رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک تخفیف ویژه طراحان سایت  رو مطالعه کنید و حتما از این فرصت بی نظیر و عالی نهایت استفاده را بکنید.

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

×
×
  • اضافه کردن...

اقتصاد در استرالیا

امتیاز دادن به این موضوع:


ارسال های توصیه شده

پول رايج : دلار استراليا( a$)

نظارت بر ارز : وجود ندارد.

بانك ها : برای افتتاح حساب در استراليا نياز به يك كد مالياتی داريد كه می توانيد آنرا از اداره محلی ماليات استراليا تهيه كنيد در اين كشور چهار بانك ملی اصلی و بسياری بانك های محلی ، دولتی و منطقه ای فعال هستند و همه آنها برای جذب مشتريانی از بين مهاجران مشتاقند. بايد اطمينان حاصل كنيد كه بانك، عضوانجمن بانكداران استراليا aba و تابع قوانين شيوه بانكداری است ، اگر چه پيروی از اين قانون به معنای تضمين سپرده نيست . سيستم بانكی الكترونيكی برای اكثر معاملات مورد استفاده قرار ميگيرد و استفاده از سيستم بانكی تلفنی نيز رو به افزايش است .

هزينه / سطح زندگی : هزينه زندگی از يك ايالت به ايالت ديگر و حتی در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت است ، و به ميزان زيادی به منطقه ای كه در آن زندگی می كنيد و شيوه زندگی شما بستگی دارد و روی هم رفته شبيه به اكثر كشورهای اروپای شمالی است . قيمت لوازم ضروری مثل غذا، نوشيدنی و لباس نسبتا پايين است ولی در مورد محصولات صنعتی چنين نيست، چرا كه بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند. قيمت خودروهای وطنی حدود 25 درصد از بسياری كشورهای اروپای غربی گرانتر و تا دو برابر قيمت ها در آمريكا است ( خودروها ی وارداتی بسيار گران هستند).استراليايی ها به طور كلی از استانداردهای زندگی بالايی برخوردارند.

سرانه توليد ناخالص داخلی : 20640 دلار آمريكا

نظام مالياتی

مبلغ كلی ماليات های مستقيم و غير مستقيم در مقايسه با استانداردهای بين المللی ، نسبتا پايين است ، اگر چه انتظار می رود در سال های آينده اصلاحات مالياتی اساسی انجام شود. برای انجام امور مالياتی ، بايد كد مالياتی( tfn) داشته باشيد كه می توانيد آنرا از اداره محلی ماليات استراليا تهيه كنيد ، در غير اين صورت تا زمان دريافت tfn با بالاترين نرخ ماليات بر در آمد ، از شما ماليات اخذ شود.

ماليات بر درآمد : ماليات بر در آمد از همه افرا د مقيم در استراليا بر اساس در آمد جهانی آنها، و از افراد غير مقيم تنها براساس در آمد بدست آمده در استراليا، اخذ ميشود. گردشگرانی كه برای مدتی كوتاه در استراليا اقامت می كنند( برای مدتی كمتر از 6 ماه ) بر اساس نرخ های افرا د غير مقيم ، مشمول ماليات بر درآمد می شوند. ماليات بر در آمد برای درآمدهای مثل حقوق ، دارايی و سود سرمايه محاسبه می شود و نرخ آن از 20 درصد ( برای در آمدهای بيش از 5401 دلار استراليا) تا 47 درصد ( برای درآمدهای بيش از 50000 دلار استراليا ) متفاوت است . نرخ ماليات برای افراد غير مقيم ، از 29 درصد ( حداكثر 20700 دلار استراليا ) تا 47 درصد ( برای درآمدهای بالای50000 دلار استراليا ) متفاوت است . در اكثر موارد ماليات از حقوق كسر می شود ( paye) ، اگر چه برای برخی مشاغل پرداخت های معين و سيستم مالياتی موقتی در نظر گرفته شده است . همه افراد مقيم كه در آمد ساليانه ای بيش از 5400 دلار استراليا دارند بايد گزارش مالياتی تهيه و تنظيم كنند.

ماليات سود سرمايه (cgt) : وجود ندارد.

ماليات اموال و دارايی ها : وجود ندارد.

ماليات بر ارث وهديه : وجود ندارد.

ماليات برارزش افزوده / خريد / فروش : در استراليا سيستم val وجود ندارد اما برای كالاهای غير ضروری از 12 تا 32 درصد، ماليات فروش محاسبه می شود. ماليات فروش وسايل نقليه از 17 تا 45 درصد تفاوت است.

مسكن

قيمت مسكن : قيمت خانه درنقاط مختلف كشور و در حومه شهرهای مختلف بسيار متغير است . تعجب آور نيست اگر بگوييم كه هر چند ازيك شهر يك كلان شهر دورتر باشيد ، قيمت زمين و ملك پايين تر است .قيمت آپارتمان های دوخوابه ( حدود 75 متر مربع /807 فوت مربع ) در حومه شهر ها حداقل 80000 دلار استرالياست و در يك منطقه ساحلی پر طرفدار يا مركزی به دوبرابر اين مبلغ ميرسد . قيمت يك خانه د و يا سه خوابه در حومه اكثر شهرها حداقل 50000 تا 90000 دلار استرالياست .

هزينه ها: هزينه ها به طور كلی به 4 تا5 درصد از قيمت كلی خريد می رسد . هزينه های اصلی شامل هزينه مهر كردن و هزينه های قانونی است هزينه مهر كردن بسته به ايالت از حدود1 تا5/3 درصد متفاوت است . هزينه های قانونی معمولا 1 تا 2 درصد قيمت خريد هستند ، اما ممكن است برا ساس ميزان كاری كه عملا انجام شده است ، تعيين شوند.ماليات زمين را دولت ايالتی يا شهری برای مالكين مقرر می كند.

وام محلی برای خريد مسكن: وام مسكن را می توانيد از بانك ها و انجمن های ساختمان سازی تهيه كنيد. اين وام ها معمولا حداكثر 75 تا 80 درصد قيمت خانه هستند، اگرچه وام هايی تا 100 درصد قيمت نيز اعطا می شود. حداكثر دوره وام 30 سال است ، هر چند كه دوره باز پرداخت معمولا بين 15 تا 25 سال است . وام مسكن ممكن است دارای نرخ بهره ثابت يا متغير باشد.

محدوديت مالكيت خارجی : محدوديتی برای افراد مقيم منظور نشده است اما در تمام مواردی كه خارجيان غير مقيم پيشنهادی برای خريد املاك شهری می دهند ، پيشنهاد خريد بايد به تصويب مسئولان امر استراليايی برسد.

استانداردهای ساختمانی: به طور كلی بسيارخوب است.

ماليات املاك: ماليات املاك ( كه ماليات شورای شهر ناميده می شود) شكل اصلی ماليات دولتی محلی است و نرخ آن بسته به شهر بسيار متفاوت است . نرخ ها به ارزش بر آورده شده ملك بستگی دارند وممكن است در برخی مناطق بسيار بالا باشند.

اجاره : بازار ملك اجاره ای دراستراليا رونق چندانی ندارد ومسكن اجاره ای در شهر های بزرگ بخصوص در سيدنی و ملبورن نادر است . بنابراين توصيه ميشود قبل از ورود به فكر مسكن باشيد. اجاره يك آپارتمان كوچك از100 تا 150 دلار استراليا در ماه وبرای يك خانه سه خوابه از 150 تا 350 دلار استراليا در ماه است ، اگر چه املاكی كه در مراكز شهر قرار دارند بسيار گران ترند. مسكن معمولا به شكل غير مبله اجاره داده ميشود.

لوازم شخصی : لوزام شخصی را می توانيد بدون پرداخت گمركی به اين كشور وارد كنيد ، اما بايد برای حداقل يك سال تحت مالكيت شما بوده باشند. مهاجران می توانند يك اتومبيل وارد كنند اما بايد به نسبت قيمت آن گمركی و ماليات فروش بپردازند.

خدمات شهری : برق ( 250/240 ولت ) توسط شركت های ايالتی تامين می شود كه برخی از آنها به بخش خصوصی واگذار شده اند. قيمت برق بسته به ايالت و ميزان رقابت محلی بسيار متفاوت است ، و اكثر شركت های برق برای اوقات اوج مصرف و زمان های كم مصرف نرخ های متفاوتی تعيين می كنند. گاز لوله كشی در همه شهرهای بزرگ موجود است ، اگر چه ممكن است برخی خانه ها به سيستم گازرسانی متصل نباشند . گاز پرطرفدار و وسيله ای مقرون به صرفه برای ايجاد گرما و مصارف پخت و پز است . در مناطق روستايی، گاز كپسولی موجود است. آب در استراليا كه خشك ترين قاره جهان است و در معرض خشكسالی های مكرر و طولانی قرار دارد، متاعی پر ارزش به شمار می رود. محدوديت در استفاده از آب در بسياری از ايالت ها متداول است . در كلان شهرها ، ميزان آب مصرفی به وسيله كنتور مشخص می شود وبهای آن بر اساس ميزان مصرف از هر خانواده اخذ می شود، در حاليكه در مناطق روستايی ممكن است نرخ ثابتی داشته باشد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

اطلاعیه ها

  • >> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<