رفتن به مطلب

کاربران گرامی تاپیک دعوت به همکاری با سایت  رو مطالعه کنید و در صورت علاقه می توانید برای خودتون درآمد کسب کنید و پول در بیارید.

کاربران گرامی اگر به افزونه یا قالب های وردپرس نیاز دارید می توانید از بخش پشتیبانی سایت درخواست دهید تا در اسرع وقت با کمترین قیمت در اختیار شما قرار بگیرد.

جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...
bitcoin

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

بیت کوین احتمالاً برای چند روز دیگر در فاز تحکیم خود باقی خواهد ماند، اما در این مدت احتمال ادامه‌ی روند صعودی تعدادی از آلت کوین‌های منتخب وجود خواهد داشت.

مدیر اجرایی ریپل، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) معتقد است که سیاست‌های اخیر فدرال رزرو آمریکا مبنی بر تثبیت تورم در بالای هدف ۲ درصدی خود منجر به کاهش بیشتر ارزش دلار خواهد شد. طبق نظر گارلینگهاوس، این تصمیم احتمالاً به تنوع بیشتر دارایی‌ها منتهی خواهد شد که مطمئناً برای بازار ارزهای دیجیتال نشانه خوبی خواهد بود.

اقدامات محرک مالی که در سراسر جهان برای مقابله با اثرات همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد اتخاذ شده است، در نهایت به‌نفع صنعت ارزهای دیجیتال و بیت کوین خواهد بود. با این حال، چرخه اصلی صعودی بیت کوین نشان می‌دهد که در توالی این چرخه‌ها، هرکدام طولانی‌تر از دوره قبلی است. از این رو، اگر تاریخ بخواهد بار دیگر تکرار شود، ممکن است بیت کوین قبل از شروع حرکت رونددار بعدی، ۳ الی ۱۲ ماه دیگر به تحکیم جای پای خود بپردازد.

دوره تحکیم قیمت بیت کوین، بهترین زمان برای آلت کوین‌ها خواهد بود تا به صورت چرخشی وارد دوره‌های رشد قیمت خود شوند. طی چند ماه گذشته، این دوره مربوط به توکن‌های DeFi در بازار بوده که رشد مناسبی را به ثبت رسانده‌اند. بنابراین در زمان فاز تحکیم قیمت بیت کوین، برخی از آلت‌کوین‌ها را که ممکن است فرصت‌های کوتاه‌مدت ایجاد کنند، بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین (BTC)

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) که یک جزء از شاخص حرکت جهت‌دار (DMI) است، به زیر سطح ۲۴ رفته و شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده است. این عوامل نشان‌دهنده‌ی تضعیف قابل توجه روند قیمت بیت کوین شده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در وضعیت فعلی بین دو حد پایین ۱۱,۰۰۰ دلار و حد بالای ۱۲,۰۰۰ دلار محصور مانده است. این نوسانات موجب نزدیک شدن +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) به -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) شده است.

پس از موفق نبودن فروشندگان در به پایین کشیدن قیمت به زیر حمایت ۱۱,۰۰۰ دلار در ۲۵ الی ۲۷ اوت (۴ الی ۶ شهریور)، خریداران در وضعیت فعلی برای هدایت آن به بالای ناحیه مقاومتی ۱۲,۰۰۰ الی ۱۲,۴۶۰ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال شروع موج جدید حرکت صعودی بعدی وجود خواهد داشت. به هر حال، اگر قیمت از این ناحیه مقاومتی به سمت پایین چرخش کند، احتمالاً زمان بیشتری را در این ناحیه سپری خواهد کرد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نوسان +DI و -DI در نزدیکی یکدیگر و قرارگیری شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در زیر سطح ۱۸، بیان‌گر توازن بین عرضه و تقاضا است. نکته مثبت جزئی که در اینجا وجود دارد، حمایت پرقدرت خریداران از ناحیه‌ حمایتی ۱۱,۰۰۰ الی ۱۱,۲۰۰ دلار است. آن‌ها در وضعیت فعلی برای هدایت قیمت تا سطح ۱۲,۰۰۰ دلار تلاش خواهند کرد. به هر حال تا زمانی که شتاب حرکت قیمت افزایش پیدا نکند، احتمال شکست ناحیه مقاومتی مذکور در کوتاه‌مدت کم خواهد بود. بنابراین حرکات محدود قیمت برای چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

کازمز (ATOM)

فروشندگان با قدرت از مقاومت ۸.۵۰ دلار در قیمت کازماز دفاع کرده‌اند. این امر منجر به ذخیره سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت و ریزش قیمت تا ۷.۲۴۹ دلار شده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با جهش قیمت از این سطح، در ریزش‌های بعدی به‌عنوان یک حمایت کلیدی و مهم شناخته خواهد شد. شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) با قدرت در بالای سطح ۳۵ و +DI در بالای -DI قرار گرفته که نشان از برتری خریداران دارد. با شکست قیمت به بالای ۸ دلار، دیده‌شدن دوباره‌ی سقف اخیر قیمت در ۸.۸۷۷ دلار ممکن خواهد بود.

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای این سطح شوند، ادامه‌ی روند صعودی با هدف ۱۰.۴۷۱ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل با چرخش قیمت از ۸ دلار، فروشندگان برای پایین کشیدن و تثبیت قیمت در زیر سطح ۷.۲۴۹ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶.۶۹ دلار ممکن خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگرچه فروشندگان قیمت را به زیر ۷.۲۴۹ دلار کشیده‌اند، اما در تثبیت قیمت در زیر آن موفق نبوده‌اند. این نشان‌دهنده‌ی وجود جریان خرید در سطوح پایین‌تر است. اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت ۷.۸۴۴ دلار هدایت کنند، سطح ۸.۸۷۷ دلار دیده خواهد شد. در بالای این سطح احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش و تثبیت آن در زیر ۷.۲۴۹ دلار، منتفی خواهد شد. با این حرکت احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح قیمت تا ۶.۶۰۴ دلار و در زیر آن تا ۵.۵۰ دلار ادامه خواهد داشت.

آوی (AAVE)

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در بالای سطح ۵۵ و +DI در بالای -DI قرار گرفته است. این عوامل نشان می‌دهد که قیمت آوی در یک روند صعودی پرقدرت با حمایت خریداران قرار گرفته است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

پس از رسیدن به سقف ۰.۸۹۹۸۵ دلار در ۲۶ اوت (۵ شهریور)، در وضعیت فعلی قیمت از این سطح عقب‌نشینی کرده است. نکته مثبت این است که خریداران اجازه‌ ریزش قیمت را به زیر ۰.۷۰۴۲۶ دلار که سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی موج اخیر صعودی است، نداده‌اند.

تاریخ نشان داده است که از ژوییه، قیمت مدت زیادی را در فاز تحکیم (بازه‌های قرمز) نمیگذراند، بنابراین احتمال تلاش دوباره‌ی خریداران برای ادامه‌ی روند صعودی با هل دادن قیمت به بالای ۰.۸۹۹۸۵ دلار وجود خواهد داشت.

در صورت موفقیت، رشد قیمت تا ۱ دلار و در بالای آن تا ۱.۱۰۹۱۸ دلار ممکن خواهد بود. به هر حال اگر قیمت از ۰.۸۹۹۸۵ دلار به پایین چرخش کند، قیمت ممکن است وارد فاز تحکیم شود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در نمودار قیمت در تایم فریم چهارساعته شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) به زیر سطح ۲۳ رفته و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به حالت افقی درآمده است. این عوامل نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد. همچنین در قیمت شاهد یک الگوی مثلث متقارن هستیم که معمولا به‌عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده روند عمل می‌کند.

با حرکت قیمت به بالای الگو، احتمال دیده شدن دوباره‌ی سطح ۰.۸۹۹۸۵ دلار وجود خواهد داشت. در بالای این مقاومت نیز احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر الگوی مثلث هدایت کنند، ریزش قیمت تا ۰.۶۵ دلار ممکن خواهد بود. در صورت نقض این حمایت، سطح ۰.۸۹۹۸۵ دلار به‌عنوان سقف کوتاه‌مدت قیمت شناخته خواهد شد.

نِم (XEM)

قیمت نِم در ۲۹ اوت (۸ شهریور) به بالای مقاومت ۰.۱۲۹۵۷۱۵ دلار رفته است. این نشانه مثبت بزرگی برای قیمت خواهد بود. به هر حال، رشد سریع قیمت در چند روز گذشته منجر به ذخیره سود معاملات در کوتاه‌مدت شده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احتمالاً خریداران ار ناحیه حمایتی ۰.۱۱۲۹۶۱۱ الی ۰.۱۲۱۵۶۷۸ دلار دفاع خواهند کرد. این دو سطح به‌ترتیب سطح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد اصلاحی موج اخیر صعودی قیمت هستند. با جهش قیمت از این ناحیه، خریداران روند صعودی را ادامه خواهند داد.

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) با قدرت در بالای سطح ۶۳ و +DI در بالای -DI قرار گرفته که نشان از برتری خریداران دارد. با نفوذ قیمت به بالای ۰.۱۵۸۰۳۷ دلار، ادامه‌ رشد قیمت تا ۰.۱۸ دلار و سپس ۰.۲۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۱۲۹۶۱۱ دلار هدایت کنند، ادامه ریزش قیمت تا ۰.۰۹۱ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این سطح نشانه‌ای مثبت به‌معنی ورود خریداران در ریزش قیمت خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت با ریزش و تثبیت آن در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد. این حرکت به معنی نامعتبر بودن شکست (Break Out) اخیر قیمت خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در تایم فریم چهارساعته در بالای سطح ۴۸ و +DI در بالای -DI قرار گرفته است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد. در وضعیت فعلی با ذخیره سود معامله‌گران کوتاه‌مدت، قیمت تا سطح شکسته‌شده ۰.۱۲۹۵۷۱۵ دلار عقب‌نشینی کرده است. جهش قیمت از این سطح نشانه‌ای مثبت و به معنی ادامه روند صعودی قیمت خواهد بود. به هر حال با شکسته شدن این سطح، سطح حمایت بعدی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) خواهد بود. با جهش قیمت از این حمایت، خریداران بار دیگر برای ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد.

یرن فایننس (YFI)

قیمت یرن فایننس روندی مشابه استلار را پیش گرفته است. قیمت از کف ۳,۰۰۰ دلار در ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) تا سطح ۳۸,۸۵۵.۳۱ دلار در روز پیش حرکت کرده است. این حرکت رشد خیره‌کننده ۱,۱۹۵ درصدی را در مدتی کوتاه به ثبت رسانده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در روز جاری از نزدیکی سطح ۲۰۰ درصد فیبوناچی گسترشی در ۳۸,۴۵۱.۹۵ دلار عقب‌نشینی کرده است. به هر حال خریداران به‌راحتی از ادامه روند دست نخواهند کشید و در ناحیه ۲۳,۵۰۵.۳۴ الی ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلار از قیمت دفاع خواهند کرد. این دو به‌ترتیب سطح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی موج اخیر صعودی قیمت هستند. با جهش قیمت از این ناحیه، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۳۸,۸۵۵.۳۱ دلار و ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، هدف بعدی قیمت سطح ۲۶۱.۸ درصد فیبوناچی گسترشی در ۴۶,۸۹۹.۳۹ دلار خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرندبرای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در بالای ۵۴ قرار گرفته و +DI در بالای -DI است. این عوامل نشان‌دهنده قدرت روند صعودی و برتری خریداران خواهد بود. قیمت در وضعیت فعلی از حمایت ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلاری جهش کرده است. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۳۲,۵۰۰ دلار شوند، احتمال دیده شدن دوباره سطح ۳۸,۹۵۵.۳۱ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل اگر فروشندگان موجب ریزش قیمت به زیر حمایت ۲۶,۴۳۶.۲۴ دلار شوند، ادامه نزول آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳,۸۰۰ دلار ممکن خواهد بود. توجه داشته باشید که میانگین‌های متحرک سطوح دینامیکی هستند که همگام با حرکات قیمت حرکت می‌کنند، بنابراین بهتر است آن‌ها را در نمودار اضافه کنید و خودتان این سطوح را مشاهده کنید. در زیر این حمایت، سطوح ۱۹,۳۳۲.۵۳ دلار و در زیر آن ۱۴,۰۱۷.۱۷ دلار به‌عنوان حمایت‌های بعدی قیمت مدنظر هستند.

The post پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه تشكر يا می پسندم استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...