رفتن به مطلب

اشتغال در استرالیا

امتیاز دادن به این موضوع:


براي جلوگیری از تکراری شدن تاپیک ها قبل از ارسال از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید. تاپیک های تکراری حذف خواهند شد.

تاپیک ها باید در انجمن های مناسب زده شوند. قبل از ارسال تاپیک عنوان انجمن را بخوانید.

ارسال های توصیه شده

اشتغال در استرالیا

مجوز كار : اخذ مجوز كار در استراليا هميشه آسان نيست و ميزان بالای بيكاری باعث كاهش در سهميه ويزا و اعمال محدوديت هايی در بررسی تقاضانامه ها شده است. قوانين مرتبا تغيير ميكنند و ناگزير بايد برای دستيابی به اطلاعات جديد با مسئولان امر استراليايی تماس بگيريد. به منظور زندگی وكار در استراليا ، به ويزای مهاجرت يا ويزای اقامت موقت نياز داريد .ويزای مهاجرت اقامت دائمی صادر ميشود و ويزای اقامت موقت برای 3 تا4 سال معتبراست . موافقت باتقاضای ويزا ممكن است مدت زيادی طول بكشد و چنانچه پيشنهاد استخدامی داشته باشيد كه توسط يك كار فرما ضمانت شده باشد يا بستگانی دراين كشور داشته باشيد ، شانس موفقيت شما نيز افزايش می يابد.

شرايط كار : دراستراليا شرايط كار عموما خوب و مشابه كشورهای اروپا ی غربی است . ساعات كاری هفتگی 37 ساعت است هر چند اين امر معتبر است . قوانين بسياری در خصوص استخدام وجود دارد و حقوق و شرايط كار اغلب با توافق جمعی تعيين می شود وبرای اكثر مشاغل حداقل حقوق منظور شده است . تعطيلات رسمی سالانه معمولا چهار هفته است ، اگر شش هفته نيز متداول است.

ميزان حقوق : ميزان حقوق دراستراليا بسته به بخشی از كشور كه در آن كار ميكنيد، بسيار متغير است ، اگر چه در نيوساوت ولز (New South Wales) و جنوب استراليا بالاترين ميزان حقوق پرداخت می شود. به طور كلی ، ميزان حقوق پايين تر از بسياری كشورهای صنعتی ديگر است ، اما حقوق مسئولين اجرايی مشابه همتايان خود در ديگر كشورهاست. برای اكثر مشاغل حداقل حقوق تعيين شده است.

تامين اجتماعی : در استراليا سهمی برای تامين اجتماعی پرداخت نمی شود و سهم آن در ماليات كلی محاسبه ميشود . سيستم تامين اجتماعی در اين كشور يكی از گسترده ترين سيستم ها در جهان است و مزايايی مثل بيمه باز نشستگی و از كار افتادگی ،پرداخت حقوق بيكاری و بيماری ، كمك هزينه های مسكن و عائله مندی و مراقبت های بهداشتی دارد. با اين وجود، مهاجرين جديد برای برخورداری از اين مزايا ( بجز مراقبت های بهداشتی ) بايد دو سال صبر كنند.

خدمات

اداره پست : خدمات پستی استراليا، توسط اداره پست استراليا ( PA) اداره می شود و از نظر قيمت ، سرعت و قابليت اطمينان يكی از بهترين ها در جهان است . اداره های پست دراكثر شهرها خدمات ارائه می دهند و در اين كشور برخی مراكز كسب وكار مثل مغازه ها يا پمپ بنزين ها به عنوان عاملين اداره پست عمل می كنند. AP يكی از وسيع ترين خدمات بانكی كشور را نيز از طريق جيرو پست ارائه می دهد و خدماتی مثل پرداخت صورتحساب ها، فروش وسائل تحرير و لوازم اداری و حواله جات پولی رانيز انجام ميدهد.

تلفن : استراليا يكی از بالاترين استانداردهای مخابراتی در جهان را داراست و تقريبا همه منازل تلفن دارند. شركت های مخابراتی مختلفی خدمات ارائه می دهند، اگر چه شركت تلسترا( Telstra) كه پيش از اين ارائه اين خدمات را در انحصار خود داشت ، هنوز بخش اعظم بازار را تحت سلطه خود دارد. نرخ مكالمات بين المللی درسال های اخير بسيار كاهش يافته است . تلفن همراه پرطرفدار و هزينه مكالمات عموما مناسب است .

اينترنت : استراليا بعد از آمريكا، بيشترين تعداد سرانه كاربران اينترنت را در جهان داراست و به دليل نرخ پايين مكالمات محلی ، يكی از پايين ترين نرخ های دسترسی به اينترنت را دارد. در اكثر شهرها تعداد زيادی ISP با نرخ های رقابتی فعاليت دارند.

راديو و تلويزيون انگليسی زبان : برنامه های تلويزيون استراليا را شبكه های محلی و تجاری دولتی تامين می كنند و كيفيت برنامه ها عموما خوب است . تلويزيون كابلی موجود است ، اگر چه زياد پرطرفدار نيست و برای افرادی كه در نقاط دورافتاده زندگی می كنند، ماهواره راهی مناسب برای دسترسی به برنامه های انگليسی زبان است . برنامه های راديويی دراستراليا پرطرفدار است و ايستگاههای راديويی انتفاعی ، تامين بخش اعظم برنامه ها را به عهده دارند. برای استفاده از راديو يا تلويزيون، داشتن مجوز مورد نياز نيست.

اطلاعات متفرقه

راههای ارتباطی : حمل و نقل عمومی در شهرها وكلان شهرها معمولا گسترده و كارآمد ، در سطح استانداردهای بين المللی قرار داردو قيمت آن مناسب است . خارج از مناطق پرجمعيت اصلی ، داشتن وسيله نقليه شخصی ضروری است ، اگر چه خدمات اتوبوس رانی در سراسر كشور موجود است و ارزان ترين شكل حمل و نقل را عرضه می كند. سفر هوايی بهترين و سريع ترين را ه برای رفت و آمد در سطح كشور استراليا محسوب می شود و قيمت آن به طور كلی مناسب است . بهای بليط های بين المللی گران است ، اگر چه نرخ پروازهای انگلستان به استراليا رقابتی است . شبكه خط آهن چندان وسيع نيست و اگر چه خط آهن های متعددی در سراسر كشور كشيد شده است، سفر با اين وسيله كند است و اكثر استراليايی ها ترجيح می دهند با هواپيما سفر كنند. بسياری از شهرها خط آهن شهری و حومه ای دارند، اگر چه كيفيت و سطح آنها بسيار متفاوت است . استفاده از اتومبيل بهترين راه رفت و آمد در استرالياست ، اگر چه قيمت جاده های استراليا به خصوص بين شهر های بزرگ بسيار خوب است ، اگر چه جاده ها در نقاط دورافتاده اغلب خاكی هتسند. ترافيك و آلودگی در برخی شهرهای بزرگ به خصوص سيدنی ، مشكلات ديرينه ای محسوب می شوند. در استراليا رانندگی از سمت چپ صورت می گيرد.

فری های مخصوص حمل مسافر و اتومبيل از جزيره اصلی به تاسمانی فعال هستند و سيدنی هشت مسير اصلی فری دارد كه اكثر افرادی از آنها استفاده می كنند كه بايد هر روز اين مسير را از خانه تا محل كار اصلی طی كنند.

ميزان بزهكاری : استراليا به طور كلی مكان امنی است ، اگر چه درسالهای اخير ميزان بزهكار ی افزايش يافته است . دزدی و سرقت اتومبيل از مشكلات جدی در شهرها محسوب می شوند.

تحصيلات : تحصيلات مجانی و برای همه بچه های مقيم در استراليا ازسن 6 تا 16 سالگی اجباری است ، اگر چه دولت فعالانه دانش آموزان را تشويق می كند كه تا سن 18 سالگی تحصيلات تمام وقت خود را ادامه دهند. توجه داشته باشيد كه اجازه حضور در مدارس دولتی برای فرزندان خارجيان، به نوع و مدت ويزای والدينشان بستگی دارد و ممكن است هميشه امكان پذير نباشد. اكثر بچه های استراليايی در مدارس دولتی حضور می يابند، اگر چه مدارس خصوصی بسياری نيز داير هستند كه از بودجه نيمه دولتی برخوردارند.

تسهيلات پزشكی : بسيار خوب است . استراليا يك طرح درمان ملی دارد كه افرا د سهم خود را به آن می پردازند (5/1 در صد از درآمد مشمول ماليات ) كه Medicare نام دارد و 85 درصد از هزينه های درمانی ( با نرخ های تعرفه ای ) را می پردازد و خدمات بيمارستان را به شكل رايگان در اختيار افراد قرار می دهد. داشتن بيمه درمانی برای افراد غير مقيم و بازنشستگانی كه تحت پوشش Medicare نيستند، ضروری است . گردشگران بسياری از كشورها از جمله انگلستان تحت پوشش موافقت نامه هالی دوجانبه قرار می گيرند

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روزهای محبوب

در تاپیک ها، اگر سوال يا نظر خاصي نداريد لطفا فقط از دکمه می پسندم و ... استفاده کنيد. نظراتي مانند مرسی، خوب بود، ممنون و ... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها مي شوند.

بالا آوردن تاپیک ها و پست ها قبل از 48 ساعت ممنوع است و موجب حذف آنها خواهد شد.

این موضوع کاملا قدیمی است. لطفا به جای بروز کردن این موضوع در نظر شروع یک موضوع جدید باشید مگر این که لازم به بروز رسانی این موضوع باشید.

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...