رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

کپسول ۴۰: از نرخ خبرساز برق ماینینگ تا پیش‌بینی بیت کوین یک میلیون دلاری!

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

کپسول هفتگی، خلاصه اتفاقات هفته گذشته در دنیای ارزهای دیجیتال را بازگو می‌کند. در کپسول هفتگی به وضعیت بازار در هفته‌ای که گذشت نگاهی می‌اندازیم و هر هفته با یک قسمت از مجموعه «۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم» همراه شما خواهیم بود. جمعه هر هفته منتظر شماره جدید کپسول باشید.

اخبار مهم هفته

اخبار مهم کپسول 39

تاریخ اجرای هاردفورک استانبول اتریوم اعلام شد

هاردفورک استانبول شامل آخرین تغییراتی خواهد بود که اتریوم پیش از انتقال به اتریوم ۲.۰ آن را پشت سر خواهد گذاشت. سرپرست تیم توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم، پیتر زیلاگی، تاریخ اجرای این هاردفورک را ۴ دسامبر (حدود دو هفته آینده) اعلام کرده است. گفته می‌شود در هاردفورک بعدی اتریوم که از آن با نام برلین نیز یاد می‌شود،‌ الگوریتم جدید اثبات کار «ProgPoW» نیز اجرا شود. هاردفورک استانبول شامل اجرای شش پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) خواهد بود.

دستورالعمل وزارت نیرو و قیمت برق استخراج ارزهای دیجیتال مشخص شد

پس از ماه‌ها انتظار بالاخره سرانجام تعرفه برق ماینرها با انتشار مصوبه‌ای که امضای رضا اردکانیان پای آن به چشم می‌خورد، مشخص شد. قیمت برق استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال در مصوبه وزارت نیرو به ازای هر کیلووات ۹۶۵ تومان تعیین شده است. از جمله بند‌های عجیب این مصوبه، جایزه دادن به افرادی است که ماینرها غیرمجاز را معرفی می‌کنند. طبق تبصره دیگری از این مصوبه،‌ تعرفه برق استخراج‌کنندگان در ۸ ماه سال (از ابتدای مهر تا انتها اردیبهشت) با ضریب ۰.۵ و در ۴ ماه‌ باقی گرم سال با ضریب ۲ محاسبه خواهد شد. انتشار این مصوبه با اعتراض شدید ماینرها به نرخ تعیین شده روبرو شد.

خبرگزاری دولتی چین: بیت کوین اولین دستاورد موفق بلاک چین است

رویکرد چین و خبرگزاری‌های دولتی‌اش نسبت به بیت کوین به نظر می‌رسد که در حال تغییر کردن باشد. هفته گذشته خبرگزاری دولتی شین‌هوا در این کشور، گزارشی منتشر کرد که در آن بیت کوین به عنوان اولین موفقیت کاربردی بلاک چین معرفی شده بود. چین که در سال ۲۰۱۷ از قلع‌وقمع کنندگان بزرگ کسب‌وکارهای حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین بود، حالا مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است. در گزارش منتشر شده به توضیح مفاهیم اصلی بلاک چین پرداخته شده و به این نکته اشاره شده که تغییرات قیمت بیت کوین توسط هیچ دولت مرکزی انجام نمی‌گیرد.

تونس به دنبال انتشار پول ملی اینترنتی بر بستر بلاک چین

پس از ارز دیجیتال ملی چین حالا نوبت به تونس رسیده است. بانک مرکزی این کشور هفته اخیر رسما اعلام کرد که فرایند دیجیتالی کردن دینار را آغاز کرده و قرار است به زودی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با پشتوانه کاغذی عرضه کند. از نکات قابل توجه این ارز دیجیتال ملی،‌ عرضه آن بر روی بلاک چین یونیورسا است؛ با این حال مدیر استارتاپ یونیورسا اعلام کرده که این ارز الکترونیکی را نمی‌توان یک ارز دیجیتال واقعی در نظر گرفت. استفاده از ویژگی جعل‌ناپذیری بلاک چین در این CBDC بیشتر از سایر خصوصیات این فناوری مورد توجه بوده چرا که دینار الکترونیکی تحت کنترل دولت خواهد بود.

اهدای ۵۰ بیت کوین به پروژه گرین از سوی فرد ناشناس

یکی از خبرسازترین اتفاقاتی که هفته گذشته در دنیای آلت کوین‌ها رخ داد،‌ اعلام خبر اهدای بیت کوین فرد ناشناسی به پروژه گرین بود؛ بیت کوین‌هایی که در سال ۲۰۱۰ استخراج شده بودند و از آن زمان کسی به آن‌ها دست نزده بود. یکی از توسعه‌دهندگان این پروژه که با فرد ناشناس ارتباط برقرار کرده، بخشی از صحبت‌هایش را در انجمن این ارز دیجیتال قرار داد. در صحبت‌های این فرد اشاره شده که وی پروژه را از ابتدا تحت نظر داشته و مسیر توسعه آن دقیقا همان چیزی‌ست که انتظار داشته است. پس از اعلام این خبر، چارلی لی در یکی از کانال‌های تلگرامی با ارتباط دادن هویت حامی مالی ناشناس به ساتوشی ناکاموتو به شایعات بیشتر دامن زد. البته خالق لایت کوین در توییتی بعدا اعلام کرد که این کار تنها یک شوخی بوده و قصد جدی از این صحبت‌ها نداشته است.

برندگان و بازندگان هفته

پرنوسان‌ترین‌های کپسول 40

بیت کوین هفته خوبی را سپری نکرد، اما اوضاع برای بسیاری از آلت کوین‌ها چندان هم بد نبود! بیت کوین که هنوز در نوسانات پس از جهش سه هزار دلاری‌اش دست و پا می‌زند، هفته گذشته موفق به حفظ سطح ۹۲۰۰ دلار نشد و با شکستن این حمایت وارد کانال ۸۰۰۰ دلار شد. در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال به قیمت ۸۵۵۰ دلار خرید و فروش می‌شود و در پایین‌ترین سطح چند هفته‌ اخیرش قرار دارد. در سوی دیگر بازار، تعدادی از آلت کوین‌‌های برتر بازار که در پایین‌ترین سطح چند سال اخیر خود قرار گرفته‌اند نسبت به بیت کوین و دلار، رشدهای قابل توجهی را تجربه کردند. ارزش بازار آلت کوین‌ها طی هفته گذشته با کاهش حدودا ۲ میلیارد دلاری مواجه شد و ارزش کل بازار نیز حدود ۱۲ میلیارد دلار پایین‌تر از آنچه هفته اخیر به آن دست یافته بود، قرار دارد.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال DUO Network Token: حدود ۳۹۸ درصد
  • ارز دیجیتال Silent Notary: حدود ۲۹۷ درصد
  • ارز دیجیتال PAC Global: حدود ۱۷۳ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال UOS Network: حدود ۸۹ درصد
  • ارز دیجیتال Akropolis: حدود ۶۲ درصد
  • ارز دیجیتال SafeInsure: حدود ۵۶ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

نقل قول‌های برتر کپسول 40
کپسول ۴۰: از نرخ خبرساز برق ماینینگ تا پیش‌بینی بیت کوین یک میلیون دلاری!کریستوفر ای‌ری، رئیس FBI

ارز دیجیتال برای ما یک مشکل بزرگ محسوب می‌شود. می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که این مشکل قرار است بزرگتر و بزرگتر هم بشود.


قابلیت ناشناس ماندن که توسط چنین فناوری‌هایی ارائه می‌شود، این امکان را به تروریست‌ها می‌دهد که فعالیت‌هایشان را مخفی نگه دارند.


کپسول ۴۰: از نرخ خبرساز برق ماینینگ تا پیش‌بینی بیت کوین یک میلیون دلاری!برد گارلینگهاوس،‌ مدیر ریپل

۹۹ درصد ارزهای دیجیتال احتمالا ارزششان صفر خواهد شد اما یک درصد باقیمانده آن‌هایی هستند که بر روی حل مشکلات واقعی برای مشتریان واقعی تمرکز کرده‌اند و قصد دارند این کار را در مقیاس بزرگ انجام دهند.


کپسول ۴۰: از نرخ خبرساز برق ماینینگ تا پیش‌بینی بیت کوین یک میلیون دلاری!دیوید مارکوس، مدیر کالیبرا

ما چنان دیوار‌های آتشین قدرتمندی میان کالیبرا و فیسبوک ساخته‌ایم که اگر در خود فیسبوک هم باشید، باز هم اجازه دسترسی به این اطلاعات را نخواهید داشت.

۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم

21 درس بیت کوین

مجموعه «۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم» تجربه شخصی یکی از دوستداران بیت کوین است که آن را در ۲۱ بخش جذاب آماده کرده است. هر هفته در کپسول هفتگی، با یکی از بخش‌های این مجموعه همراه شما خواهیم بود. در شماره ۴۰ کپسول هفتگی به سراغ بخش یازدهم رفته‌ایم. برای مطالعه قسمت‌های قبلی این مجموعه به شماره‌های قبلی کپسول مراجعه کنید.

پول

پول چیست؟ ما هر روز از پول استفاده می‌کنیم اما پاسخ به این سوال به طرز عجیبی سخت است. ما در امور کوچک و بزرگمان به آن وابسته‌ایم و اگر مقدار کمی از آن داشته باشیم، احتمالا زندگی‌مان با مشکل روبرو می‌شود. با این حال ما خیلی کم درباره خود پول فکر کرده‌ایم؛ ابزاری که دنیا بر روی آن می‌چرخد. بیت کوین من را وادار به پرسش چندباره این سوال از خودم کرد که واقعا این پول چیست؟

در دنیای مدرن، بیشتر مردم موقع فکر کردن به پول اجزای کاغذی آن را متصور می‌شوند، حتی با وجود این واقعیت که بیشتر پول‌های ما به صورت ارقام و اعداد دیجیتالی‌ست که در حساب‌های بانکی‌مان معنا می‌یابند. پس ما هنوز از صفر و یک‌ها برای پول‌مان استفاده می‌کنیم، پس چرا بیت کوین باید چیز متفاوتی باشد؟

بیت کوین متفاوت است زیرا ماهیت وجودی بیت کوین با پول‌هایی که تاکنون استفاده کرده‌ایم، فرق بسیاری دارد. برای درک بهتر این موضوع نگاه دقیق‌تری به اینکه پول چیست، از کجا آمده و چرا نقره و طلا در تاریخ تجارت و بازرگانی تا حد زیادی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، خواهیم داشت.

از یک نظر، بیشتر شبیه به فلزات گرانبهاست. به جای اینکه عرضه و مقدار آن تغییر کند تا ارزشش ثابت نگه داشته شود، مقدار کلی‌اش ثابت بوده و از قبل مشخص شده است و ارزش آن تغییر می‌کند. – ساتوشی ناکاموتو

صدف‌های دریایی، طلا، نقره، بیت کوین؛ پول هر چیزی است که مردم آن را به عنوان پول مورد استفاده قرار می‌دهند. اینکه شکل و قیافه آن چگونه باشد یا مقدارش چقدر است مهم نیست.

پول یک اختراع مبتکرانه است که دنیا بودن آن به مکان پیچیده‌ای تبدیل می‌شد: چقدر ماهی باید بدهم تا یک کفش جدید برای خودم بگیرم؟ با دادن چند گاو می‌توانم یک خانه بخرم؟ الان هیچ چیزی نیاز ندارم اما برای خلاص شدن از سیب‌هایم که در حال گندیدن هستند باید چه کار کنم؟ برای رسیدن به این واقعیت که اقتصاد مبتنی بر مبادله کالا با کالا، بهره‌وری افتضاحی دارد به قوه تخیل قدرتمندی نیاز ندارید.

مهمترین خاصیت و ویژگی پول این است که می‌توانید آن را با هر چیز دیگری مبادله کنید! فکر کنم همین برای اینکه آن را یک اختراع بدانیم کافی باشد. نیک سابو در مقاله‌ی «ریشه‌های پول» به طور خلاصه و به طرز خارق العاده‌ای این مفهوم را رسانده است که ما انسان‌ها تاکنون همه چیز را به عنوان پول امتحان کرده‌ایم: از مهره‌های مواد نایاب مانند عاج فیل، صدف‌ها و استخوان‌های خاص گرفته تا جواهرات و فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره.

ما انسان‌ها موجودات تنبلی هستیم و درباره چیزهایی که می‌توانند کاراتر باشند زیاد فکر نمی‌کنیم. پول در حالت فعلی‌اش کار ما را راه می‌اندازد، مثل ماشین‌هایی که داریم یا کامپیوترهایمان. بیشتر ما تنها زمانی درباره ساختار داخلی این چیزها وادار به فکر کردن می‌شویم که خراب می‌شوند. مردمی که سپرده‌هایشان را به خاطر ابر تورم از دست می‌دهند، قدر پول‌های سخت را می‌دانند. درست مانند مردمی که غیب شدن خانواده‌ها و دوستانشان را به دست نازی‌های آلمان یا شوروی‌ دیده‌اند ارزش حریم خصوصی را درک می‌کنند.

واقعیتی که درباره پول وجود دارد این است که یک چیز کاملا فراگیر است. پول جزء قابل توجهی از یک تراکنش است؛ برای همین هم به نفع آن‌هایی است که قدرت خلق پول را دارند.

با توجه به اینکه پول نیمی از هر تراکنش مالی را در بر می‌گیرد و همه‌ تمدن‌ها با توجه به کیفیت پولشان،‌ افت و خیزهایی را تجربه می‌کنند، پس درباره قدرت فوق‌العاده‌ای صحبت می‌کنیم که زیر نقاب شب پرواز می‌کند. قدرتی که می‌تواند سراب‌هایی شکل دهد که تا زمان برقرار بودن واقعی به نظر برسند. این اساسی‌ترین قدرت فدرال رزرو است. – ران پاول

بیت کوین به طور صلح‌آمیزی این قدرت را از میان برمی‌دارد و بدون متوسل شدن به زور، قدرت را از خلق پول خلع می‌سازد.

پول تاکنون چرخه‌های زیادی را طی کرده است. بسیاری از چرخه‌ها برای پول خوب بوده‌اند و قابلیت‌هایی را به آن اضافه کرده‌اند. اما اخیرا ساختار داخلی عملکرد پول دچار فساد شده است. امروزه تقریبا تمامی پول‌هایمان از روی باد هوا و قدرتی که پشت آن‌هاست ساخته می‌شوند. برای درک اینکه چطور به این نقطه رسیدیم، باید درباره تاریخ پول و افت‌وخیرهای آن مطالعه می‌کردم.

اینکه رفع فساد از پول نیازمند مجموعه‌ای از فجایع یا یک تلاش تاریخی برای آموزش جهت اصلاح است، هنوز مشخص نیست. من که دعا می‌کنم دومین مورد اتفاق بیافتد!

بیت کوین به من یاد داد که پول واقعا چیست.

اخبار منفی هفته

اخبار منفی کپسول 40

رئیس سابق بانک مرکزی اروپا: بیت کوین واقعی نیست!

بیت کوین به مذاق چند گروه خوش نمی‌آید که بزرگترین آن‌ها بانکدارها هستند. رئیس سابق بانک مرکزی اروپا در تازه‌ترین اظهار نظر خود گفته که بیت کوین ویژگی‌ها یک ارز را ندارد و یک احتکار به تمام معنا به حساب می‌آید. به عقیده این بانکدار سابق، بیت کوین واقعی نیست و حتی ارزهای دیجیتالی که با دارایی‌های واقعی پشتوانه‌سازی شده‌اند هم ماهیت احتکاری دارند.

سرقت ۸۵ دستگاه ماینر در مالزی با سوراخ کردن دیوار انبار!

مقامات قضایی مالزی هفته گذشته از دستگیری افرادی خبر دادند که با سوراخ کردن دیوار یک انبار اقدام به سرقت ماینر کرده بودند. این افراد با اجاره ساختمانی در مجاورت این انباری اقدام به دزدیدن ۸۵ دستگاه ماینر کرده بودند.

ماینر سنگاپوری با هویت بنیان‌ گذار Riot Games قدرت پردازشی دزدید

مارک مریل، بنیان‌گذار رایت گیمز قربانی دزدی هویت شده و فردی سنگاپوری با نام او اقدام به خریدن قدرت پردازشی از وب سرویس‌های آمازون و گوگل کرد. متیو هو نام فردی است که اقدام به خرید بیش از ۵ میلیون دلار خدمات پردازش ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال کرده است.

خالق زبان برنامه‌نویسی ++C نسبت به استخراج بیت کوین ابراز ناامیدی کرد

بیارنه استراس‌تروپ، خالق زبان سی‌پلاس‌پلاس، نسبت به استفاده از این زبان برنامه‌نویسی در استخراج بیت کوین ابراز نارضایتی کرد. استراس‌تروپ که به نظر می‌رسد از مصرف برق ماینینگ و همچنین کاربردهای مجرمانه ارزهای دیجیتال ناراحت است در این باره گفت که برق مورد استفاده ماینینگ در حد کشوری مثل سوئیس است.

اخبار مثبت هفته

کپسول 38 - اخبار مثبت هفته

قیمت بیت کوین به خاطر لایتنینگ تا ۲۵۰ هزار دلار افزایش می‌یابد

هفته گذشته بازار پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین داغ بود. تیم دراپر سرمایه‌گذار مطرح و از دوستداران بیت کوین مدعی شد که با تسهیل پرداخت‌های بیت کوین از سوی پردازشگرهای تراکنش، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا میلیون‌ها دلار افزایش یابد. این سرمایه‌گذار در گفتگو با خبرنگاران گفت که نوآوری‌هایی مانند لایتنینگ می‌توانند موجب اوج گرفتن قیمت بیت کوین شوند.

همکاری غول تجارت چین: دریافت بیت کوین رایگان با خرید اینترنتی!

با همکاری علی‌بابا و شرکت لولی، از این پس مشتریان در صورت خرید با بیت کوین می‌توانند ۵ درصد از مبلغ خرید را به صورت بیت کوین پس بگیرند. طبق ادعای برنامه منتشر شده از سوی این شرکت، مشتریان علی‌بابا با خرید آنلاین می‌توانند ساتوشی‌های رایگان به دست آورند.

قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار می‌رسد اما پس از دو حباب بزرگ!

قیمت یک میلیون دلاری بیت کوین به نظر می‌رسد علاوه بر جان مکافی، طرفدار تازه‌ای هم پیدا کرده است. بابی لی، بنیان‌گذار شرکت تولیدکننده کیف پول بالت، اخیرا در اظهار نظری گفته که قیمت بیت کوین پس از طی چند حباب دیگر و در ۵ تا ۱۰ سال آینده به یک میلیون دلار خواهد رسید. طبق پیش‌بینی‌های این فعال حوزه، حباب بعدی قیمت بیت کوین را به محدوده ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار هدایت خواهد کرد.

مقالات منتخب هفته

کپسول

بیت کویین یا بیت کوین؛ ریشه این اشتباه چیست؟

جای مقاله‌ای که به تلفظ عجیب بیت کوین بین ایرانی‌ها اشاره داشته باشد،‌ واقعا خالی بود. در این مطلب ریشه‌های این اشتباه زبانی را بررسی کرده‌ایم تا که ببینیم واقعا چرا بیت کوین به ملکه‌‌ی بیت‌ها تبدیل شده است!

مزایا و معایب بیت کوین چیست؟

بیت کوین مثل هر چیز دیگری که در جهان هستی یافت می‌شود، بی‌عیب و ایراد نیست. در این مقاله به صورت ساده و خلاصه معایب و مزایای بیت کوین را شرح داده‌ایم تا درک بهتری از جنبه‌های مختلف این فناوری داشته باشید.

آموزش ساخت یک سیستم معاملاتی؛ از کجا شروع کنیم؟

هر تریدری که بخواهد موفق شود باید سیستم معاملاتی داشته باشد! این جمله من‌درآوردی نیست اما اگر واقعا به معامله‌گری به چشم یک شغل نگاه می‌کنید،‌حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید، برنامه‌ریزی و پیش‌ رفتن بر اساس یک نظم خاص است که آن را در یک سیستم معاملاتی می‌توانید بیابید. در این مقاله آموزش ایجاد سیستم معاملاتی برای تازه‌کاران دنیای ارزهای دیجیتال را شرح داده‌ایم تا نکات لازم را برای قدم گذاشتن در این مسیر بیاموزید.

The post کپسول ۴۰: از نرخ خبرساز برق ماینینگ تا پیش‌بینی بیت کوین یک میلیون دلاری! appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

توجه: برای دانلود مرورگر به فیلترشکن نیاز دارید ولی بعد از نصب مرورگر مثل مرورگرهای دیگه (کروم، فایرفاکس و ...) کار می کنه!

بیت کوین - کسب درآمد حرفه ای

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.