رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینی

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

در کنار رشد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ که در عرض چهار ماه از ۳,۵۰۰ دلار در ماه فوریه به ۱۲,۶۸۹ دلار در ماه ژوئن رسید، بخش‌هایی از بازار کار مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز فعال ظاهر شدند. تقاضا برای وکلای بلاک چین به صورت قابل توجهی افزایش یافته است، فیس‌بوک فعالانه در حال استخدام نیروهای جدید است و ایالات متحده از منظر فرصت‌های شغلی مرتبط با این زمینه تمامی رکوردها را شکسته است. با این حال، تصویر کلی بسیار مبهم است.

کوین تلگراف در تازه‌ترین مقاله‌ خود به بررسی جامع بازار کار حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال پرداخته است.

آمریکا در صدر استخدام‌های بلاک چینی

حقوق متخصصین ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟

بر اساس گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ که آپ‌ورک (Upwork)، بزرگ‌ترین شبکه فریلنس (دورکاری) جهان، منتشرکرد، دانش فناوری بلاک چین درصد تخصص‌هایی قرار دارد که بیشترین سرعت افزایش تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند. آمار و ارقام ارائه شده توسط شرکت بین‌المللی استخدام هایرد (Hired) حاکی از آن است که تقاضای جهانی برای مهندس بلاک چین در طول سال گذشته با رشدی ۵۱۷ درصدی مواجه شده است.

در سال ۲۰۱۹، روند درخواست برای متخصصانِ این‌چنینی تغییر چشمگیری نداشته است. کلمه «بلاک چین» در بازار کار هنوز هم بر سر زبان‌هاست، همان‌طور که در اوایل قرن ۲۱ نسبت دادن کلمه «ابری» (Cloud) به هر شغلی متداول بود. شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند همراه با جریان حاضر پیش بروند، فرصت‌های شغلی بیشتر و بیشتری را ارائه می‌کنند و هنوز تعداد متخصصان در این زمینه کفاف بازار کار را نمی‌دهد.

بر اساس آخرین داده‌های سایت بین‌المللی جستجوی شغل لینکدین (LinkedIn)، تعداد کل فرصت‌های شغلی در دسترس و مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال از ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) تاکنون نه تنها کاهش نیافته بلکه با افزایش نیز مواجه شده است. در مجموع، از اواخر جولای (مرداد) ۲۰۱۹، شرکت‌ها ۱۶,۶۶۸ فرصت شغلی ارائه کردند که ۲ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

تعداد شرکت‌های آمریکایی که به استخدام متخصصان بلاک چین می‌پردازند بیشتر شده است. ایالات متحده در زمینه ارائه فرصت‌های شغلی بلاک چینی هم‌چنان بدون رقیب و پیشتاز است و حتی در سال ۲۰۱۹ رکورد سال گذشته را نیز شکسته است. بر اساس داده‌های وب‌سایت کاریابی گلس‌دُر (Glassdoor)، از اواخر ماه جولای ۲۰۱۹، شرکت‌های آمریکایی ۲,۹۰۷ فرصت شغلی را در این وب‌سایت قرار دادند که نسبت به سال ۲۰۱۸ رشدی ۴۰ درصدی را تجربه کرده است. در واقع کارشناسان با اشاره به افزایش تقریبا ۲ برابری پشنهادهای شغلی بلاک چینی این رشد را تایید کردند.

بر اساس داده‌های ما، بازار کریپتو و بلاک چین در ابتدای مسیر خود قرار دارند و این حوزه به سرعت در حال رشد است. از فوریه ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹، ما شاهد این واقعیت بودیم که سهم فرصت‌های شغلی ارائه شده در آمریکا که مرتبط با ارز دیجیتال، بلاک چین و بیت کوین بودند، ۹۰% بیشتر شد.

اما از طرف دیگر، طبق گزارشی که تحلیل‌گران وب‌سایت ایندید (Indeed) به کوین‌تلگراف ارائه دادند، در مقایس جهانی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، سهم شغل‌هایی که شامل کلمات «بلاک چین» و «ارز دیجیتال» بودند نسبت به کل بازار کار، به میزان ۱۲% کاهش یافته است.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

این کاهش در پیشنهادهای شغلی برای متخصصان و کارشناسان بلاک چین توسط منابع کاریابی و استخدام بزرگ دیگری همچون گلس‌در و انجل‌لیست (AngleList) نیز تایید شده است که هر کدام به ترتیب کاهشی ۱۱ و ۱۸ درصدی را نشان می‌دهند.

جستجوی مردم برای مشاغل بلاک چینی نسبت به سال ۲۰۱۸ نصف شده است. بر اساس داده‌هایی که توسط تحلیل‌گران سایت ایندید جمع‌آوری شده است، سهم جستجو برای مشاغل مرتبط با بلاک چین و ارز دیجیتال نسبت به کل بازار کار، در طول سال گذشته ۵۲% کاهش یافته است.

کارشناسان همچنین از ارتباط مستقیمی که بین قیمت بیت کوین و تعداد افرادی که به دنبال مشاغل این چنینی هستند پرده برداشت:

بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید و در فوریه ۲۰۱۹ تنها ۳۷% ارزشی که در سال گذشته کسب کرده بود را حفظ کرد. جستجوی مشاغل مربوط به بیت کوین، بلاک چین و کریپتو با تغییرات قیمت بیت کوین رابطه مستقیم دارد.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraphحقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

کارمندان تمام وقت در ارجعیت

تعداد شغل‌های دورکاری در زمینه فناوری بلاک چین، از سال ۲۰۱۸ تاکنون به میزان قابل توجهی کاهش یافته است: ۲۵ فرصت ارائه شده در سال ۲۰۱۹ در برابر ۱۲۷ در سال ۲۰۱۸. ایلامینیتز (Illuminates)، شرکتی که در حال توسعه پلتفرم غیرمتمرکز روابط تجاری است، معتقد است در بین دوطلبان و کارجویان نیز گرایش مشابهی وجود دارد. این شرکت در صحبت‌های با کوین‌تلگراف گفت:

حتی در استارتاپ‌ها و مشاغل نوپا نیز شاهد کاهش در قسمت دورکاری هستیم و تنها ۲۹.۵% از فرصت‌های شغلی برچسب دورکاری دارند. به نظر ما این وضعیت و شرایط به پیمان‌کاران غیرحرفه‌ای با پرونده و نمونه‌کاری‌های ساختگی، مشکلات مربوط به شراکت‌ها، روابط بنیان‌گذاران، وعده‌های دروغین و تاخیر درپرداخت مرتبط است و مطمئنا این مشکلات در حوزه سرمایه‌گذاری، استارتاپ‌های حبابی و افرادی که با هدف پول‌شویی کسب‌وکار جدید راه‌اندازی می‌کنند نیز وجود دارد. و این تنها یک مشکل محلی و منطقه‌ای نیست، هر شرکت یا هر بنیان‌گذاری، حداقل یک بار این شرایط را تجربه کرده است.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

درآمد متخصصان بلاک چین چقدر است؟

با بررسی داده‌های تلفیقی جمع‌آوری شده توسط گلس‌در و ایندید، حقوق متخصصان بلاک چین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

بر اساس داده‌های گلس‌در، محدوده حقوق‌های عنوان‌شده بین ۱۷,۰۰۰ تا ۲۷۱,۰۰۰ دلار در سال متغیر است. تحلیل و بررسی شرکت بلاک چینی تک‌اطلس (TeQatlas) نشان می‌دهد که بیشتر حقوق‌های پیشنهادی این دسته از مشاغل در محدوده ۸۱,۰۰۰ تا ۱۴۴,۰۰۰ دلار در سال قرار دارد. دامنه دستمزد بر اساس داده‌های ایندید اما ۷۵,۰۰۰ تا ۹۰,۰۰۰ دلار در سال بود که میزان متوسط آن ۸۲,۵۰۰ دلار است. در مقایسه با سال گذشته، گلس‌در گزارشی در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ متوسط درآمد متخصصان بلاک چین را ۸۴,۸۸۴ دلار اعلام کرد.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینی منبع: Cointelegraph

بنابراین، شاخص حقوق در سال ۲۰۱۹ تحت تاثیر کاهش قیمت‌ها و یا افزایش تعداد کارجویان اهل آسیای جنوبی (هند، نپال، پاکستان و …) که در سایت‌هایی مانند آپ‌ورک حاضرند به ازای دریافت ۱۰ الی ۲۰ دلار در ساعت خدمات ارائه ‌دهند، قرار نگرفت.

این در حالی است که متوسط قیمت‌های پیشنهادی متخصصان آمریکا در این سایت‌ها ۱۰۰ دلار در ساعت و حتی بیشتر تعیین می‌شود. از تاریخ ۲۸ جولای سال ۲۰۱۹، استخدام توسعه‌دهنده فول استک هندی مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین نوع شناخته شده است. چرا که یک کارجوی دورکار هندی حاضر است به ازای هر ساعت کار کردن در این زمینه تنها ۳ دلار دریافت کند. بالاترین قیمت برای کار فریلنس در فضای ارز دیجیتال نیز به وکلای حوزه بلاک چین و حقوق معنوی و ارز دیجیتال در آمریکایی تعلق دارد که ۲۰۰ دلار در ساعت است.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

محققان شرکت تک‌اطلس فرصت‌های شغلیِ در دسترس مرتبط با بلاک چین در سال جاری را تحلیل کردند. با استناد به این بررسی، بیشترین حقوق هنوز هم در ایالات متحده (به طور متوسط ۱۰۹,۷۷۳ دلار) پرداخت می‌شود و پس از آن با کمی اختلاف (۹۸,۵۰۰ دلار) متخصصان آسیایی قرار دارند، در حالی که میانگین حقوق کارمندان اروپایی ۵۷,۵۰۰ دلار و ۳۰% کمتر از آمریکایی‌هاست. این در حالی است که ممکن است متقاضیان کار از کشورهای دیگر با تمایل برای کارکردن از راه دور، شغل با درآمد بالاتری پیدا کنند.

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینیمنبع: Cointelegraph

برنامه‌نویس‌ها؛ مهم‌ترین گروه

بخش عمده‌ی بازار مشاغل بلاک چین و ارز دیجیتال همچنان روی توسعه‌دهندگان متمرکز است و بیشترین تقاضا نیز مربوط به این حوزه است. گزارش «مشاغل نوظهور ایالات متحده» که لینکدین در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد نشان می‌دهد که تقاضا برای استخدام توسعه‌دهندگان بلاک چین نسبت به سال قبل از آن ۳۳ برابر شده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۸، بر اساس داده‌های جانکو اسوشیتز (Janco Associates)، شرکت مشاوره‌ای که بررسی‌های مربوط به حقوق را انجام می‌دهد، متوسط حقوق یک توسعه‌دهنده بلاک چین ۱۲۷,۰۰۰ دلار در سال گزارش شده است.

با نگاهی به آمار و ارقامی که توسط شرکت کاریابی هایرد ارائه شده است، می‌توان دریافت که میزان درآمد توسعه‌دهندگان بلاک چین بسته به منطقه بین ۶۷,۰۰۰ تا ۱۵۵,۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

در اوایل سال ۲۰۱۹، شرایط کمی تغییر کرده است. در ژانویه، درآمد سالانه متوسط برای توسعه‌دهندگان بلاک چین ۱۳۲,۰۰۰ دلار بود و باتجربه‌ترین توسعه‌دهندگان ۱۷۶,۰۰۰ دلار و یا بیشتر درآمد کسب کردند.

با این حال، ۶ ماه بعد، در تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۱۹، با بررسی داده‌های شرکت کاریابی زیپ‌ریکروئیتر (ZipRecruiter) متوسط حقوق سالانه یک توسعه‌دهنده بلاک چین در ایالات متحده کمی کاهش یافت و به ۱۲۶,۰۲۰ دلار در سال رسید و این رقم ۱ الی ۵ درصد کمتر از سال گذشته است.

در عین حال، اگر به محبوب‌ترین فرصت‌های شغلی همین وب‌سایت نگاهی بیندازید درخواهید یافت که در ۷۵% از موارد شرکت‌ها حاضر به پرداخت ۱۳۶,۰۰۰ دلار در سال هستند و این عدد حتی از حقوق‌های سال ۲۰۱۸ نیز بیشتر است.

با این وجود به نظر می‌رسد شانس پیدا کردن شغلی نیم میلیون دلاری نسبت به دو سال قبل، چندانه واقع‌بینانه نیست، چرا که بررسی‌ها حاکی از آن است که بازه متوسط پرداخت برای یک توسعه‌دهنده بلاک چین تغییرات چندانی ندارد. این مساله نشان‌دهنده این است که صرف نظر از موقعیت مکانی، حتی با وجود چندین سال تجربه، شانس و فرصت زیادی برای افزایش دستمزد و ترقی وجود ندارد.

علاوه بر این، تحلیل‌گران ایلامینیتز در رابطه با وارد شدن خیل عظیمی از توسعه‌دهندگان مناطق محروم مانند نیجریه، پاکستان، هند و کنیا به بازار کار که قیمت و همچنین کیفیت کار بسیار پایینی ارائه می‌کنند، هشدار دادند. به گفته کارشناسان، این روند، کاهش تقاضا برای توسعه‌دهندگان دورکار را به همراه دارد.

نقش برجسته یک وکیل آشنا با بلاک چین

حقوق متخصصین ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟

به گفته برایان برلنت (Brian Burlant)، مدیرعامل شرکت کاریابی حقوقی میجر، لیندسی اند افریکا (Major, Lindsey & Africa)، تقاضا برای کارشناسان حقوقی‌ای که در امور بلاک چین تخصص دارند دائما در حال افزایش است و یافتن چنین کارمندانی کار ساده‌ای نیست.

واقعیت این است که پیدا کردن حقوق‌دان‌هایی که می‌دانند بلاک چین چیست و چگونه از آن استفاده می‌شود، به خصوص در بحث ارزهای دیجیتال، بسیار دشوار است. در حال حاضر، شرکت‌هایی که فعالیت‌های آن‌ها مرتبط با پول دیجیتال است بیشتر از هر زمان دیگری باید با قانون‌گذاران سر و کله بزنند و به همین دلیل تقاضا برای وکیل [در این حوزه] به شدت افزایش یافته است.

به عنوان مثال، صرافی شناخته‌شده‌ی کوین بیس (Coinbase)، حاضر است برای سِمت مشاورِ معاون ارشد در بخش قانون‌گذاری که مسئولیت آن مدیریت روابط شرکت با قانون‌گذاران فدرال از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) است، سالانه ۳۸۶,۰۰۰ دلار بپردازد.

بسیاری از وکیل‌هایی که در نهایت وارد صنعت بلاک چین می‌شوند، افراد حرفه‌ای و کاربلدی هستند که با مسائل حقوقی قانون‌گذاری فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) و ارزهای دیجیتال در سطوح دولتی همکاری کرده‌اند و یا کارشناسانی‌اند که می‌دانند دارایی‌های دیجیتال چگونه کار می‌کنند.

ماری یانگ (Mary Young)، یکی از شرکای گروه مشاور حقوقی Zeughauser، در رابطه با اظهار نظر برلنت در مورد فرصت‌های کاری برای چنین متخصصانی، اظهار داشت:

وکلای بلاک چین از دسامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون بسیار شناخته‌شده و معروف شدند و زمانی که قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال سقوط کرد، بسیاری از این متخصصان بی سر و صدا از حوزه بلاک چین خارج شدند و به شرکت‌های قبلی خود برگشتند و موج مشابهی از ورود و خروج متخصصان پیش‌تر و در جریان حباب دات کم سال ۱۹۹۰ مشاهده شد.

جیک چرونسکی (Jake Chervinsky)، یک کارشناس حقوقی، خاطرنشان کرد که وکیل مدافعان حقوقی غالبا هنگامی که روی موضوعات و پرونده‌های مختلف کار می‌کنند نام مستعار انتخاب می‌کنند. با توجه به توییت او:

اخیرا شنیدم که کسی از نام مستعار «اسکچی» (Sketchy) استفاده کرده است. کاملا با این قضیه مخالفم. نام‌های مستعار غالبا برای امنیت و ایمنی بسیار حیاتی و مهم هستند و می‌توانند بین آزادی بیان و یا خفقان تفاوت ایجاد کنند.

استفاده از نام مستعار را با می‌توان با پذیرفتن این واقعیت که همه وکیل‌ها و حقوق‌دانانی که با مسائل مربوط به بلاک چین و ارز دیجیتال سر و کار دارند، نمی‌خواهند که ارتباطشان با این نوع کسب‌وکار آشکار شود توجیه کرد و این بدان معناست که پیدا کردن چنین افرادی برای آژانس‌های کاریابی و استخدامی سخت می‌شود.

بیت کوینِ گران‌تر، حقوق بیشتر

حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینی

کسانی که دستمزدشان به صورت ارز دیجیتال پرداخت می‌شود، حتی اگر در کار خود ترفیع نگیرند نیز حقوقشان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. برای مثال، متخصصانی که حقوق ۲,۰۰۰ دلاری ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه سال گذشته میلادیِ خود را ذخیره کرده باشند، با توجه به افزایش قیمت بیت کوین آن ۶,۰۰۰ دلار ۳ و نیم برابر شد و حالا ۲۱,۰۰۰ دلار پول دارند.

عمومیت و محبوبیت دریافت حقوق به ارز دیجیتال با آمار ارائه‌شده توسط بیت‌ویج (Bitwage)، سرویسی که به شرکت‌ها برای پرداخت حقوق کارمندانشان به ارز دیجیتال خدمات ارائه می‌دهد، تایید شده است. بر اساس گزارش‌ها و اطلاعاتی این سرویس، در حال حاضر، ماهانه ۲.۵ میلیون دلار برای دستمزد پیمان‌کاران و کارمندان تمام وقت پرداخت می‌شود و مجموع ارزش ارزهای دیجیتال‌ای که از طریق این سرویس به کارمندان پرداخت شده است از ۳۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ میلیون دلار در جولای ۲۰۱۹ رسیده است.

علاوه بر این، ابَر شرکت‌هایی مانند آمازون، گوگل و اپل نیز کارمندانی دارند که از خدمات سرویس بیت‌ویج برای تبدیل خودکار حقوق نقدی خود به ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. در واقع بیت‌ویج، این امکان را فراهم می‌کند تا شرکت‌ها و متخصصان به صورت کاملا قانونی از پرداخت ارزهای دیجیتال استفاده کنند. در ایالات متحده، شرکت‌ها حتی می‌توانند برای تسویه مالیات و از ماه ژانویه برای پوشش بیمه درمانی نیز از ارز دیجیتال استفاده کنند.

غول‌ها در حال استخدام نیرو

حقوق متخصصین ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟

علیرغم ناپایداری در بازار ارزهای دیجیتال، شرکت‌های جهانی پتانسیل زیادی در فناوری بلاک چین سراغ دارند. سال ۲۰۱۹، شرکت‌ها در افتتاح و گسترش دفاتر و استخدام نیرو در زمینه مرتبط با پژوهش و توسعه رکورد شکستند.

طبق گفته انجل‌لیست، در حال حاضر تنها در آمریکا حداقل ۱,۵۰۰ استارتاپ کریپتویی که در مجموع توانستند از طریق ICO یا همان عرضه اولیه سکه ۳.۷ میلیارد دلار جذب سرمایه کنند، به دنبال جذب نیروی جدید هستند.

از میان فعال‌ترین شرکت‌ها در این زمینه می‌توان از آی‌بی‌ام IBM، سیسکو (Cisco) و اکسنچر (Accenture) نام برد که روی هم ۱,۰۰۰ فرصت شغلی در دسترس را به خود اختصاص دادند.

بالاترین دستمزدها توسط شرکت‌های تخصصی و انحصاری در زمینه بلاک چین و ارز دیجیتال پرداخت می‌شود، در حالی که سایر شرکت‌ها نه تنها در حال رشد هستند، بلکه حقوق کارمندان خود را به ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند. به عنوان مثال، صرافی کراکن (Kraken)، ادعا می‌کند که در ماه آوریل حقوق ۲۵۰ نفر از کارمندان خود را به بیت کوین پرداخت کرده است و تقاضا برای دریافت حقوق به ارز دیجیتال رو به افزایش است.

حقوق متخصصین ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟

در حال حاضر، کراکن حدود ۸۰۰ کارمند دارد. بنابراین با محاسبه‌ای سرانگشتی می‌توان دریافت که حدود ۳۰% از کارمندان آن بیت کوین را به عنوان دستمزد خود دریافت می‌کنند. اما نکته قابل توجه اینجاست که این تنها صرافی‌ای نیست که حقوق‌ها را به صورت ارز دیجیتال می‌پردازد. بلکه بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، ۹۰% کارمندان بایننس نیز حقوق خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کنند.

به تازگی در دفتر مرکزی فیس‌بوک تعداد زیادی شغل بلاک چینی ثبت شده است. در ماه مارس ۲۰۱۹، در گزارشی عنوان شد که وب‌سایت مشاغل فیس‌بوک، ۲۲ فرصت شغلی جدید را منتشر کرد و به طور فعال برای گسترش بخش جدید بلاک چین خود به استخدام کارشناسان این حوزه که عموما در زمینه برنامه‌نویسی و مدیریت تخصص دارند روی آورد.

مشاغل بلاک چینی ماندگارند

حقوق متخصصین ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟

این مسئله بدان معنا نیست که گیک‌های بلاک چین و معامله‌گران ارز دیجیتال قرار است جای ما را بگیرند و به دنبال شغل‌های ما هستند، اما بازار کار احتمالا شاهد رشد مداوم در زمینه مرتبط با دفترکل توزیع‌شده و ارز دیجیتال خواهد بود.

با این حال، اگر بازار ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کند، ممکن است میزان جستجو برای شغل‌های از این دست نیز کاهش یابد. تل وینیک (Tal Vinnik)، استراتژیست محتوا در ایندید پرایم (Indeed Prime) که یک سرویس معرفی افراد حرفه‌ای و واجد شرایط در حوزه فناوری به برندهای پیشرو و استارتاپ‌هاست، پیش‌بینی می‌کند:

برای اولین بار، تعداد مشاغل به ازای هر یک میلیون نفر از تعداد جستجوها در میلیون پیشی گرفت. منطقی است فرض کنیم که اگر قیمت بیت کوین دوباره به طرز چشمگیری سقوط کند، کاندیدی که به دنبال یک شغل بلاک چینی است رقابت کمتری را تجربه خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد نداشتن مهارت کافی در راه‌اندازی تشکیلات جدید، طی ۳ سال گذشته مرتفع شده باشد و کارآفرینان در این حوزه به بلوغ رسیده باشند.

وضعیت مشابهی ممکن است بر روند دریافت حقوق به صورت ارز دیجیتال تاثیر بگذارد. به طور کلی، پرداخت‌های بیت کوین در مقطع زمانی‌ای که قیمت‌ها پایین بود بسیار معمول و محبوب بود. اما پس از افزایش چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتال، ممکن است این نوع از پرداخت به دلیل ریسک سقوط عمده دیگر جذاب به نظر نرسد.

The post حقوق متخصص ارزهای دیجیتال و بلاک چین در جهان چقدر است؟ بررسی جامع مشاغل بلاک چینی appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

توجه: برای دانلود مرورگر به فیلترشکن نیاز دارید ولی بعد از نصب مرورگر مثل مرورگرهای دیگه (کروم، فایرفاکس و ...) کار می کنه!

بیت کوین - کسب درآمد حرفه ای

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.