رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

ایران سی اف سی
>> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<

دلیل افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟ بررسی 4 شاخص کلیدی بیت کوین

امتیاز دادن به این موضوع:


ارسال های توصیه شده

قیمت بیت کوین حمایت خود در محدوده 7,800 دلار را حفظ کرد و برای پنجمین هفته متوالی در این محدوده در نوسان بود.

به گزارش کوین تلگراف، با بازگشت قیمت بیت کوین به رقم بالای 8,200 دلار، چندین شاخص از احتمال تغییر یافتن روند نزولی یک ماهه و بازگشت بیت کوین به روند صعودی خبر می‌دهند.

نمودار بیت کوین و نرخ برابری با ریال

1- قیمت بیت کوین بار دیگر حمایت خود را حفظ کرد

شواهد حاکی از آن است که بیت کوین فعلا یک کف قیمتی برای خود یافته است. هم در نمودارها هفتگی و هم در نمودارهای روزانه بیت کوین، این ارز چندین بار توانسته حمایت خود حفظ کند. پس از رسیدن به بیشترین قیمت هفتگی که روز دوشنبه (14 اکتبر) با رسیدن بیت کوین به 8,400 دلار شاهدش بودیم، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پنج روز از 7 روز هفته گذشته را زیر شاخص «بولینگر باندز» (روبان‌های بولینگر) سپری کرد و در حال حاضر، حمایت فعلی در حدود 7,860 دلار قرار دارد.

با نوسان قیمت بیت کوین در نیمه پایینی شاخص بولینگرباندز در هفته گذشته، خطوط بولینگر به یکدیگر نزدیک شدند و همین مسئله سبب شد تا مقاومت در نمودارهای روزانه به 8,550 برسد و شاخص میانگین متحرک این شاخص نیز تا 8,120 کاهش یافت.

طی هفته آینده، خریداران باید شاهد تثبیت روند در قیمتی بالای 8,120 دلار باشند تا بدین ترتیب بتوان انتظار خروج از روند نزولی فعلی را داشت. از طرف دیگر عبور از 8,550 دلار می‌تواند موجب رسیدن به مقاومتی جدید در نمودارهای هفتگی بیت کوین شود.

بولینگر باند در قیمت بیت کویننمودار روزانه

چشم انداز بیت کوین در نمودار هفتگی

به دلیل تغییرات نزولی قیمت بیت کوین طی هفته گذشته، خط پایین در شاخص بولینگر باندز به 7,633 دلا رسید. 7,633 سطحی است که بیت کوین باید آن را حفظ کند، در غیر این صورت بوی خون به مشام خرس‌ها خواهد رسید و این اتفاق نتایج ناخوشایندی برای قیمت بیت کوین به همراه خواهد داشت.

دیروز «پیتر شیف» (Peter Schiff)، از طرفداران دو آتشه طلا در توییتر خود به تشریح پیش‌بینی‌اش از سقوط قیمت بیت کوین به 2,000 دلار پرداخت. او در توییتش می‌نویسد:

نمودار بیت کوین وحشتناک به نظر می‌رسد. نه تنها پرچمی که به دنبال کاهش قیمت اخیر ایجاد شده وحشتناک بوده و نشان‌دهنده حرکت به سمت 6,000 دلار است، بلکه بیانگر آن نیز هست که رفته رفته شانه سمت راست الگوی «سر و شانه» در حال تکمیل است. در این الگو سر 14,000 دلار خواهد بود و خط گردن زیر 8,000 قرار دارد. همه اینها نشان از یک سقوط بزرگ تا 2,000 دلار را می‌دهند!

طی هفته آینده شاهد شکل گیری پنجمین کندل هفتگی (شمع) در بخش پایینی بولینگر باندز خواهیم بودیم. از طرف دیگر، همانطور که در نمودارها مشاهده می‌کنیم، با شروع هفته، کندل‌ها نیز کوچکتر می‌شوند. آیا این هفته می‌تواند نقطه عطف بیت کوین باشد؟ شاید با نگاه به شاخص «قدرت نسبی» (RSI) بتوان راحت‌تر چنین چیزی را پیش‌بینی کرد.

نمودار هفتگی بیت کوین

2- شاخص RSI اشباع فروش را نشان می‌دهد

شاخص RSI هفتگی اطلاعات چندانی به ما نشان نمی‌دهد. با این حال، شاخص RSI در تایم فریم روزانه نوید شروع یک روند صعودی برای بیت کوین را می‌دهد. طبق این شاخص 19 اکتبر (27 مهر) شاهد کمترین رقم 30.75 بودیم و پس از آن نیز این شاخص در حال افزایش بوده است.

کمی برای شادی زود است، اما «جیسیون ویلیامز» (Jason Williams)، از بنیان‌گذاران «مورگان کریک» (Morgan Creek)، توجهی به این مسئله ندارد و در توییتی، به مطلب منتشر شده توسط «پلن بی» (PlanB) اشاره کرده است. این مطلب در وب‌سایت «مدیوم» (Medium) منتشر شد و به تشریح نرخ عرضه و موجودی فعلی (Stock-to-Flow) و کمیابی بیت کوین می‌پردازد. ویلیامز در توییتر خود می‌نویسد:

این مدل پیش‌بینی می‌کند که پس از هاوینگ (نصف شدن پاداش شبکه استخراج بیت کوین) که ماه می سال آینده میلادی رخ خواهد داد، ارزش بازار بیت کوین به 1 تریلیون دلار خواهد رسید و این یعنی قیمت 55,000 دلاری برای هر واحد از این ارز.

تا هاوینگ 206 روز دیگر باقی است.

وضعیت شاخص RSI در تایم فریم روزانه

3- همگرایی شاخص مکدی (MACD)

یکی دیگر از شاخص‌هایی که نشانه‌هایی ضعیف از بهبود قیمت در بازار بیت کوین دارد، شاخص مکدی در تایم فریم روزانه است. امروز در این شاخص، خط مکدی شروع به فاصله گرفتن از خط سیگنال کرده است.

از طرف دیگر هیستوگرام مکدی پس از گذشت هشت روز بالاخره با میله سبز تیره مشخص بسته شده که نشان‌دهنده یک الگوی صعودی است. با این حال، از آنجایی که شاخص مکدی در تایم فریم هفتگی همچنان نزولی است، پیش‌بینی این اندیکاتور در تایم فریم هفتگی را نمی‌توان چندان قوی دانست.

مکدی روزانه بیت کوین به صورت صعودی است

چشم‌انداز شاخص مکدی در تایم‌فریم هفتگی

با رجوع به تایم فریم هفتگی در شاخص مکدی، می‌توان مشاهده کرد که پس از هشتمین میله در هیستوگرام (با رنگ قرمز تیره)، تغییری کوچک رخ داده است. با این حال ایجاد دامنه کوچکتر و بسته شدن قیمت این هفته بالای 8,150 دلار ممکن است موجب ایجاد کندلی با رنگ صورتی کمرنگ شود و به عقیده برخی با ظهور این کندل می‌توان به بازگشت روند امیدوارتر از قبل شد.

لازم به ذکر است که نشانه‌ای از روند صعودی در خط سیگنال و خط مکدی در تایم فریم هفتگی دیده نمی‌شود و تا زمانی که شیب منحنی آنها تغییر نکند، احتمال روند نزولی در آینده وجود خواهد داشت.

شاخص مکدی بیت کوین در تایم فریم هفتگی

4- سودآوری ماینینگ به کمترین رقم یک سال اخیر نزدیک می‌شود

ماینرها با آغوش باز از یک بازگشت روند استقبال می‌کنند، چرا که در حال حاضر با چنان کاهشی در سودآوری مواجه‌اند که از زمان قیمت 3,500 دلاری بیت کوین که در ماه فوریه (اسفند) شاهدش بودیم، مشابه آن را ندیده‌اند.

در عین حال، این مسئله می‌تواند نوید دیگری برای روند صعودی باشد؛ چرا که ماینرها بدیهی‌ترین فروشندگان بازارند.

بر روی کاغذ، هر چه بیت کوین به قیمت سر به سر برای ماینرها برسد، این فروشندگان به سمت نگه‌داری سرمایه‌ها و کاهش فروش بیت کوین‌هایشان متمایل‌تر می‌شوند.

در واقع، در سطوح فعلی قیمت، ماینرهایی که قیمتی کمتر از 10 سنت به ازای هر کیلووات ساعت پرداخت می‌کنند، می‌توانند بدون ضرر بیت کوین استخراج کنند.

حتی غول‌هایی نظیر «بیت مین» (Bitmain) هم که از برق صنعتی ارزان با قیمت حدودی 0.06 سنت استفاده می‌کنند هم با چالش در خصوص سودهایشان مواجه‌اند؛ پس می‌توان گفت که یک کاهش قیمت دیگر برای بیت کوین می‌تواند تیر خلاص برای ماینرهای چینی باشد؛ ماینرهایی که مسئولیت 60 درصد از هش ریت بیت کوین را بر عهده دارند.

«امیر نس» (Amir Ness)، از فعالان حوزه ماینینگ، در پاسخ به سوال کوین تلگراف در خصوص اینکه قیمت بیت کوین تا چه حدی باید سقوط کند که دیگر استخراج برای ماینرها سودآور نباشد؟ می‌گوید:

حتی در قیمت 0.055 سنت به ازای هر کیلووات ساعت هم قیمت بیت کوین باید بالای 6,500 دلار باقی بماند، در غیر این صورت ماینینگ سودآور نخواهد بود.

نس گرداننده فارم «ماین ای بلاک» (Mine A Block) است. این فارم در «ایرکوتسک» واقع در سیبری قرار دارد. در این بخش از سیبری هر کیلووات ساعت قیمتی معادل 0.055 دارد.

نمودار سالانه سودآوری ماینینگ

سناریوی صعودی

برای اینکه فروشندگان، قدرت روند نزولی را حفظ کنند، بیت کوین باید در موقعیتی بالای میانگین متحرک روزانه در شاخص بولینگر باندز قرار بگیرد و این شاخص در حال حاضر در قیمت 8,120 است. بسته شدن قیمت در رقمی بالای میانگین متحرک، بیت کوین را آماده مواجهه با مقاومت بعدی در 8,550 خواهد کرد.

همچنین مقاومت بعدی پس از آن در حدود 9,846 دلار خواهد بود، اگر بیت کوین بتواند این قیمت را شکسته و وضعیتش را حفظ کند، به احتمال زیاد پتانسیل رشد تا 12,100 دلار را خواهد داشت.

سناریوی نزولی

صعود قیمت امروز از 8,000 به 8,170 برای فروشندگان خبر بدی است، با این حال اگر بخواهیم نگاهی جامع داشته باشیم، قیمت بیت کوین همچنان 300 دلار بالاتر از سطح حمایت فعلی در تایم فریم روزانه بالینگر باندز است.

اگر بیت کوین زیر 7,860 برسد، با حمایت بعدی خود که 200 دلار پایین‌تر است، رو به رو خواهد شد. در این صورت توقف بعدی قیمت در حدود 7,000 دلار خواهد بود و این یعنی سقوط شدید 15 درصدی. در صورتی که این اتفاق بیافتد، باید منتظر فشار بیشتری از سوی فروشندگان باشیم که می‌تواند قیمت را به سطوحی برساند که دیگر استخراج بیت کوین برای بیشتر ماینرها سودآوری ندارد.

The post دلیل افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟ بررسی 4 شاخص کلیدی بیت کوین appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

اطلاعیه ها

  • >> تولد پسرم ---- کوپن amirali << >> تخفیف 60.000 هزار تومانی هر کاربر می تواند 2 بار استفاده کند <<

×
×
  • اضافه کردن...