برام

بنده دیگه بحثی نمیکنم

باید بگم بحث نماد اصلا بی ارتباط نیست(بخوایید موضوع جبر رو وارد بکنید باید به عرضتون برسونم که کوه هم از دید شما چاره ایی جز استقامت نداره)

فکر نمیکنم بتونیم علمی بحث کنیم چون شما شدید و مطلقا همه چیز رو از دید منطق نگاه میکنید

چون ممکنه درست فکر نکنه

یاحق

من فکر کنم این بنده خدا اگه ازدواج کنه پدر, زنش رو در بیاره تا یه اس ام اس عاشقونه براش بفرسته و منتظر یک جواب عاشقانه باشه .... با یه اس ام اس بلند مرتبه فلسفی رو به رو میشه که کلا مخش هنگ می کنه ..............

راستی مواظب فلسفه زیاد از حد باشید اگه ظرفیتش رو نداشته باشید کار به بی ایمانی و انکار خدا می کشه (کاملا جدا از بحث و خیلی مهم)

گاهی اوقات تو زندگی به حدی تلاش می کنیم تا شرایطی بهتر رو رقم بزنیم اما بعد مدت زمانی، می فهمیم که فقط حمالی بودیم برای دیگران و زمان رو به راحتی از دست دادیم!

لینک به دیدگاه

ایشون خودشون میپذیرن که یک شکل دیگه به سیر تکاملی طبیعیت بدن

و میگن اون مدل دوست داشتن اجباریه

خب اگر دوست داشتن هست پس یعنی یک سلسله مراتب طبیعی رو که اسمش مثلا برگ ریزان باشه رو به دوست داشتن تشبیه کردید

حالا نوعش رو قبول ندارید

اگر بخواییم از باب هنری و نمادین وارد بشیم پس تعبیر دیگه ایی به یک سلسله مراتب طبیعی در طبیعت خواهیم داد

وقتی هنری نگاه بکنید پس باب منطق رو وسط نکشید بهتره چون اگر بخواییم منطقی نگاه بکنیم برگ ریزان رو به شکل ساده میشه گفت افتادن برگ از درخت به خاطر یکسری عوامل طبیعی و قراردادی

دوست داشتن به شکل منطقی دیدن به موضوع طبیعت شاید معنایی پیدا نکنه

اینایی که گفتم نظریات من بود

دیگه نظری نمیدم و بحثی هم نخواهم کرد

برای تمامی نظریات دوستان هم ارزش و احترام قائلم

+اگر قراره هنری نگاه بکنیم به چیزی پس هنری هم می اندیشیم

در پایان کلام به عنوان اخرین حرفم میگم که خیلی خوبه یاد بگیریم ملایم با هم صحبت کنیم

و این موضوع رو هم بپذیریم که انسانها ممکنه یک موضوع واحد رو متفاوت ببینند

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سپاسگذارم از لطف شما؛یه طرفدار دیگه به طرفدارام اضافه شد خیلی خوشحالم الان ذوق کردم از این همه خوشی:70:

اگر مي خواهي خوشبخت باشي براي خوشبختي ديگران بكوش؛

زيرا آن شادي كه ما به ديگران مي دهيم به خود ما بر مي گردد.

لینک به دیدگاه

سپاسگذارم از لطف شما؛یه طرفدار دیگه به طرفدارام اظافه شد خیلی خوشحالم الان ذوق کردم از این همه خوشی:70:

خواهش میکنم قابلی نداشت

خب اگر دوست داشتن هست پس یعنی یک سلسله مراتب طبیعی رو که اسمش مثلا برگ ریزان باشه رو به دوست داشتن تشبیه کردید

حالا نوعش رو قبول ندارید

اگر بخواییم از باب هنری و نمادین وارد بشیم پس تعبیر دیگه ایی به یک سلسله مراتب طبیعی در طبیعت خواهیم داد

وقتی هنری نگاه بکنید پس باب منطق رو وسط نکشید بهتره چون اگر بخواییم منطقی نگاه بکنیم برگ ریزان رو به شکل ساده میشه گفت افتادن برگ از درخت به خاطر یکسری عوامل طبیعی و قراردادی

در پایان کلام به عنوان اخرین حرفم میگم که خیلی خوبه یاد بگیریم ملایم با هم صحبت کنیم

موفق باشید

من فکر کنم این بنده خدا اگه ازدواج کنه پدر, زنش رو در بیاره تا یه اس ام اس عاشقونه براش بفرسته و منتظر یک جواب عاشقانه باشه .... با یه اس ام اس بلند مرتبه فلسفی رو به رو میشه که کلا مخش هنگ می کنه ..............

راستی مواظب فلسفه زیاد از حد باشید اگه ظرفیتش رو نداشته باشید کار به بی ایمانی و انکار خدا می کشه (کاملا جدا از بحث و خیلی مهم)

چاکرم داداش

بحث کردن با تو شاید از بهترین لحظات زندگی باشه همچنین جناب پاردون

خیلی جالب بود برام

بنده دیگه بحثی نمیکنم

چون ممکنه درست فکر نکنه

یاحق

داداش ببین انجمن واسه بحث هست وقتی من اومدن اینجا خیلی سوت و کور بود سعی کردم بحث کنیم

بعد اینکه من هیچ وقت ادعایی نداشتم و هنوز هم هیچ ادعایی ندارم من یه آدم مثه همه (اولین نظریه من اینه که هیچ آدمی با هیچ آدم دیگه ای فرق نمیکنه ) پس همه یکسانیم نه به معنی انسان بودن بالاتر از این حرفا وقت شد یه جا توضیح میدم

دقیقا بحث من ربطی به نماد نداره و بحث برگ هم اصلا ربطی به نماد نداره

باید یه پله برگردم عقب

نماد چیه ؟

میتونید که صفات انسان ها بخشی از صفات طبیعت هستن که هر جسم طبیعی ممکنه اون صفت رو به حد اعلا داشته باشه اما یکیشو حالا اونی که اینو به حد اعلا داره تو ادبیات میگیرنش نماد کوه به حد اعلا استقامت داره (هنوز وارد بحث جبر و اختیار نشدم ) وارد اون هم میشم آسمان به حد اعلا بخشنده هست

اما برگ به حد اعلا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببین این اصلا با هیچ نمادی جور در نمیاد

اصلا نماد نیست میتونی یه اسم روشبزاری اسمی جدید از خودت شاید بشه قبولش کرد

نمیتونم میتونم منظورمو برسونم یا نه

و میدونی فرق جبر و اختیار آسمان چیه جبر در ادبیاتی که من میگم منظورم از جبر جبر منطق نیست اینطوری اگه باشه غیر از انسان کسی اختیار نداره منظورم از جبر مطلق یک اتفاق هست که برعکس نداره یعنی برگ از زمین می افته و پای درخت و امکان برعکسش نیست اما آسمون میتونه باران بیاره میتونه نیاره و امکان برعکسش هست

نمیدونم چه طوری بگم اینا هیچ ربطی به نماد نداره

راستی اولین انجمنی هست که دارم توش زیادی حال میکنم

انجمن ماله بحثه دوستان ناراحت نشن و ادامه بدیم به نظرم شاید به یه جا برسه

فرهنگ ایران

banner.gif

لینک به دیدگاه

حالا نوعش رو قبول ندارید

موفق باشید

کی میگه دوست داشتن اجباریه

اصلا چیزی که اجبار باشه دیگه دوست داشتن نیست

نگاه هنری ....... :138:

درباره جبر و اختیار و ... هم توضیح دادم اینو الان دیدم

فرهنگ ایران

banner.gif

لینک به دیدگاه

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.