رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک تخفیف ویژه طراحان سایت  رو مطالعه کنید و حتما از این فرصت بی نظیر و عالی نهایت استفاده را بکنید.

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

×
×
  • اضافه کردن...

لبخند را فراموش نكنید چون ...؟!

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

97567.jpg

عضلاتی كه برای لبخند زدن استفاده می شوند صورت را بالا می كشند. پس نیازی به ...

اعمال ما، همیشه رساتر از كلماتند. مثلاً تبسم شما به طرف مقابلتان می‌گوید: "من دوستت دارم، تو مرا خوشحال می‌كنی، از ملاقاتت خوشحالم". تبسم خرجی ندارد، ولی چیزهای بسیاری می‌آفریند. لبخند بدون این‌كه دهنده‌اش را فقیر كند، گیرنده را ثروتمند می‌كند.

تبسم، یك لحظه بیشتر پایدار نیست، ولی گاهی خاطره‌اش تا ابد باقی می‌ماند. هیچ‌كس آن‌قدر غنی نیست كه نیازی به تبسم نداشته باشد و هیچ‌كس آن‌قدر فقیر نیست كه از عهده بخشش یك تبسم برنیاید. لبخند، خستگی را برطرف و افراد مأیوس را امیدوار می‌كند. لبخند، اشعه آفتاب است برای افسردگان و بهترین پادزهر طبیعی است برای غم و ناراحتی. با همه اینها، تبسم را نه می‌توان خرید و نه می‌توان گدائی كرد و نه می‌توان دزدید، زیرا تبسم یك كالای زمینی نیست، مگر زمانی‌كه عطا شود. پس لبخند را فراموش نكنید. لبخند بی‌هزینه شما، گرانبهاترین هدیه است.

در تمام دنیا انسان‌ها وقتی خوشحالند، لبخند می‌زنند بر طبق تحقیقات انسان‌شناسان، لبخند یكی از احساسات جهانی و شاخص احساسات انسانی است. توانائی لبخند زدن یكی از تفاوت‌های اصلی فیزیولوژیك بین انسان و حیوان است. توانائی لبخند زدن از كاركردهای سطوح عالی مغز است كه فقط در نوع انسان و حیوان است. توانائی لبخند زدن از كاركردهای سطوح عالی مغز است كه فقط در نوع انسان مشاهده شده است. در حالی‌كه انقباض عضلات صورت برای نشان دادن خشم و تنفر در اغلب پستانداران عالی وجود دارد.

دكتر "پل اكمن" محقق ارتباطات غیركلامی می‌گوید: "لبخند یكی از ساده‌ترین و در عین حال یكی از گیج‌كننده‌ترین حالات انسان است." برای یك لبخند، تنها یك ماهیچه صورت مورد نیاز است، در حالی‌كه برای نشان دادن اندوه و یا تنفر، دست كم باید دو ماهیچه صورت‌تان را به‌كار بگیرید، یعنی برای لبخند زدن به انرژی به مراتب كمتری نیاز دارید. پس كسانی‌كه پیوسته اخم به چهره دارند، انرژی فراوانی را مصرف می‌كنند تا خصوصیتی را در چهره خود پدید آورند.

تحقیقات علمی جدید همگی مؤید آن ضرب‌المثل قدیمی‌اند كه می‌گوید: "خنده بر هر درد بی‌درمان دواست." بر طبق تحقیقات پزشكان خندیدن بر تمام اندام‌های بدن تأثیر می‌گذارد، به‌عنوان مسكن طبیعی عمل می‌كند، فشار روانی را كاهش می‌دهد، كالری‌ها را به سرعت می‌سوزاند و سوءهاضمه را بهبود می‌بخشد. در حال حاضر نیز دانشمندان معتقدند كه می‌توانیم با خنده چاقی را از بین ببریم، زیرا خنده به سرعت سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. جریان خون و فرآیندهای هاضمه با خندیدن سرعت می‌یابند و كل سیستم بدن از حالت ركود و كسالت خارج می‌شود.

دكتر "جون گومز" روان‌پزشك می‌گوید: "خنده در نهایت بهترین شیوه كنار آمدن با هیجانات عصبی و موقعیت‌های پراسترس است. خنده، استرس را همچون یخی در برابر آتش ذوب می‌كند. لبخند و خنده، رشد سرطان را متوقف می‌كند. همچنین كسانی‌كه بیشتر می‌خندند، كمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. و كسانی‌كه در زندگی، خود را از شادی دور نگه می‌دارند، به مراتب بیشتر از مردم شاد به سرطان دچار می‌شوند.

گاهی پیش می‌آید كه تمایلی به لبخند زدن نداریم و حالمان چندان خوش نیست؛ در چنین صورتی می‌توانیم نكات زیر را به‌كار ببندیم و همه باید به مؤثر بودن آنها امیدوار باشیم تا هیچ‌گاه چهره‌مان از لبخندی زیبا خالی نباشد. این سخن مارك تواین را فراموش نكنید "كه هیچ چیز غم‌انگیزتر از دیدن چهره‌های جوان ولی عبوس نیست."

به‌خود بقبولانید كه لبخند بزنید و یا پیش خود آوازی را زمزمه كنید. طوری رفتار كنید كه گوئی شاد و خوشحالید. این امر موجب می‌شود كه شادی، شما را فراموش نكند. اغلب ما درست به همان اندازه احساس شادی می‌كنیم كه تصمیم گرفته‌ایم شاد باشیم. همیشه قدردان باشید و به نعماتی كه دارید بیندیشید. همیشه احساس قدرشناسی با طبیعی‌ترین لبخند دنیا همراه می‌شود. همه جا پیام‌آور دوستی، شادی و نشاط باشید تا هم از شما استقبال كنند و اگر تاكنون چنین می‌پنداشتیم كه ابتدا باید شاد باشیم و سپس لبخند بزنیم، طبق تئوری جدید می‌توانیم ابتدا لبخند بزنیم و سپس شاد شویم.

عبارتی در ستایش لبخند از پیامبر اكرم

لبخند زدن تو به روی برادرانت، برای تو صدقه است. حضرت محمد (ص)

فواید لبخند زدن

1. لبخند جذابتان می كند

همه ما به سمت افرادیكه لبخند می زنند كشیده می شویم. لبخند یك كشش و جذبه فوری ایجاد می كند. دوست داریم نسبت به آنها شناخت پیدا كنیم.

2. لبخند حال و هوایتان را تغییر می دهد.

دفعه بعدی كه احساس بی حوصلگی و ناراحتی كردید، لبخند بزنید. لبخند به بدن حقه می زند.

3. لبخند مسری است.

لبخند زدن برایتان شادی می آورد. با لبخند زدن فضای محیط را هم شادتر می كنید و اطرافیان را مانند آهن ربا به سمت خود می كشید.

4. لبخند زدن استرس را از بین می برد.

وقتی استرس دارید، لبخند بزنید. با اینكار استرستان كمتر می شود و می توانید برای بهبود اوضاع وارد عمل شوید.

5. لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می كند.

به این دلیل عملكرد ایمنی بدن تقویت می شود كه شما احساس آرامش بیشتری دارید. با لبخند زدن از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری كنید.

6. لبخند زدن فشارخونتان را پایین می آورد.

وقتی لبخند می زنید، فشارخونتان به طرز قابل توجهی پایین می آید. لبخند بزنید و خودتان امتحان كنید.

7. لبخند زدن اندورفین، سروتونین و مسكن های طبیعی بدن را آزاد می كند.

تحقیقات نشان داده است كه لبخند زدن با تولید این سه ماده در بدن باعث بهبود روحیه می شود. می توان گفت لبخند زدن یك داروی مسكن طبیعی است.

8. لبخند زدن چهره تان را جوانتر نشان می دهد.

عضلاتی كه برای لبخند زدن استفاده می شوند صورت را بالا می كشند. پس نیازی به كشیدن پوست صورتتان ندارید، سعی كنید همیشه لبخند بزنید.

9. لبخند زدن باعث می شود موفق به نظر برسید.

به نظر می رسد كه افرادیكه لبخند می زنند اعتماد به نفس بالاتری دارند و در كارشان بیشتر پیشرفت می كنند.

10. لبخند زدن كمك می كند مثبت اندیش باشید.

لبخند بزنید. حالا سعی كنید بدون از بین رفتن آن لبخند به یك مسئله منفی فكر كنید. خیلی سخت است. وقتی لبخند می زنیم بدن ما به بقیه بدن پیغام می فرستد كه "زندگی خوب پیش می رود". پس با لبخند زدن از افسردگی، استرس و نگرانی دور بمانید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 1
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

اطلاعیه ها

  • >> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<