رفتن به مطلب
ایران سی اف سی

پروژه‌های ارز دیجیتال چطور در بازار نزولی طرفدار پیدا می‌کنند؟

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال‌های توصیه شده

بازار ارزهای دیجیتال با وضعیت نزولی و افت قیمت به‌هیچ‌وجه ناآشنا نیست؛ چراکه در چند سال گذشته، ارزش صنعت نسبتاً تازه‌نفس کریپتو با کاهش چشمگیری همراه بوده است. قرمزبودن ارقام بازار چندان دور از انتظار سازندگان باتجربه وب ۳.۰ نیست و گاهی حتی از آن استقبال می‌کنند. در چنین شرایطی، آنها می‌توانند از شاخ‌وبرگ اضافی اکوسیستم بکاهند و توجه را از کاربردهای صرفاً تبلیغاتی، به اصول اساسی معطوف کنند.

بااین‌حال برای بسیاری از جوامع، بازارهای نزولی دوره‌های سختی از ناامیدی و رشد کُند به‌شمار می‌رود. راه ساده این است که در‌برابر این ناامیدی تسلیم شویم؛ اما نباید از این نکته مهم غافل شویم که جامعه توکنیزه‌شده چقدر می‌تواند در دوره‌های افول از‌نظر پشتیبانی و اشتراک‌گذاری دانش و آگاهی و نیز خوش‌بینی و مثبت‌نگری قدرتمند عمل کند.

در این یادداشت با کمک‌ مطلبی از وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، به هشت استراتژی‌ای اشاره می‌کنیم که می‌توانند به رونق‌گرفتن جوامع پروژه‌ها، به‌ویژه در بازار نزولی کمک کنند. اگر پروژه‌ای در دست دارید و در زمان افت بازار تلاش می‌کنید که مخاطبان و جامعه اصلی آن را حفظ کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید. حتی اگر پروژه شما مستقیماً با دنیای کریپتو مرتبط نیست، باز‌هم نکات گفته‌شده در این مقاله می‌تواند راهنمای جامع شما در حفظ مخاطبانتان در زمان افت بازار باشند.

همچنین این مطلب می‌تواند راهنمای تریدرها و معامله‌گران باشد تا با نشانه‌های رشد پروژه‌ها در بازارهای نزولی آشنا شوند و بتوانند تصمیم درستی در زمان سرمایه‌گذاری قبل از شروع بازار صعودی بگیرند.

۸ استراتژی برای تقویت جامعه در بازار نزولی

به‌کارگرفتن هریک از راهکارهای زیر می‌تواند به شما کمک کند تا جامعهٔ پروژه و محصول خود را در زمستان افت و ناامیدی بازار، زنده و پویا نگه دارید.

بیشتر بخوانید: انواع بازار در ارزهای دیجیتال ‌کدام‌اند؟ بازار صعودی، بازار نزولی و بازار رنج چیست؟

۱. تقویم محتوا تنظیم و عرضه کنید

جوامع به انسجام پاسخ مثبت می‌دهند. پس از انرژی بازار صعودی، سقوط می‌تواند باعث دلسردی شدید اعضای جامعه شود. تقویم محتوای یکپارچه و منسجم به پروژه‌ها کمک می‌کند تا رویدادها و دیدارها و جلسه‌های گفت‌وگوی منظمی برگزار کنند و افراد جامعه را درگیر و فعال نگه دارند. این تقویم باید به‌دقت برنامه‌ریزی شود تا بخش‌های مختلفی ازجمله آموزش، سرگرمی، اطلاعیه‌‌ها، اعلان‌ها و فعالیت‌های سازنده جامعه را برای جذب شخصیت‌های مختلف در خود جای دهد.  

همچنین، بسته به پروژه اصلی می‌توانید رویدادهای مختلفی شامل جلسه‌های توسعه‌دهندگان با اعضای جامعه، کنفرانس‌هایی درزمینه امنیت پروژه، جلسه‌های بازخورد اعضای جامعه، جلسه‌های پرسش‌وپاسخ، نشست‌هایی با کارشناسان خارجی و بررسی موضوع‌های پرطرفدار وب ۳.۰ را نیز مدنظر قرار دهید.

۲. از اعضای جامعه بخواهید در فعالیت‌ها سهیم شوند

افراد به‌دلایل مختلفی به جوامع می‌پیوندند؛ اما معمولاً عواملی مانند ارتباط و همسویی آنان را عضو جامعه نگه می‌دارد. به‌‌همین‌دلیل، ایجاد فرصت‌هایی برای مشارکت بیشتر اعضا می‌تواند در حفظ انسجام جامعه بسیار حیاتی باشد. چه این فرصت‌ها به یادگیری و آموزش مربوط باشند و چه بازی‌های چندنفره یا تالارهای گفت‌وگوی آزاد، آزمودن روش‌های مختلف برای افزایش مشارکت اعضا می‌تواند به تقویت ارتباط و یکپارچگی اعضای جامعه کمک کند.

بیشتر بخوانید: چطور در بازار نزولی برنده‌ها را پیدا کنیم؟

شما می‌توانید به فکر برگزاری مسابقه‌ها و بازی‌ها یا چالش‌هایی باشید که ازطریق اپلیکیشن دیسکورد قابل‌مدیریت هستند. همچنین، ارائه پاداش و امتیاز و توکن‌های ویژه مشارکت می‌تواند افراد بیشتری را به رویداد مدنظر جذب کند.

۳. رهبرانی از درون جامعه انتخاب کنید

استراتژی دیگری که می‌توانید برای رشد جوامع به کار بگیرید، شناسایی و آموزش و رشد رهبرانی است که از دلِ جامعه برخاسته‌اند. این افراد احتمالاً بینش منحصربه‌فردی به جامعه دارند و با دغدغه‌های آن آشناتر هستند. همچنین، آنها به‌احتمال زیاد شهرت خاصی در میان سایر اعضا دارند و با جامعه در ارتباط هستند.

با مشارکت‌دادن اعضا در رهبری پروژه، می‌توانید نظرگاه ارزشمندی درباره نیازها و خواسته‌های جامعه به‌دست آورید. به‌طور ویژه بازارهای نزولی زمان مناسبی برای ارتقای این رهبران است؛ زیرا افرادی که در شرایط سخت هم به جامعه وفادار می‌مانند، می‌توانند تا حد زیادی مطمئن باشند.

بیشتر بخوانید: تفاوت اصلاح بازار با بازار نزولی؛ آنچه باید بدانید

۴. برای شهرت و سابقه اعضا اهمیت ویژه‌ای قائل باشید

بازار نزولی فرصتی طلایی برای شناخت وفادارترین اعضای جامعه و افزایش ارزش و اعتبار این اعضاست. روش‌های زیادی برای نشان‌دادن اهمیت وفاداری به اعضا وجود دارد. ارائه امتیاز، پاداش، توکن‌های غیرمثلی، نقش‌های ویژه در دیسکورد و اعتبارنامه‌های تأییدشده و… برخی از روش‌های پررنگ‌کردن اهمیت اعضای وفادار جامعه است.

این روش‌های قدرشناسی محیط مثبتی به‌وجود می‌آورند که به اعضای جامعه نشان می‌دهند مشارکتشان ارزش قدردانی و مهم‌تر از آن، ارزش به‌اشتراک‌گذاری دارد. این نوع رابطه بین تیم پروژه و اعضای جامعه یکی از اصول مهم وب ۳.۰ است و به اعضای جامعه اجازه می‌دهد تا از اعتباری که در پروژه شما به‌دست می‌آورند، در سایر حوزه‌های وب ۳.۰ هم بهره ببرند. این امر می‌تواند نام و جایگاه و اهداف پروژه شما را هم راحت‌تر و سریع‌تر در فضا انتشار دهد.

بیشتر بخوانید: مراقب بازارهای نزولی باشید؛ ۸ راهکار برای بقا در بازار نزولی

۵. محیطی مثبت به‌وجود آورید

احساس ناامیدی در بازار نزولی امری عادی است؛ اما جوامع می‌توانند منابع اصلی خوش‌بینی و حس مثبت باشند. فعالیت‌های ساده و سبک برای بهبود ارتباط و مشارکت افراد می‌تواند به تقویت روحیه کل جامعه کمک زیادی کند. رویدادهای لذت‌بخشی همچون ملاقات‌ها، نشست‌ها، شب‌های بازی و مسابقه‌های میم، روش‌هایی برای ارتباط اعضا با یکدیگر و افزایش حس تعلق و رضایت در فضای پروژه هستند.

همچنین، در تقویم محتوای خود برگزاری رویدادهای خیریه و فعالیت‌های داوطلبانه یا پویش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمک به رشد اکوسیستم و ارزش‌های همسو با جامعه پروژه‌تان را در نظر بگیرید. این فعالیت‌ها می‌توانند تأثیر مثبتی بر جامعه بگذارند و در جهت گسترش امیدواری و خوش‌بینی اعضای جامعه پیش بروند.

۶. اقداماتی برای افزایش آگاهی و دانش اعضای جامعه انجام دهید

بازارهای نزولی می‌توانند فرصت‌های مناسبی برای افزایش دانش و مهارت اعضای جامعه باشند. اهداف بازار نزولی باید روی مشارکت و افزایش آگاهی بیشتر جامعه متمرکز باشد. درواقع، هسته اصلی پروژه باید به‌عنوان راهنمایی برای آموزش و پشتیبانی و ارتباط‌سازی عمل کند. همچنین، برنامه‌ریزی برای رویدادهای وبینار و کارگاه و دوره‌های آموزشی درباره فناوری بلاک چین و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری یا سایر مباحث مرتبط را می‌توانید در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ترید در بازار گاوی و خرسی ارزهای دیجیتال چه تفاوتی دارد؟

با فراهم‌کردن منابع و فرصت‌های یادگیری، درواقع روش‌های بیشتر و آگاهانه‌تری برای مشارکت در اکوسیستم در‌اختیار اعضای جامعه قرار می‌دهید. درمجموع، هرچه اعضای جامعه درک و دانش بیشتری از پروژه داشته باشند، دلایل مهم‌تر و بیشتری برای وفادارماندن به پروژه خواهند داشت و می‌توانند بهتر برای بازار صعودی بعدی آماده شوند.

۷. با پروژه‌های دیگر همکاری کنید

در طول بازارهای نزولی، تقویت همکاری و مشارکت بین پروژه‌های مختلف ضروری به‌نظر می‌رسد. پروژه‌ها حین همکاری می‌توانند منابع و تخصص و دیدگاه‌های خود را به‌‌اشتراک بگذارند و بینش جدیدی از فضای صنعت به‌دست آورند. تاحدممکن دسترسی به پروژه خود را گسترش دهید و در رویدادهای مختلف شرکت کنید.

در اغلب مواقع، همکاری‌ و مشارکت بین پروژه‌ها برای تمام طرف‌های همکاری مفید واقع می‌شود و مزایای آن کل جامعه را دربر می‌گیرد. رویدادها و میزبانی مشترک وبینارها یا ایجاد محتوای مشترکی که بتواند قدرت اکوسیستم را به‌عنوان کلی واحد نمایش دهد، می‌تواند علاقه و کنجکاوی افراد بیشتری را درباره پروژه شما برانگیزد.

۸. از راهنمایی و پشتیبانی اعضا غافل نشوید

بسیاری از اعضای جامعه ممکن است در طول بازار نزولی احساس ناامیدی یا بی‌اعتمادی کنند. ارائه حمایت و راهنمایی می‌تواند تفاوت زیادی در چنین فضایی ایجاد کند. برای این منظور، کانال‌های ارتباطی یا فضاهای اختصاصی برای ارتباط‌گرفتن با اعضای جامعه راه‌اندازی کنید.

افزون‌براین، خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری برای افراد در نظر بگیرید و به آنان اجازه دهید نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود را ابراز کنند و از متخصصان حرفه‌ای یا نمایندگان پروژه راهنمایی بگیرند. علاوه‌براین، برنامه‌های ابتکاری راه بیندازید و از ارتباط و آموزش اعضای قدیمی‌تر به تازه‌واردها یا منتورینگ (Mentoring) پشتیبانی کنید.

جمعبندی

در این مقاله، ۸ راهکار برتر را برای حفظ روحیه و پویایی جوامع در زمان افت بازار بررسی کردیم. راهکارهایی از‌جمله تنظیم تقویم محتوا، تشویق اعضا به مشارکت در فعالیت‌ها، برجسته‌کردن اعضای وفادار جامعه، افزایش آگاهی و حس مثبت، همکاری با سایر پروژه‌ها و ارائه پشتیبانی در زمینه‌های مختلف، برخی از این استراتژی‌ها برای حفظ انسجام جوامع پروژه‌های مختلف هستند.  

درمجموع، اهدافی که به‌عنوان تیم پروژه در بازارهای نزولی دنبال می‌کنید، دقیقاً مشابه اهداف و ایدئال‌های بازار صعودی نیستند. در بازارهایی که احساسات منفی و ناامیدی اعضا بیشتر است، هدف اصلی افزایش مشارکت و درگیری اعضای جامعه با پروژه و رشد آگاهی آنان است. در این شرایط، ابزار اصلی شما پشتیبانی و حمایت و ایجاد ارتباط است. اعضای وفاداری که در بازار نزولی حفظ می‌کنید، به بازیکنان درخشان و اصلی شما در بازار صعودی تبدیل خواهند شد.

The post پروژه‌های ارز دیجیتال چطور در بازار نزولی طرفدار پیدا می‌کنند؟ appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش متن کامل

توجه: برای دانلود مرورگر به فیلترشکن نیاز دارید ولی بعد از نصب مرورگر مثل مرورگرهای دیگه (کروم، فایرفاکس و ...) کار می کنه!

بیت کوین - کسب درآمد حرفه ای

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

روزهای محبوب

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

روزهای محبوب

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

لطفا به جای بروز کردن تاپیک های قدیمی در نظر شروع یک تاپیک جدید باشید مگر این که لازم به بروزرسانی تاپیک مربوطه باشد.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

لطفا قبل از عضویت و همکاری با ما قوانین را مطالعه کنید.